‼️KOČKA NEMÁ DEVĚT ŽIVOTŮ‼️

🔸Noční můrou každého útulkáře je, když se umístěné kočičce v novém domově něco stane. Nemoc nemůžeme ovlivnit, někdy ani při nejlepší veterinární péči.
🔸Ztráta či smrtelný úraz, když kočička chodí ven, to se může stát, i když v blízkosti obydlí není frekventovaná silnice. Je to smutné, ale víme, že kočičky jsou nejšťastnější, když mohou být doma i venku, dle jejich nálady.
🔸Nejhorší jsou úrazy, které se dají předpokládat a bohužel se stanou i přes veškeré naše varování. Jedná se především o úrazy, kdy kočička vypadne z okna nebo balkónu. Vždy na tato rizika upozorňujeme a prosíme, aby noví majitelé byli zodpovědní a zajistili kočičce bezpečný domov, balkón a okna ZASÍŤOVALI!!!!
▪️Kočičce žijící v bytě skýtá právě balkon či okno kontakt s přírodou, kde se pořád něco děje. Většinu teplejších dní kočička tráví právě na balkóně, je to skvělé, když má tu možnost.
▪️Jenomže potencionální majitelé nevidí, nebo nechtějí vidět nebezpečí, kterému kočičku vystaví nezabezpečeným balkónem či oknem. Bohužel se pád z balkónu přihodil i několika kočičkám od nás. V posledním případě kocourek pád nepřežil 😢
▪️Proč lidé nedbají našich rad, proč spoléhají na to, že JEJICH MINULÁ KOČKA NEBO TA SOUSEDOVA NA ZÁBRADLÍ NELEZE, ŽE JEŠTĚ NIKDY NESPADLA, ŽE JE MRŠTNÁ, RYCHLÁ A ŽE NENÍ HLOUPÁ…ŽE KOČKA JE ŠIKOVNÁ A UMÍ PADAT…ŽE MÁ TĚCH POVĚSTNÝCH DEVĚT ŽIVOTŮ 😢 Nemá, má jenom jeden, stejně jako my a někdy nemá ani to štěstí, že přežije. Zbytečná smrt, zbytečné úrazy v těchto situacích. DESET LET NESPADNE A DALŠÍ DEN PŘI LOVU NAPŘÍKLAD MOUCHY, PTÁČKA … ZAPOMENE, ŽE JE TAK VYSOKO, SOUSTŘEDÍ SE NA LOV…..A NEŠTĚSTÍ JE TADY‼️
▪️Kočka, která spadla z výšky a přežila, mívá polámané končetiny a většinou přeraženou čelist, případně i obě. Operace jsou náročné a připraví majitele o slušnou částku peněz.

🔸Podobné nebezpečí skýtají i otevřené ventilačky. Kočka se snaží dostat ven, uvízne, chce se osvobodit a tím ještě situaci zhorší. Pokud ji včas někdo nevysvobodí, umírá velmi dlouho a bolestně. Pokud přežije, léčí se dlouho s pohmožděnými vnitřními orgány…opět zbytečné utrpení 😞
‼️PROSÍME…DBEJTE NA NAŠE RADY A DOPORUČENÍ‼️Okna, balkóny i ventilačky se dají zabezpečit !!! Nevymlouvejte se na to, že to nejde, že to stojí peníze. Vždy to stojí méně než případná léčba a šikovný kutil zvládne i sám.

🔸PROSÍME O VYNECHÁNÍ VULGÁRNÍCH KOMENTÁŘŮ NA HLAVU MAJITELŮ KOČIČEK, KTERÉ ŠPATNĚ SKONČILY😢
🔸MYSLÍME SI, ŽE BYLI DOSTATEČNĚ POUČENI, O NEŠTĚSTÍ NÁM SAMI NAPSALI, TRÁPÍ JE ZBYTEČNÁ SMRT STEJNĚ JAKO NÁS😰

❗️FOTKY JSOU POUZE ILUSTRAČNÍ❗️

Příspěvek z Facebooku