V neděli jsme přijali béžového kocourka s tmavými odznaky ze Štětí, jsou mu cca tři roky a dostal jméno Fešáček. Již níže jsme ho zveřejnili s tím, že hledáme majitele. Od občanů města Štětí již více, že se kocourek toulá městem více než rok, je neustále hladový a majitele zcela jistě nemá. Měl vlastně štěstí, že si ho hodně lidí všimlo a díky svému vzhledu se mu dostalo jídlo. Spával ve sklepě v bytovkách. Ve Sluníčku se nemůže dojíst, je moc hodný a v současné době má přislíben nový domov, je již rezervovaný. Čeká ho však ještě kastrace a doočkování.

Perský kocourek Devi je stále ve velkém stresu. Vypátrali jsme, že ho k nám odložila jeho majitelka. Zřejmě nešel prodat pro jeho zanedbanou povahu, velikou bázlivost k člověku. Je to velice smutné. Bohužel jsem měla podezření hned při přijímání kocourka. Jméno měl jasně dané a i další maličkosti tomu napovídaly. Opět jsem sedla na lep, nevěděla jsem však, jak to momentálně řešit, je to chudák. Má špinavé cucky na obličeji a nemohu mu od nich pomoci, nepřiblížím se. Dneska se nám podařilo ho naočkovat, muselo se to však dít v kleci, kam byl umístěn, převoz k veterináři není možný. Bála jsem se s očkováním otálet.

Kocourek Smouki se konečně začal mazlit jako dříve. Je to zlatíčko. Často není hodný na jiné kočičky. Vybere si vždycky ty povahově slabší. Ideální by bylo, pokud by našel domov jako jedináček, může to být i ve větší a rušnější rodině.

Včera odjel do nového domova kocourek Míšánek z depozita u Marušky. Na svůj domov už čekal dlouho, téměř od kotětího věku. Není to průbojný kocourek, ostatní kočičky ho utiskovaly. Jako parťáka bude mít jedenáctiletého chlapce s tatínkem. Celé rodince přejeme šťastné společné žití ve třech.

Dnes ráno se odchytila další kočička z Dobříně od pískovny. Je zde v zahrádkách spousta plachých koček, které se odchytávají již od podzimu. Naše paní veterinářky mají nyní plné termíny na kastrace více než týden dopředu. Je to sice mrzuté, ale na druhou stranu si snad kastrování koček vzali lidé k srdci a třeba nebudeme mít v létě žádná nechtěná a opuštěná koťátka. To by bylo fajn…..

Dneska byly vykastrovány koťata z depozita u Marušky – Sója, Fazolka, Čočka a Hrášek. Jsou to krásná koťátka, černobílá, bílomourovatá a mourovatá. Budou moci s klidným svědomím do adopce.

Dneska odjela domů kočička Marcelka, moje zlatíčko a beruška, úžasná pracovnice, komediantka, nekonfliktní, mazlivá a velice chytrá holčička. Bude se mi moc stýskat. Kdo mi dnes bude spát na hlavě?

Další kočičkou, která je ode dneška v novém domově je kocourek Zepelin. Bude bydlet u starší paní, budou moci být pořád spolu. Zepelin je klidnější téměř roční stvořeníčko.
Novou paničku Zepelina přivezli a doprovázely dospělé děti, které mají jednu kočičku, další zatím neplánovaly, ale velice je okouzlil kocourek Eliot. Nosil si v tlamičce víčko od mléka, je čilý, mazlivý, zlatý, chytrý a velice společenský, což je učarovalo a kocourka adoptovaly.
O kocourcích již máme první zprávy z domova. Zepelinek je maličko nesvůj, ale není to nijak hrozné a Eliotka změna bydlení a jízda autem nijak nevyvedla z míry.

Toníček měl v neděli opět epileptický záchvat.