Zpravodajství do 1.5.2019

Od minulého zpravodajství, to je od 5.4.2019, jsme přijali 13 kočiček. Tři kočičky byly z toho vykastrovány a vráceny do původní lokality, Samík ze SPOZLIT odešel do kočičího Nebe, Konstacie, Valérie, Norma, Vandráček, Zeus, Beky, Anastázie a bílomourovatá kočička od spolku Hoštecké kočky.
Bílomourovatá kočička z Hoštky, absolvovala kastraci již v roce 2015, v zahrádkářské kolonii se jí daří velice dobře. Tehdy přišla do Sluníčka nemocná, uzdravila se, byla vykastrována a byla vrácena do zahrádek. Nyní byla opět odchycena a přeléčena antibiotiky. Trošk chrčí, zřejmě má poškozené nosní přepážky, což jí však nijak nevadí. Pobyt u nás nesnáší moc dobře. Vyrostla z ní však mohutná kočička, která o víkendu poputuje zpátky, kde je zvyklá, kde se jí daří a je zde šťastná.

Maličká kočička Rozárka z Prahy, kterou našla naše příznivky, odjela po uzdravení a léčbě rýmy domů ke své nálezkyni a k bývalé Sluníčkové kočičce Dášence. V novém domově se mrněti daří moc dobře.

Kocourek Vandráček byl přijat s ošklivým zraněním nožičky a ocásku. Obě rozsáhlé rány byly v hnilobném stádiu, ocásek musel být téměř celý amputován. Léčba tlapičky je dlouhodobá, zranění je hodně bolestivé. Utržená část musela být odstraněna. Nožička musí být každodenně ošetřována, rány jsou živé.Není ještě zcela jasné, o kolik prstíků Vandráček přijde.

Bílomourovatá kočička Anastázie přišla do Sluníčka s tržnou ránou na pravé tvářičce. Rána se hojí dobře, i když po odpadnutí strupu, má Anastázie díru přes, kterou je jí vidět až do pusinky. Toto zranění však není nic proti tomu, že Stázičce selhávají ledviny. Je křehoučká a lehká jako pápěří, ledvinové hodnoty jsou špatné. Stázinka je průběžně na kapačkách, moc nejí a i často zvrací. Již třetí kontrola ledvinových hodnot nevyšla dobře.

Rezavý kocourek Warrior, který se dlouhodobě léčí z ošklivého zranění nožičky, byl včera opět na reoperaci. Kocourkovi se jinak daří dobře, váží již 5,15 kg.

Mourovatá kočička s rezavou Beky byla konečně odchycena a vykastrována. Kočička se potulovala v poli na konci Kostomlat pod Řípem se zraněným očičkem, které muselo být zašito. Bekynka je hodně přítulná kočička, chybí jí však téměř všechny zoubky, bude už trochu starší.

Bíločerný kocourek Váňa se nemůže zbavit rýmy. Byla mu dělána další kultivace a vyšla stejná antibiotika, která již čtyři týdny užívá. Budeme v léčbě pokračovat.

Nová černobílá, mladá kočička Konstancie k nám přišla též s rýmou, nyní je po kastraci. Přijata byla společně s mourovatou kočičkou Normou. Obě kočičky byly nalezeny v poli u obce Doksany. Norma po adaptaci ve Sluníčku začala mrouskat, nyní je též po kastraci. Obě holčičky jsou moc hodné a mazlivé. Na stejném místě jako Konstancie a Norma byla nalezena i nemocná kočička Anastázie.

Nejmenším přírůstek Sluníčka je mrňavý Zeusek. Je to nádherné miminko, které přišlo s váhou 310 gramů. Tak vehementně se snažilo upíjet konzervičku, bylo to dojemné, spíše k pláči, jak byl brouček maličký a hladový. V konzervičce se doslova koupe. Konečně začal cucat i mlíčko z lahvičky, ale dostal z něho průjem. Je sladký, milý, prostě přenádherný. Byl nalezen na kraji silnice na konci obce Rohatce.

Do nového domova odjely kočičky Borůvka, Sárinka, Vilemína, Rozárka z Prahy, Morrisek, Kiwi, Gargamel, Baronek a Adenike.

Kocourek Lumpíček s rozštěpem patra si stále líže břísko, má ho pořád mokré, byl opět vyšetřen. Nyní užívá antibiotika, obáváme se onemocnění močového měchýře, které se však dosud neprokázalo, i když projevy Lumpíka tomu nasvědčují.

Modrá kočička Mili je pořád ve voliéře. Bojí se prudkého pohybu, stále se pohybuje pouze po zemi. Ohledně jejího řádného neurologického vyšetření čekáme, zda nabyde více důvěry a budeme moci s ní manipulovat. Epileptický záchvat jsme zatím buď nezaznamenali nebo ji žádný nepostihl. Kromě toho, že po nás seká, se jí zřejmě daří dobře, rozrůstá se nám do šířky.

Do nového domova odjely kočičky Borůvka, Sárinka, Vilemína, Rozárka z Prahy, Morrisek, Kiwi, Gargamelek, Baronek a Adenike.
Velikou radost máme z nového domova Borůvky, která strávila ve Sluníčku právě tři roky života. U nás byla bojácná, ale v novém domově se mazlí. Konečně má pořádný život.
Sárinka od Labe získala též domov, ve Sluníčku si odžila dva a půl roku. Přišla k nám jako týraná kočička, které jsme se celý rok nemohli ani dotknout, nakonec se jí vrátila důvěra v lidi, je z ní zase mazlivá, úžasná kočička, i když je starší. Zatím nemáme z nového domova žádné zprávy. Bez Sárinky je ve Sluníčku docela smutno, byl to takový náš maskot.

Za nový domov Gargamelka jsme jeho nové rodině moc vděčni. Gargamelek je starší kocourek s potížemi olyselé kůže na hlavičce, krčku a zádíčkách. Gargamelek má od své nové maminky nadstandardní péči a to jak osobní, tak veterinární. Za jeho adopci moc a moc děkujeme.

Na sídlišti před dveřmi panelového domu našel můj syn holoubka, který neumí létat. Jedná se pravděpodobně o větší mládě. Byl ohrožen na životě, po sídliště jsou venčeni pejsci. Je u nás ve voliéře, nelétá stále a my nevíme, co s ním dělat. V záchranné stanici ho nechtějí, nám bude chybět voliéra pro koťata a pustit ho ven nemůžeme, nepřežil by. Umí někdo poradit? Nechat ho napospas osudu nedokáži.

Všem Vám děkujeme za přízeň a podporu!

MílaPříspěvek z Facebooku