Zpravodajství do 10.2.2019

Za poslední období se nám rapidně podařilo snížit počet kočiček u nás ve Sluníčku. Je však pravdou, že máme nyní kočičky, u kterých je péče náročnější. Je nejvyšší čas na odchyty a kastrace bezprizorních kočiček v lokalitách, o kterých jsme se v okolí dozvěděli. Takže nás čeká v příštích týdnech větší pracovní nasazení.

S odchytem v první lokalitě, v blízkosti našeho sídla, jsme již začali. Podařilo se dosud vykastrovat osm kocourků. Dnes se povedlo odchytit dalšího kocourka a kočičku. V lokalitě je dle posledních součtů cca 26-27 kočiček. Oslovil nás Feliti Club, z.s. – Felitikastruje.cz, že je jim tato lokalita známa a byla nám nabídnuta spolupráce. Za nabídnutou pomoc Feliti moc děkujeme!

Další lokalitou rozmnožených kočiček je Štětí, zahrádkářská kolinie, kde to řeší tamní dobrovolníci-zahrádkáři spolu s Felitikastruje.cz a KVS, je zde 15 až 20 koček. Odtud nám byly doveženy včera tři kočičky, které se odchytily a nebylo je, kde vykastrovat. Tříbarevná kočička je hodně mazlivá, zůstane ve Sluníčku a jeden z kocourků má místo očička jen hnisavý důlek. Z této lokality je i černý kocourek Taras, který nosí hlavičku na stranu a má nestabilní chůzi, padá a ještě kočička Jazzy je odtud, ta je už po kastraci.

Byli jsme dále osloveni ohledně pomoci s nekastrovanými kočičkami v obci Cítov, je zde cca 13 kočiček. Všechny kočičky budou vykastrovány a vráceny zpět. Místo v pokastrační karanténě máme však omezené. Do jara všechno musíme stihnout.

Ono se nejedná jen o odchyt, kastrace a vrácení zpět, nejsou totiž v těchto lokalitách jen zdravé kočičky, některé mají rýmu, ušní svrab, nemocná očička. Nemocné proto musí zůstat u nás déle, všechny kočičku odčervujeme, odblešujeme, antibiotika u plachých kočiček je nutné použít jednorázovou, drahou convénii. To však k tomu patří. Snažíme se kočičky vrátit, v co nejlepším stavu.

Koncem minulého týdne proběhla Sluníčková umísťovací výstava kočiček v Praze v Plechárně, kam i přes sněhovou kalamitu přišlo úctyhodných 651 lidí a umístilo se 41 kočiček ze 72. Za organizaci celé výstavy děkujeme Terezce Baudišové, která si opravdu "mákla". Děkuji všem dobrovolníkům, kteří přidali ruku k dílu, pomáhali, zúčastnili se. Byli jste všichni úžasní, děkuji Vám z celého srdce. Přece jen se povedlo dát šanci dalším kočičím bezdomovečkům, tím, že se uvolnilo místo v některém z útulků a je úplně jedno, ve kterém. Děkuji i všem útulkům, které byly s námi, atmosféra byla báječná.

Ze Sluníčkových kočiček našly domov Flekáček, Mandlička a Drobeček. Jsou to odrostlá koťata, ale trochu plašší. Drobeček se nám ve středu vrátil zpátky, byl na novou rodinu moc vyděšený. To nevadí, určitě najde nějaký jiný, hezký domov.

No a nyní, co naši marodi. Kočička Kalamity už baští sama, pusinka se jí pěkně hojí, byla jí vyndána sonda. Doufejme, že se nic nepřidruží. Čeká ji ještě několik týdnů než se bude moci vyndat fixační drát, zřejmě jí bude muset být vyndán ještě spodní špičák, který tlačí do horního patra. Přece jen bude mít patro nestejnoměrné, ničemu to však nevadí.

Černý kocourek Taras se léčbou oušek nijak nezlepšil, při vyšetření oušek nedopadlo úplně dobře a tak v pondělí čeká Taraska hloubkové vyšetření v narkóze, odkud bude ze zduřelých částí odebrán vzorek a zaslán na rozbor. Tarasek stále ještě má trochu rýmu, krevní obraz má však o hodně lepší. Při zákroku bude zároveň vykastrován. Je to moc hodný kocourek, mazlivý a příšerně "žravý".

Kočička Věstička stále průjmuje. Už nevíme, jaká léčba by zabrala. Bude třeba řádně vyšetřit střeva a stolici. Je to moc milá kočička a léčba nepostupuje k žádnému konci, je to už pro všechny trápení. Každou hodinu je jí třeba vyměnit podložky, Vestička se moc snaží, ale nestihne do záchodku.

Kocourek Kalimero po zákroku se zoubky, které se mu drobily a rozsáhlým zánětem dásní do kosti, užívá antibiotika, musí být pořád v kleci, což velmi špatně snáší. Je i po čtyřech letech ve Sluníčku hodně plachý a léky se mu podávají velice obtížně. Je to však nutné, musíme ještě alespoň týden vydržet, musel mít veliké bolesti. Kalimero je v kleci ve velkém stresu a má šílený průjem, což mu mohou cílená antibiotika způsobovat a k tomu ještě ten stres.

Potrápil nás i malý Boříček, měl několik dní vysokou teplotu, trochu rýmu, dnes už je konečně dobrý. Doufejme, že mu to vydrží. Je strašně moc krásný, milý, roztomilý, prostě úžasné mrně.

Kočička Bedřiška s amputovaným ocáskem je už téměř zdravá, brzy bude moci být naočkována. Dnes jí byl dokonce přislíben krásný domov.

Největší z našich kočiček, kocourek Raimond, je u nás pořád ve stresu. Nemůže si zvyknout. Zhubl už 70 dkg, což je hodně. Moc málo jí. Je to mazel, ale změnu prostředí nese opravdu hodně špatně. Nemám z toho dobrý pocit. Navíc chudinka chtěl zůstat v kleci, ale kvůli dalším příjmům musel klec opustit a v prostoru se cítí ztraceně.

Náš Lumpíček s rozštěpem patra byl na kontrole zoubků a celé dutiny ústní v narkóze, měl věčné záněty, zapáchalo mu z pusinky, špatně jedl. Musely mu být odstraněny spodní zoubky, ulevilo se mu, ale nyní zase neumí uchopit maso. No snad si zvykne. Lumpík musí být krmen kousky syrového masa, které se nemělní, aby se mu kousky nedostávaly do děravého patra. Lumpíkovo krmení mají na starosti kluci Michal se Standou.

Kromě Boříčka se rýma nevyhnula Goudince, Kryšpínce, Cecilce. Holky už jsou docela v pořádku. Kryšpínka nám zplesnivěla a tak putovala do horního pokoje k Jazzy, Dečce a Chňapce, které jsou na tom stejně. Je to trápení, zase léčíme plíseň. Nekonečný příběh. Do adopce mohou až budou v pořádku.

Po kastraci už má kočička Pao, která pojede příští pátek do nového domova. Kočičce Grácii byly při kastraci vyoperovány cysty.

Zítra jede domů černý, hodně plachý kocourek Kroužek z depozita u Marušky. Vybrala si ho paní, které hodně připomíná jejího kocourka, o kterého přišla. Kroužek dostane velikou, životní šanci. Za domov pro plašánka nové paničce moc děkujeme!

Děkujeme Vám všem, kteří čtete tyto řádky za přízeň. Míla
Příspěvek z Facebooku