‼️ZPRAVODAJSTVÍ DO 12.10.2019

🔶Byl to smutný týden, přišli jsme o dvě kočičky – o Skleněnku a Cukinku. Skleněnka zemřela na diagnózu FIP, měla všechny orgány zalité vodou, dusila se. Cukinka měla těžkou cukrovku, upadla do kómatu, i přes poskytnutí veterinární pomoci se ji nepodařilo stabilizovat. Na obě holčičky budeme už jen vzpomínat.🖤

🔶Koťátko Jointík musel být přemístěn ze skupiny koťátek v horním pokoji díky jeho sestřičce, která mu sála „pindíka“. Dostal zánět a nyní je léčen. Bohužel i to je častým jevem u koťátek, která přišla v brzkém kotěcím věku o maminku.

🔶Rezavobílý kocourek Pošťáček byl konečně prohlášen za zdravého. Ještě raději dostává vitamíny, neboť jeho zdravotní stav při příjmu byl hodně žalostný – masivní zablešení, mušince larvy po tělíčku, nízké červené krvinky, vysoké leukocyty, těžká rýma a následný zánět průdušek, ušní svrab. Dnes ho však vidím zase „štěkat“.

🔶Konečně se podařilo naočkovat koťátka od maminky Oktávy, tedy kromě holčičky Housličky, která se ještě léčila z nedostatečného růstu díky průjmu. Koťátka začala hezky prospívat, konečně rostou, včera se bohužel u některých objevil průjem.

🔶Koťátka od maminky Bouřky se též dočkala očkování, hezky baští a rostou. Maminka Bouřka koťátka již nekojila a tak jsme přistoupili k její kastraci. Po rekonvalescenci bude Bouřka navrácena majitelce.

🔶Mourovaté koťátko Galerka dostalo velký průjem, pohublo, byla nasazena léčba.

🔶Některá koťátka podzimňátka se konečně začala zaobalovat, hezky baští. Z této skupiny však ještě Větřík, Jeřabinka a Šípeček jsou velmi slabá. Mají již přislíbený domov, doufejme, že i ty se podaří uzdravit.

🔶Koťátka Štětička a Bochánka se konečně zbavila průjmu a čekají na nový domov.

🔶Velice kontaktní černobílý kocourek Busík a kočička Jindřiška pokračují v léčbě plísně.

🔶Nově byla přijata jarní koťátka černobílá Amazonka a bílomourovatý Alcapone. Objevila se ve vchodě bytového domu v Roudnici n.L., nikomu však nepatřila. Obě kočičky jsou velice kontaktní a mazlivé.

🔶Dalším příjmem je roční kočička Sestřička a asi dvouletý kocourek Bráška. Kočičky se znenadání objevily v zahrádkách na Slavíně v Roudnici n.L. Jsou to moc hodní mazlíčci. Ještě je čeká kastrace a doočkování. Kocourek Bráška má již přislíben domov.

🔶Krásný, mramorovaný kocourek Strašpytlík, kterému je dlouhodobě léčen vřed na rohovce, má očičko stabilizované. Po vředu zůstane na rohovce bílý flíček.

🔶Kočička Družinka, která byla dlouhodobě uvězněna na nepřístupném místě, je pořád slabounká, hodně unavená a nechce se jí moc běhat. Ledvinové hodnoty se o něco zlepšily, avšak v pořádku nejsou. Je pravděpodobné, že se již jedná o nezměnitelný stav. Dlouhodobé hladovění ledviny trvale poškodilo.

🔶Ve velké místnosti je rozjela rýma. Kočička Želvinka a kočička Gouda, které rýmu dostaly jako první jsou již vyléčeny. Kocourkovi Démonovi začalo slzet očičko a viditelně je rýma rozjíždí. Je to na hlavu. Je zde v současné době kočiček hodně a jestli rýma postihne všechny, tak to tedy bude veselo.

🔶Jarní koťátka Petunka a Auférie jsou již vykastrované.

🔶Za poslední týden byli vykastrováni dva kocourci a jedna kočička z lokality v Dobříni u pískovny za plynárnou a z obce Židovice. Kočičky již byly navráceny, kde jsou zvyklé.

🔶Včera Sluníčkové dobrovolnice pořádaly bazárek v kočičí kavárně na Kladně. Akce byla velmi úspěšná! Sluníčkové kočičky mnohokrát děkuji Jitce, Káje, Lence, Hedvice a majitelce kavárny Kristýnce. Atmosféra bazárku byla jako vždy perfektní‼️
Příspěvek z Facebooku