Zpravodajství do 13.11.2018

Poldíkův stav po autonehodě je už lepší. Snaží se postavit na zadní nožičky, a i na levou nožičku, kterou původně jen táhl za s sebou. Musíme ho podněcovat k chůzi, k cvičení a už jsme si jisti, že se uzdraví.

Kocourek Mark je po operaci očička. Byl mu odstraněn srůst, který měl až k rohovce a u horního víčka bylo odstraněno jeho vchlípení. Mark má očičko jako nové. Kocourek je neskutečný mazel, právě chce psát o sobě sám.

Černobílá kočička Aperolka má taktéž srůsty na levém očičku po těžké rýmě, která postihla v červnu koťata ve voliérách. Nyní paní doktorka jedná s očním specialistou o provizorních očních čočkách, které se dávájí po operaci očiček – narušení srůstů víček, aby se zabránilo jejich opětovnému přilepení k rohovce. Aperolka je moc hezká a hlavně milá kočičí slečna, která by potřebovala domov jako „sůl“, kde by si konečně mohla užít „výslunní“ domova, kde by konečně byla středem pozornosti.
Takových kočiček a koťátek, která by si přála, aby nemusela sama škemrat o trochu pomazlení je tu víc než dost: Čerťa, Vivi, Albínka, Mark, Bueno, Cíťa, Jovanka, Ryšánek, Doníček, Sárinka, Wicky, Lumpík, Gargamel, Mondík, Dráček, Rolfík……. Tihle všichni chtějí být mazleni a mazlení.

Včera byly na kastraci kočičky Nugetka a kočička z Hoštky, která se bude vracet do původního prostředí.
V pátek absolvaly kastraci kočičky Žanetka a Nelly. Holky hned druhý den skotačily, bylo je těžko uvěřit, že vůbec podstoupily tak veliký zákrok.

Stala se nám taková až neuvěřitelná příhoda, kdy na sídlišti v Roudnici n.L, v Okružní ulici se objevila mourovatá kočička, byla tam asi týden, byla hodně přítulná a naše Jitka ji vzala, že jí dáme vykastrovat. Kočička byla v dobré výživové kondici a inzercí v různých kočičích skupinách se hledal majitel. Přihlásila se nám paní z Prahy, že je to zřejmě její kočička, kterou shání již druhý týden. Nechápeme to, ale kočička byla její. Jak se však kočička dostala v pražského vnitrobloku do Roudnice n.L. do Okružní ulice se už nedozvíme. S velkou pravděpodobností vlezla do teplého auta k motoru a pak s ní auto ujelo. Jsme moc rádi, že je zase doma.

Kocourek Filípek z Černoučka, který se vrátil po dvou měsících adopce zpátky do Sluníčka, už má zase domov. Nyní je v rodině bez pejska, u zkušených chovatelů koček, je zde jako jediná kočička, má parťáka šikovného chlapečka Maxíka. Hned, jak Filípek přijel do nového domova, vzal si ho za svůj, neschovával se, mazlil, všichni účastníci byli nadšení a šťastní. Tak snad Filípek má již vyhráno.

Bílá, malá kočička Albínka je bohužel hluchá. Ničemu to nevadí, bude muset žít pouze v bytě. Svou povahou a krásou si však dokáže získat každého kočkomila. Je neumazlitelná a šikovná.

Rýmu ve Sluníčku pokračuje, hlavně v zadní, malé místnosti nám řádí. Snad ji brzy zvládneme.

Kocourek Rolfík je na tom o hodně lépe, rýma se lepší, kocourek se zakulacuje, pořád jen baští. Je nádherný, mramorovaný s bílými ponožkami, přijali jsme ho původně jako zuboženou, vyhublou, dospělou kočičku a na veterině se z něho vyklubalo kotě.

Chtěli bychom poděkovat lékařům – veterinářům Veterinární ordinace paní MVDr. Blanky Tešnarové v Roudnici n.L. a Veterinární klinice Live v Litoměřicích za pomoc, kterou nám poskytují ohledně zdraví Sluníčkových kočiček, za rady, za podporu a přízeň. Jsme moc rádi, že je máme.
Příspěvek z Facebooku