‼️DALŠÍ PŘÍJEM KOČIČEK ZE ŠTĚTÍ ZE ZAHRÁDEK POD NÁDRAŽÍM‼️

🔶Dnes společně se spolkem Hoštecké kočky a zástupci odboru životního prostředí Litoměřice jsme odebírali kočičky z velice špatných podmínek ve Štětí na základě posudku veterinární správy.

🔶Jedná se o situaci, která se "táhne" od loňského roku, kočičky jsou soukromé osoby, nemají vhodné podmínky k životu a nedostává se jim veterinárního ošetření. V loňském roce přijalo Sluníčko sedm kočiček, letos máme dosud v léčení Rozmarýnku, Lékořičku a Řepíčka. Kočičky mají ustavičnou rýmu a ošklivé záněty v ouškách. Rozmarýnčina ouška se snad už dala do"kupy", ale hlavička jí zůstala na stranu. Lékořičce se ouška stále léčí. Obě holky po dlouhé léčbě opět dostaly rýmu. Nejlépe je na tom Řepík, ten už má za sebou první vakcínu, v ouškách měl "jen" rozsáhlý svrab.

🔶Bohužel majitel kočiček odmítl v loňském roce vykastrovat dvě kočičky, aby měl koťátka a tak se kočičky opět namnožily.

🔶Po dohodě se zástupci životního prostředí jsme dnes odvezli sedm koťátek, další tři bohužel uhynuly. Podařilo se odchytit černého (nyní hnědého) kocourka a mourovatou maminku koťátek. Dále majitel však přestal spolupracovat, další chycenou kočičku ze sklopce vypustil. Takže nás čeká další nepříjemná řešení.

🔶Pět koťátek nevypadá vůbec dobře, mají zhnisaná očička. Jsou to čtyři holčičky – tři černé a jedna černobílá, dva černí a jeden černobílý kluk.

🔶Děkujeme všem, kteří se na záchraně kočiček podílejí: KVS, ŽP Litoměřice, Marcele Kupkové a Spolku Hoštecké kočky.

Příspěvek z Facebooku