Jak můžete pomoci

  • Adopce

Můžete poskytnout trvalý domov kočičce z našeho útulku. Kočky k adopci najdete ZDE.

  • Finanční podpora

Finančním darem jednorázovým i pravidelným v jakékoliv výši. I malá částka na transparetní účet spolku: 2500438542/2010 může pomoci. Na transparentním účtě můžete vidět občas položku „výběr z bankomatu“. To jsou peníze použité na veterinu v Roudnici n. Labem za kastrace, léky a očkování. V případě zájmu můžeme doložit faktury. Paní doktorka nám dělá velmi dobrou cenu, proto alespoň platíme hotově, aby nemusela platit 2,5 procenta za platbu kartou.

Na hodnotu daru finančního i materiálního (při dodání fotokopie účtenky s darem) Vám vystavíme potvrzení na odečtení z daňového základu dle zákona č. 586/1992 Sb, o potvrzení pište na mail.

Máme povolenou finanční sbírku.

  • Vytištění a zaslání či předání žádosti o finanční dar firmám či fyzickým osobám

Žádost je k dispozici ZDE

  • Materiální podpora

I na hodnotu materiálního daru (při dodání fotokopie účtenky s nákupem) Vám vystavíme potvrzení na odečtení z daňového základu dle zákona č. 586/1992 Sb.

Níže jsou obrázky dárků, které v útulku uvítáme. Neříkáme, že něco jiného je nutně nekvalitní krmivo, ale v našich kočičích skupinkách, kdy máme v útulku přes 100 koček nelze hlídat úplně na 100%, kdo co sní a proto jsme přešli k preventivnímu opatření. Budeme krmit pouze tím, co máme ozkoušené. Ale samozřejmě jsme vděčni za pomoc. K tomuto kroku jsme dospěli po různých „experimentech“ a zkouškách a toto nám vyšlo jako nejlepší řešení. A přijde nám škoda, aby naši milí dárci utráceli v dobré víře peníze za něco, co pak kočkám nemůžeme dávat.

Našim kočkám nerozdáváme kočičí pasty, kočičí tyčinky a další pamlsky všech druhů a značek.

Uvítáme stelivo, zejména jemný písek. Např. značky Tigerino Nuggies, Brit a další. Ta úplně nejlevnější steliva se ukázala při našem velikém počtu koček jako neúčinná, neboť velice brzy zapáchají a musí se ihned celé měnit.

Naše kočky a koťata krmíme především těmito granulemi.


Naši svěřenci si pochutnají zejména na těchto kapsičkách a konzervách,

po kterých nemají zažívací potíže, příchutě na fotkách nejsou důežité,

z těchto řad mají naše kočky rády všechny příchutě.

Také uvítáme doplňky pro kot’ata. Mimo libovolné hračky a škrabadla,

nebo prolízačky, je to zejména umělé mléko (sunar) pro koťata,

která uměle krmíme a kočičí mléko.

 

Velikou pomoc pro nás bude darování hygienických potřeb.

SAVO, papírové kapesníky a utěrky, vlhčené ubrousky,

DESPREJ, desinfekce v postřiku, desinfekce v gelu, prací prášek.

  • Adopce na dálku

Pokud nemůžete poskytnout domov kočičce ve Vaší domácnosti, můžete se stát  adoptivním rodičem, neboli hrdinou, některé z našich koček, co zatím domov nenašly. Pokud by kočička našla nový domov, oznámíme Vám to a Vy si můžete vybrat jinou kočičku. Více informací k adopci na dálku ZDE.

  • Dobrovolničení

Pomoc v útulku s kočičkami, úklidem, nebo mazlením a ochočováním plašších koček. Pomoc na umisťovacích výstavách, nebo při benefičním prodeji, nebo pomoc při práci na PC (např. vkládání koček na inzertní servery apod.). Máte-li nápad, jak se zapojit? Budeme rádi!

  • Propagace útulku a jeho činnosti

Máte možnost vytisknout a roznést náš leták? (Např. veteriny, zverimexy, úřady, veřejné budovy…) Jen směle do toho. Budeme rádi jak za propagaci našeho útulku, tak za distribuci letáku ke kastračnímu programu na roudnicku.

útulkový leták  ZDE

leták ke kastracím ZDE

  • Výrobky a zboží pro charitativní prodej

Prodej na trzích a v internetových aukcích tvoří podstatnou část příjmu nutného k péči o kočky. Máte tvořivého ducha? Budeme rádi, pokud nám nějaké výrobky věnujete k benefičnímu prodeji. A máme tajný tip – nejvíce táhnou výrobky s kočičím motivem.

Dále uvítáme např. neoprýskané hrnečky bez potisku, rámečky, nebo např. nepotištěný textil. Naše dobrovolnice tyto „polotovary“ změní v lukrativní zboží.

Pokud máte doma např. neotevřenou kosmetiku, věci s kočičím motivem apod., budeme též rádi za věnování. Dary pak zpeněžíme v rámci našich bleších trhů, či internetových aukcí.

Více informací  ohledně benefičního prodeje a zboží do krámku Vám podáme na e-mailu kramek@kocicidomovslunicko.cz