‼️ZPRAVODAJSTVÍ DO 12.12.2019‼️ – zatím bez fotek – nelze nahrát.

🔶Konečně nemáme tolik příjmů jako v létě. Stav kočiček ve Sluníčku bez využití voliér je stále vysoký. Většinu kočiček trápí rýma a plíseň, neustále dokola. Nedaří se nám některé kočičky řádně naočkovat. Léčba plísně i rýmy je zdlouhavá.

🔶Za poslední tři týdny jsme přijali třináct kočiček. Z toho čtyři plaché kočičky byly vykastrovány a vráceny zpátky do lokality. Dalšími přijatými je Blondýna, Pajda, Majda, Ragnar, Zapa, Romy, Fanny, Straška, Isabella a malý kocourek Závorka.

🔶S bílou kočičkou Blondýnou máme problém, není sice plachá, ale strašně se bojí a dopředu se brání útokem. Není téměř možné i ošetřit a už vůbec ne vykoupat, což by moc potřebovala. Chudinka se musela odvézt na kastraci, při níž paní doktorka zjistila, že již kastrovaná byla. Při příchodu nevypadala dobře, teklo ji z očiček a byla opravdu hodně špinavá. Povedlo se Blondýnce aplikovat dlouhodobá antibiotika a spot-on za krk. Hodně mě připomíná kočičku Sárinku. Dvakrát se nechá pohladit po hlavičce a pak zaútočí. Věřím, že se časem srovná.

🔶Miminka Romy, Zapa a Fanny jsou ještě opravdová mrňata. Mají za sebou první očkování, samozřejmě u nás po týdnu onemocněla, takže byla léčena. Je o ně veliký zájem. Romy dokonce již odjela do nového domova. Pro holčičky bychom chtěli ten nejlepší domov. Dnes si obě odvezla rodina s velkými dětmi a to i s tím, že jsou ještě léčena, jsou unavené, budou je piplat a poskytnou jim veterinární ošetřování. Doufejme, že budou obě brzy v pořádku, veselé a hravé.

🔶Pajda a Majda jsou kočičky z Chvalína od krámu. Tříbarevná Majda byla u nás již v minulosti na kastraci a poté byla vrácena zpět. Bohužel v oblasti, kde žila je zákaz krmení koček.

🔶Pajda je mourovatý kocourek ze stejné lokality. Kastrovaný není, má za sebou první očkování, ale též i první antibiotika. Pajda má problém s nožičkami, což se nyní řeší na veterinární klinice. Může se jednat o starý úraz či vrozenou vadu. V pondělí pojede Pajda na kastraci na důkladné vyšetření v narkóze.

🔶Kocourek Straška přišel a táhl za sebou zadní nožičku. Má ji zlomenou, byla mu zafixována a při jedné narkóze byl i vykastrován. Straška to však zvládá skvěle. I přes antibiotika dostal po pár dnech horečku, přestal jíst, přezubuje. Konečně se podařilo horečku překonat, Straška zase baští a dokonce se již o nožičku při chůzi opírá. Zlomenina snad dobře srůstá.

🔶Tříbarerná kočička Isabella se ocitla před deseti dny u jednoho domku v Roudnici n.L v Podluskách. Nenašel se majitel a tak skončila ve Sluníčku. Vypadá moc hezky, není hubená, je jen trošku špinavá pravděpodobně od motoru auta. Má za sebou první vakcinaci a čeká ji kastrace. Podle stavby těla je předpoklad, že již kastrována je, uvidíme. Isabellce je asi jeden rok.

🔶Dnes večer přijatý malý černobílý kocourek Závorka má skalpovanou kůži v podpaží a strženou srst podél tělíčka. Na hlavičce má krvavou ránu a v ouškách svrab. Narozen je zhruba na konci srpna, váží jedno kilo. Byl nalezen zmatený v místě trati, kde jsou závory u Glazury v Dobříni.

🔶Dnes našla domov naše Voin – Vendulka, i přesto, že bude trpět chronickou rýmou, má poškozená očička. Přišla k nám za minutu dvanáct, již umírala, byla apatická s nízkou teplotou. Byla v depozitu u Pondělíčkových, Markéta ji vypiplala, je neuvěřitelné, že přežila. Našla se pro Vendulku moc fajn paní, která bude pokračovat v léčbě a Vendulka bude mít čtyřletou kamarádku.

🔶Kocourek Pošťáček dlouho užíval cílená antibiotika, která byla diagnostikována z hlenu odebraného rhinoskopií. Antibiotika přesto téměř nepomáhala, Pošťáček stále kašlal a dostal horečku. Antibiotika byla změněna a nyní při jejich užívání kašel i horečka jsou pryč. Uvidíme, jak to bude vypadat po jejich vysazení.

🔶Bílá kočička Blondýnka je na tom stále stejně, o něco málo déle se nechá pohladit po hlavičce. Byla na kastraci, zjistilo se však, že již kastrována byla.

🔶Mrňata Blenda, Alfréd a Ambrož mají přislíbený domov. Odjed hned však nemohla, neboť je postihla bolavá pusinka, teplota, jednalo se zřejmě o kalicivirózu. Koťata jsou již v pořád a v sobotu by se měla rozjet do nových domovů.

🔶Kotě Suzinka je též zamluvená. U nás ještě více „zvlčí“, dala se dohromady s Alfrédkem, Ambrožkem, s Blendou a Artušem, který je plachý a koťátka to od něho okoukávají. Je tedy potřeba, aby už konečně měla svou mazlící rodinu.

🔶Kočička Družinka je strašně moc hodná. Už se neschovává v kleci, je pořád taková pomalá, hodně spinká, mazlí se. Krevní testy jsou o něco lepší než minule.

🔶Za poslední tři týdny odjely do nového domova kočičky Bochanka, Šroubek, Doubravka, Lajka, Níža, Bóža, Strašpytlík, Eufórie, Basička, Želvinka, Heda, Sáva, Nick, Fífa, Julka, Kity, Ragnar, Romy, Fanny, Zapa, Démon, Voin-Vendulka, Nick, Amazonka a Paprička.

❤️Děkuji Vám všem za přízeň a všem dobrovolníkům za pomoc!!!!!
Míla

Příspěvek z Facebooku