KRIŠPÍNKA ❤️
PLAŠŠI ALE ÚŽASNÁ KOČIČKA, PŘIJATA PŘED NĚKOLIKA DNY S POŠKOZENOU PACIČKOU 😿

KRIŠPÍNKU jme přijeli před několika dny z Litoměřic. Tam ji odchytila děvčata že Spolku na ochranu zvířat Litoměřice a jelikož by její léčba a péče o ní byla nad jejich finanční a prostorové možnosti, dohodli jsme se že péči o kočičku převezmeme. Moc děvčatům děkujeme.

KRIŠPÍNKA prošla standardním vyšetřením včetně RTG poškozené packy. Úraz je již starý, došlo zřejmě k přeraženi kosti na několika místech vlivem nějaké rány, nebo si mohla packu poškodit, když se jí snažila vytáhnout z místa kam se jí zaklinila. Žila v areálu firmy.

Kost v lokti špatně srostla, v kloubů jsou i její fragmenty a tak pohyb tlapky v lokti nemá takový rozsah, jaký by měl mít. Spodní část packy je nějakým způsobem vyzivovana, nijak neatrofuje. Bohužel došlo k fatálnímu poškození nervů a svalů a celá část je necitliva a kočička ji neovládá. Zatím ji to nijak nevadí.

Časem však bude muset být AMPUTOVÁNA, šance že se nervy a svaly obnoví je, ale minimální. Kočičce by se na nefunkční části kterou používá jako opěru mohly časem tvořit otlaky a rány , nebo jelikož ji nijak neovládá, mohla by si ji někam zaklinit.

Příspěvek z Facebooku