‼️OPAKOVANĚ VARUJEME‼️
🔸Mezi lidmi a některými veterináři se antikoncepční tablety pro kočky sice rozšířily, ale nejedná se o oficiální přípravek pro kočky, nýbrž pro lidi. Tyto tablety obsahují účinnou látku cyproteron acetát a jsou původně určeny lidem k útlumu pohlavních hormonů, například u neoperovatelných nádorů prostaty. Tím, že se zjistilo, že tento přípravek tlumí pohlavní hormony také u koček, začali jej někteří veterináři předepisovat. To však způsobilo velmi závažné zdravotní potíže kočkám, kterým byl podáván.

🔸PÍŠE NÁM NAŠE PŘIZNIVKYNĚ…
▪️Kočička Lucky, nalezena kousek od Říčan. Případ hlášen jako nález kočky ve vysokém stupni březosti.
▪️Kočka převezena nálezkynÍ k ošetření, kde zjištěn těžký zánět dělohy, hnis už vytékal z dělohy ven. Byla provedena stabilizace kočky a při operaci odstraněna děloha plná hnisu, vážící 1,4 kg.
▪️Dle názoru veterináře podával majitel kočce kočičí antikoncepci a když to vypadalo, že je kočka i přesto březí, vyhodil ji. V tomto stavu byla nalezena soucitnou paní.
▪️Kočička po operaci žila ještě cca 72 hodin, při kontrole lékař zjistil, že si její tělo přestalo vyrábět červené krvinky, je téměř bez tlaku a nedá se jí už pomoci. Kočka byla uspána😢
‼️MOC PROSÍME…KASTRUJTE‼️Příspěvek z Facebooku