ŘÍZEČEK
🔸Přišla nám zpráva od nových rodičů, kteří se nebáli adoptovat plachého kocourka Řízečka. Určitě stojí za přečtení

Den 1:
Řízeček byl nejplašší kocourek v útulku. Zato s krásnou srstí a neodolatelným kukučem. Tím si přítelkyni získal. A tak jsme se rozhodli, že mu zkusíme pomoci. Při transportu byl velmi klidný, spíše vylekaný. Doma zůstal v přepravce asi hodinu a půl. Teprve poté se osmělil a našel si skrýš za vánočním stromečkem. Jíst první večer nechtěl vůbec.

Den 2:
Řízeček se před námi v podstatě celý den schovával. Jeho počet oblíbených skrýší se rozrostl asi na tři. Přestože se nechal pohladit, tak se snažil každému kontaktu spíše vyhnout. O konzervy, granule ani jídlo z kapsičky nejevil žádný zájem. Začali jsme o něj mít trochu starost. Kouskům kuřecího masa ale už neodolal. Sláva. Na konci dne začal jíst i granule. V noci byly slyšet venku rachejtle. Pro Řízečka to muselo být určitě nepříjemné. Chuděra.

Den 3:
Řízeček se již osmělil a začal se vydávat na průzkum po celém bytě. Skvělý start do nového roku. Místo za vánočním stromečkem však zůstalo bezpečnou skrýší, do které se vždy po chvíli vracel. Hráli jsme si a mazlili se několik hodin. Řízeček je však stále velmi plachý. Jeho dieta se skládá hlavně z kuřecího masa a granulí. Krmili jsme jej i často z ruky. O hračky například nejeví vůbec žádný zájem.

Den 4:
Přítelkyně s Řízečkem dělají velké pokroky. Po několika hodinách s kočičí udičkou jej přesvědčila k tomu, aby se zapojil do hry také. Ti dva si začali být velmi blízcí. Posílám video, na kterém můžete vidět úplně jiného kocourka, než jakého si pamatuji z útulku nebo z prvních dnů u nás. Řízeček už jí samostatně několikrát denně. Nejen kuřecí a granule, ale také jídlo z konzervy.

Den 5:
Přítelkyně se s Řízečkem dnes opět několik hodin hrála. Je vidět, že se už cítí v novém prostředí mnohem bezpečněji. Ač je stále rád ve své skrýši, dokážeme jej přesvědčit, aby vylezl a hrál si s námi. Při mazlení se občas stále snaží utéct z naší náruče. Těšíme se na to, až se nebude bát a přijde si za námi sám od sebe lehnout.

Děkujeme mnohokrát.

Příspěvek z Facebooku