‼️KOCOURKOVI ŠMUDLOVI SE ZHORŠILA RÝMA, HODNĚ PRSKAL NEJEN KRVAVÉ HLENY, JAK JSME BYLI ZVYKLÍ, ALE I KREV‼️

🔶Poslední týdny se rýma Šmudlovi zhoršila a tak se přistoupilo k vyšetření, k rhinoskopii. Ukázalo se, že příčinou je diabolka, která způsobuje Šmudlovi velké obtíže. Bohužel je však umístěna za kostí, ta se díky olovu rozpadá, ale diabolku nelze nijak vyndat. Diabolek má Šmudla v tělíčku i s touto osm. Kvůli tomu musí chudák Šmudla trpět..

🔶Černobílého, starého kocourka Šmudlu máme ve Sluníčku již druhým rokem. Přišel hodně zubožený, vyhublý, s ošklivou ránou na nožičce, postiženým očičkem a chronickou rýmou, viz. popisek a pár fotek ze srpna 2018 po příjmu a hospitalizaci na veterinární klinice:

🔹Šmudla je už ve Sluníčku. Michal ošetřuje ránu, Šmudla zbaští, co vidí. Rána je ošklivá, téměř skrz na skrz stehýnka. Horečku už nemá, je vyhublý. S majitelkou jsme se spojili, údajně by pro kočičky dýchala, má jich více a díky Litoměřickému spolku i vykastrované, tedy kromě Šmudly. Kocourek je údajně hodně starý – 19 let, odmítá být zavřený v bytě, paní se ho snažila údajně sama ošetřovat. Veterinu však kočičkám neposkytuje. Ošetření uhradit nemůže. Kocourek bude ošetřován ve Sluníčku a uvidíme, jak se bude vyvíjet jeho uzdravování. Rozhodně si na "stará kolena" nezasloužil živořit v bolestech a aby ho paraziti – červi, blechy a všenky užírali zaživa.

Příspěvek z Facebooku