Zpravodajství do 1.7.2019

Ošklivý mor si odnesl v půlce minulého týdne další Sluníčkovou oběť a to maličkou Houstičku. Mrňata měla průjem, který se do druhého dne zlepšil, koťátka zase baštila, běhala. Další den ráno byla Houstička apatická a před polednem dodýchala. Test na panleukopenii byl pozitivní. Nyní se strašně bojím o její sestřičky. Holčičky kojíme od jejich týdne života, nemají maminku. Teď je jim mezi čtvrtým a pátým týdnem. Černobílá Placička se mi vůbec nelíbí, průjem se jí vrátil, je samá kostička, mlíčko holky sát už nechtějí, jídlo si Placička sama vezme. Obě jsou léčeny.

Panleukopenie si ve Sluníčku vybral v posledních třech týdnech osm kočičích životů. Šest koťátek a dvě dospělé kočky – Bonus a Dolores, které měly mimo velkého zánětu v tlamičce také nízké krvinky.

Starší kocourek Hagrid má stále průjem. Doposud nepomohla žádná léčba. Zašité očičko má již v pořádku a zánět v tlamičce také.

Warriorkova nožička se nelepší, rána je pořád ošklivák, tkáň vyžírá hnis, poslední dobou je to spíše horší, nožička ho bolí, nešlape na ní, zhubl. Mokrého hojení už bylo dost, nyní jsme přistoupili k léčbě cukrem a výměnou léků. Nožička je o něco lepší, hlavně, co se týká hnisavých ložisek. Warriorek k nám přišel letos v únoru a od té doby se nepovedlo dát jeho nožičku dohromady.

S koťátky je potíž, stále některé marodí, s průjmem nebo s horečkou a následným nechutenstvím. Neustále sledujeme, léčíme a bojíme se o ně.

Do nových domovů odjely Violetka s Křišťálkem, Granátek, Safírek a Adonisek.

Přijali jsme pět koťat z Církvice v žalostném stavu – invaze blech, ucpaná ouška svrabem, hnis v očích (bohužel očička u některých koťátek zřejmě zůstanou trvale poškozena) – Koketka, Kašpárek, Kulihráše, Vica a Dixie.
Dále bílorezavou holčičku Natálku od bazénu v Roudnici n.L vedle níž ležel již mrtvý sourozenec.

Tři zdravě vypadající koťátka – Natálka, Vica a Dixie jsou v depozitu u Jitky a zbylá tři mourovatá koťátka se špatnýma očičkama zůstala v útulku ve voliéře po rodince maminky Violetky.

Přijato bylo černé šestitýdenní mrně Žíža z Račiněvse, které váží jako třítýdenní kočičí miminko. To jsme přidali mamince Včelce do depozita k Marušce, která kojí své jedno rezavé, podobně staré koťátko Čmeláčka, jsou to nalezenci z Libochovic. Prostě jsme to riskli, nebylo na výběr.

Posledním příjmem je hodně nemocný, slaboučký rezavobílý chlapeček Chmelík s příšerným zánětem očiček, ošklivou rýmou, svrabem v ouškách a kožíškem plným muších vajíček.

Kočičky ze špatných podmínek, které zůstaly ve Sluníčku dostaly konečně jména, budete Vám je postupně představovat. Jsou již krásné a až příšerně mazlivé.

Želvovinová kočička Mona na tom není s pusinkou moc dobře. I přes užívání kortikoidů hodně slintá, sliny má s hnisem od masy, která je pod jazýčkem. Pořád mám obavy, že má Mona velké bolesti. Půjdeme zase na kontrolu vyšetření krve.

Děkuji svým dobrovolníkům na pomoc s kočičkami, především Michalovi, Markétce, Marušce Zimanzlové a Jitce Ostrochovské. Marušce Michlanové za uspořádání velice úspěšné aukce pro ty naše malé šmudlínky, kterých je tak hodně a Marušce Zimanzlové za přípravu krámku a za účast na Roudnických trhách.
Příspěvek z Facebooku