Meduňka nám dělá starosti, přestala jíst. Dosud je léčena antibiotiky a kapkami do ouška. V prvním týdnu u nás se její koordinace pohybu hlavičky o něco zlepšila, ale od té doby je její stav stejný, nyní spíše horší. Zítra jedeme na veterinu.

V současné době kočičky, které byly odchyceny na kastraci, byly již březí. Před několika dny ještě mrzlo, pár dnů je teprve teplo, to bude letos zase mazec. Horší je, že se nám nepovedlo snížit stav kočiček, nevejde se nám do útulku mnoho koťátek.

Velkou radost mě udělal Rumburak. Z ničeho nic se nechal hladit. Pokračuje to stále, ale je ostražitý na každý prudší pohyb. Mohu tedy konstatovat, že Rumburak není vůbec plachý kocour, moc ráda se mazlí, ale lidem z nějakého důvodu nevěří. Musel zažívat něco nehezkého.

Vrácená kočička Píšťalka z adopce se lidí nebojí, ale přece jen po půl roce si odvykla na společenské tak velkého množství kočiček. Trochu se straní.

Smouki je nedůvěřivý k lidem, vrčí, nechce se pochovat a ani hladit. Necítí se tu dobře, bojí se ostatních koček. Je pryč ten hyperaktivní Smouki, který byl všude se mnou. Je hodně zklamaný.

Rozmarýnkovi začalo slzet očičko. Ve středu má být přeočkován a odjet do nového domova, kde na něho čeká Mateo. Kapeme do očiček a vypadá to, že kapky zabírají. Kéž by to vydrželo.

Madonnka a Abby už mají očička lepší, ještě nějaký den budou antibiotika raději užívat.

Chlapeček má jedno očičko ještě trošku červené, ale je to o mnoho lepší.

Prskat začal Eliot, od čtvrtka je léčen. Kýchá už o něco méně.

Jituška z Bohušovic kýchala hodně v noci na dnešek. Léky ji dávat je nemožné, příšerně se brání, nelze zvládnout. Dostala antibiotika v suspenzi a i tak ji musíme balit do osušky a být u toho alespoň dvě.
Černý kocourek Smolíček ze sběrného dvora je moc milý, nebude proto vrácen. Užívá antibiotika na rýmu, teklo mu z očiček, pomalu se čistí.

Kočička po kastraci, pravděpodobně sestra Smolíčka, bude vrácena do sběrného dvora, je hodně plachá.

Joly neužívá žádné léky, ale očička má příšerná, ubrečená. Řádí však jako „černá ruka“.

Bubo dobral dnes další antibiotika, chrčí stále stejně. Zítra jede na kontrolu na veterinu.

Kočičce Andriance u Bohušovic vypadaly chlupy na krčku. Vypadá jako holokrčka. Na veterině neshledali nic na její kůži, dostala Stronghold za krk. Zítra pojede na další vyšetření, vypadávání chlupů pokračuje. Chudák, přežila panleukopenie, pak měla dvě díry na boku, kde jí dosud nenarostla srst a nyní zase krk bez chlupů.