PROSÍME O SDÍLENÍ !!!!!!!! DĚKUJEME!

TADY JE JEDEN SMUTNÝ PŘÍBĚH od velmi smutné paní "zachránkyně", má "bolavé srdíčko", moc prosíme o sdílení a moc si přejeme, aby kočičky našly šťastný a klidný domov a paní záchrankyně mohla konečně v klidu spát. Děkujeme Vám všem na pomoc a pochopení:

Dobrý den,
obracím se na vas s velkou prosbou. Potřebovala bych najít nějakou milující rodinu pro dvě zachráněné černé dlouhosrsté kočky.
Jedná se o maminku 6 letou se synáčkem 4 letým. Maminka se začala začala objevovat na našem letním sídle, kde pobýváme vždy celé léto. Chodila velmi plaše na jidlo, byla vyhublá, zničená a zřejmě nakrytá. Vozili jsme s sebou na zahradu vždy i naše 4 kočky. Tuto novou jsme začali krmit. Vždy jídlo rychle a nervozně snědla a hned utekla. Pak na nějakou dobu zmizela a najednou přivedla dvě koťata. Žili v naší blízkosti a vodila je na krmení k nám. Později nějakým způsobem o koťatka přišla…
Po roce, když jsme přijeli na léto na zahradu měla u sebe synáčka. To už se zdržovala na druhém konci zahrady pod keři a ze zahrady se nevzdalovala. Krmili jsme oba až do října, kdy jsme pak odjížděli na zimu do Ústí n.L. do bytu i s našimi kočkami. Na zasklenné verandě jsme jim postavili dvě polystyrénové bedny se senem a sousedka je chodila denně krmit a sypat do krmítka ptákům slunečnici.
Na jaře jsme obě kočky našli celkem v pořádku, i když vyhublé, zacuchané a špinavé. Sice se zdržovali v blízkosti zahrady, ale po jidle utekli. Snažili jsme je alespon u jídla vyčesávat a umývat, jakmile se najedli zase zmizeli.

Následující léto už to bylo lepší, nechali se hladit. Podařilo se nám je odchytit a nechat vykastrovat. Odčervovali (prátel) jsme je, odblešovali a léčili ušní záněty a svrab (strongholg, advokat, antibiotické kapky) a vykrmili. Jednoho dne přišla maminka ráno s kocourkem a jídlo a kocourkovi visela nožka jen na kůži. Ihned jsme s ním jeli k veterináři a ten nás překvapil, že se pokusí nohu přišít a zachránit, což taky udělal. Několik týdnů jsme ho už drželi v chatě nohu omývali teplým řepíčkem, mazali měsíčkovou mastí, balili do fáčů, píchali injekce proti bolesti…. To už celou dobu i jeho maminka chodila dovnitř do chaty za kocourkem. Už se nechali hladit a nakonec s námi spali v posteli.

Všechno dobře dopadlo a žili jsme takhle s nimi a bez nich další dva roky, než mi zemřel manžel. Zahrada byla obrovská a já jsem ji musela vloni v srpnu prodat. Protože mi trhalo srdce nechat je tam znovu napospas osudu, když si už tolik špatného zažili, vzala jsem je do Ústí společně s našimi kočkami do bytu. Ale v tomto malém prostoru na ně naše kočky začali žárlit a dvě z našich začaly čůrat po bytě a zahánět je do koutů. Nemusíme si říkat, co to znamená.
Je mi těch vděčných miláčků moc líto a tak je s přetěžkým srdcem musím nabídnout k adopci do nějaké milující rodiny, kde by mohli být spolu, protože jsou na sobě hodně závislí. Dost toho vytrpěli a ted si zvykli na nikdy nekončící hlazení a chování v náruči.

Maminka je droboučká, jmenuje se Maryška. Synáček je obr a jmenuje se Jurášek. Na jména slyší a hned přiběhnou. Raději se již od svých lidí daleko nevzdalují a chodili za mnou po celé zahradě. Hodně si hrají. Oba jsou černí dlouhosrstí a sameček má v sobě něco z briťáka, jen má po mamince dlouhý chlup. Má kulatou hlavu, zrzavohnědé velké oči, malá ouška silné tělo a packy jako medvěd, váží 8 kilo.

Jsem již v důchodu, sama a peněz nemám taky nazbyt. Moje 4 kočky jsou věkovité od 15 – 19 let, tak se mnou dožijí. Nevím si rady, známé a přátele, které jsem oslovila, zvířata buď mají nebo z časových důvodů nemohou držet.
V minulosti jsme zachránili ještě mnoho koček ze sousedství na zahradě, včetně těch našich (všechny jsou zachráněné, vyléčené a doma již nechané. Celkem jsme jich takto zachránili 14. Dvě z nich jsme také museli nechat operovat, protože přišly s potrhanými vazy na nohách. Některé kočičky zemřely ve vysokém věku na stáří. Jeden později zemřel na embolii a další se nám podařilo darovat do jedné rodiny v Ústí, ale pro tyhle nemohu už mnoho měsíců najít rodinu.

Moc prosím, zda byste mi mohli pomoci najít nějakou milující rodinu pro tyto dvě velmi vděčná, vymazlená a hodná zvířátka.

Děkuji za pochopení

Tel. 723 125 250
e-mail: alex.bouskova@seznam.cz

Zde jsou nějaké fotografie obou kočiček. Maryška má zelené oči a Jurášek spíše hnědé.


Příspěvek z Facebooku