‼️‼️ZPRAVODAJSTVÍ do 16.1.2020‼️‼️

🔶K dnešnímu dni máme ve Sluníčku 59 kočiček. Rapidně se nám počet snížil, což je moc dobře, nabíráme síly na jaro!

🔶Včera byla na kontrole krevních hodnot Jindřiška. Ačkoli se její život nejeví zrovna hodnotně, její hodnoty štítné žlázy jsou oproti minule téměř v normě a hodnoty ostatních orgánů jsou dobré. Jindřiška zase docela dobře baští, sice sedává nad miskou s vodou a pořád spinká, nepohybuje se, je prostě hodně stará. Snad jí nic nebolí.

🔶Družinka má sice špatné ledvinové hodnoty a hodně málo červených krvinek, přece jen se pohybuje, ráda se mazlí a po troškách baští. Je to taková malá chudinečka, ale s chutí do života.

🔶Kocourek Hagrid často a málo čůrá. Byl řádně vyšetřen sonem a rentgenem na ledvinové kameny a písek, naštěstí se nic takového u Hagridka nenašlo. Má však vysoké PH v moči, jedná se o zánět. Dostal antibiotika. Snad to bude lepší. Hagridek je zlatý kocourek, dělá společnost z malé místnosti koťatům, dovádí s nimi.

🔶Mramorovaný osmiměsíční kocourek Artuš má zánět v levém očičku. Artuš přišel do Sluníčka jako větší kotě, avšak se ho nepovedlo ochočit. Zvládnou kocourkovi kápnout do očička je nadlidský úkol.
Artuš je velice kamarádský s ostatními kočičkami a koťaty, lidí se však šíleně bojí. Chováním se podobá kočičce Arašídě, která se stejně zbarvená a také zůstala příšerně plachá.

🔶Údajně starý černobílý kocourek Šmudla se těší dobrému zdraví. Kocourkovi se podařila vyléčit rýma, kdy prskal hleny s krví častokrát denně. Po delší době dostal další antibiotika, které užíval čtyři týdny a léčba zabrala!!!!!!!!! Uvidíme na, jak dlouho. Z kocourka hubeňoura je ohromný, statný kocour.

🔶Prskat a hodně kašlat nám začala želvinka Astra. Je to též taková bojavka, takže jsme aplikovali dlouhodobá antibiotika. Už je to o hodně lepší.

🔶Nyní se soustředíme na koťátka Rendíčka a Sokratka. Oba kocourci se od lidí odtahují, i když jsou s námi často, schovávají se. Jejích plachost se spíše prohlubuje, což není žádoucí. Obě koťata by potřebovala, co nejdříve svůj vlastní domov s dalším, hravým, kočičím kámošem než zcela „zvlčí“. Například Sokratek se hodně kamarádí s černobílým kocourkem Závorkou, který je již zcela zdráv, nožička je zahojená a dnes byl poprvé naočkován.

🔶Kocourek Víťánek začal chodit více domů. Je rád, že se kočičí osazenstvo uvnitř domu značně snížilo a konečně se může doma vyvalovat na pohovce. Víťa je barometrem domácnosti, který ukazuje, zda je či není překočkováno. Fantomovy bolesti má stále, když se mu něco nelíbí nebo je rozčílený. Je to nádherný, velký kocour.

🔶Kočička Blondýna vyžaduje bydlet v celém domě. Z klece se přestěhovala do malé místnosti, pak do velké, kde ji pobyt vydržel tak dva dny a začala se domáhat jít do bytu. V bytě hodně prudí stávající kočičky a začala sedávat u dveří ven, takže putovala zpátky do velké místnosti. Vyhledává mazlení, hlazení, chodí za mnou. Dlouho ji trvá, než získá ke konkrétnímu člověku důvěru. Standa ji dokáže i přenést z místnosti do místnosti.

🔶Máme před sebou více lokalit, kde jsou plaché kočičky, které je třeba vykastrovat. Za měsíc bychom se měli do toho pustit. Chybí nám však dobrovolníci, kteří by s odchyty dokázali pomoci.

🔶Děkuji Vám všem, kteří nás sledujete za podporu, za finanční pomoc a Sluníčkovým dobrovolníkům za to, že jsou se mnou a Sluníčkovým kočičkám a mně pomáhají.❤️
Míla


Příspěvek z Facebooku