Podmínky přijetí kočky do útulku

V případě nálezu kočičky nejprve kontaktujte obecní úřad na jehož pozemku byla kočička nalezena! Obec je v tomto případě  majitelem nalezence a má povinnost se o nalezené zvíře postarat, najít mu umístění v útulku. Pokud bude nálezce obcí odmítnut, kontaktujte nás. Je však nutné, aby obec o nálezu věděla, případně i o problematice přemnožených koček na jejím území. Ideální je kočičku na místě nálezu vyfotit.

Pokud předáváte našemu spolku kočku, berte prosím na vědomí, že v okamžiku předání ztrácíte právo určovat podmínky života kočky v našem zařízení. Pokud se vzdáte kočky vlastní či nalezené, ztrácíte na ni nárok. Veškerá péče o zvíře je v našich rukách – její strava, veterinární péče, ubytování či společnost koček, ve které se bude zvíře pohybovat.

Prosím berte na vědomí, že je mimo naše síly každému člověku hlásit, jak se „jeho“ zvíře má.  Naprosto rozumíme zájmu, ale pravidelně pro Vás na internetu zveřejňujeme aktuality ze Sluníčka, kde se věnujeme důležitým událostem ohledně koček v útulku a vkládáme fotky koček. Pokud byste měli zájem se na zvíře přijet podívat, není to o předchozí telefonické domluvě problém.

Podmínkou přijetí je sepsání přijímacího formuláře – lokalita, kde bylo zvíře nalezeno; datum nalezení; pohlaví; barva kočky; přibližné stáří; zdravotní stav; zvláštní znaky – zbarvení, obojek, handicap – tyto informace jsou pro nás důležité pro vedení evidence zvířat a v případě nalezených koček mohou pomoci při hledání původního majitele.

Pro všechny nálezce:

V současné době do odvolání nemůžeme přijmout žádnou kočičku ani kotě, neboť jejich počet je ve Sluníčku dvounásobný než je limit. Hraničí to již s tím, že se nedokážu o tak velké množství kočiče kvalitně postarat a takový útulek pozbývá smyslu. Přijmeme pouze ty koťata, která jsou plánovaná.
Pokud najdete kotě či zbědovanou kočičku, zkuste se o ní postarat, zachraňte ji, uhraďte veterinární ošetření, bude mít větší šanci než v přeplněném útulku, s adopcí Vám pomůžeme. Pomáhejte s námi těm nebohým tvorečkům.

Druhou možností je najít místo v jiném útulku.

Děkuji za pochopení,

Milana Petrásková