Zpravodajství do 16.12.2018

V uplynulém týdnu jsme léčili rýmu u kočiček Goudy, Arašídy, Syčíka, Cecilky, Šmíráčka, Sagiho, Rolfíka, Vinnie, Mozzarely a Mourka. Již jsou téměř bez rýmy, doberou antibiotika a doufám, že bude chvíli klid. Rýma se u těchto koťat otočila podruhé.

Rolfíček k námi přišel s velkou rýmou, již byl dvakrát přeléčen, ale neustále prská. Dnes mu byly odebrány stěry z nosánku a budou zaslány na rozbor do laboratoře. Kromě toho, že Rolfík častěji prskne, vypadá velice dobře a zdravě. Je i moc krásný, mramorovaný.

Náš nejmenší kocourek Dortíček je asi slepý. Hodně baští, přibývá na váze, což je dobře, má co dohánět. Užívá léky a byl objednán ke specialistovi na vyšetření očiček. Málo se mu zužují zorničky a nereaguje na mávátko. Je tak strašně sladký, mazlivý.

Černobílý starší kocourek Šmudla má neustále rýmu, kýchá krvavé hleny. Nebyly u něho zjištěny žádné bakterie. Šmudla má ještě nějaké špatné zoubky a ty by mohly mít souvislost s neustálými záněty dutiny nosní. V úterý půjde na operaci. Jako stařičký kocour je třeba, aby byl zákrok šetrný.

Rezavobílý kocourek Gargamel jde v týdnu na operaci oušek. Ouška mu neustále ubývají a léčba, mazání nepomáhajíl Ušní boltce je tedy nutné ostranit. Na zákrok se chystáme již delší čas, muselo se čekat, až bude mít Gargamel v pořádku všechny hodnoty krve, neboť byl po léčbě plísně, která zatěžuje játra. Nyní je jeho krev už zcela v pořádku.

Mourovatému koťátku Aličce v depozitu u Marušky se tvoří v bříšku voda. Aličce se zvětšovalo bříško, i když stále hezky jedla a hrála si. Je to moc smutné, počítáme s nemocí FIP. Na poslední kontrole voda nepřibyla. Nic to neznamená, ale přesto ve skrytu duše doufáme, že voda zmizí.

Černá Zvonilka v depozitu u Marušky měl příšernou rýmu a ještě příšernější zánět spojivek. Maruška si musela nosit Zvonilku do práce, aby ji obstarala očička častým kapáním různými kapičkami, aby malá nepřišla o očička. Holky to zvládly perfektně, Zvonilka se o hodně zlepšila.

Dnes jsme přijali bílomourovatou, čtyřměsíční kočičku Žežulku. Bohužel jsme neměli na vybranou, paní nám ji prostě přivezla a já se nezmohla na odpor. Nebyla ani z naší lokality, kotě údajně našla před dvěma měsíci, nezvládá se o něho starat, holčička je očkovaná. Nelíbí se jí u nás, bojí se ostatních kočiček.
Koťata Meda a Kaira byla přijata z důvodu špatného zacházení v domově, kde bydlely holčičky po té, co je zachránila paní, která je našla i s jejich maminkou v jedné obci. Koťátka byla maličká s vystupující páteří. Z důvodu karantény v útulku, byly Meda s Kairou umístěny do depozita u Jitky. Jsou tam již druhý týden a za tu dobu jednou tolik znásobily svojí váhu.

V pátek odešla do nového domova kočička Vivinka. Odjela do nám známé a prověřené rodiny do obce v našem okolí. Již máme i první fotky.

Dnes odjela vlakem do nového domova do Prahy mourovatá kočička Jovanka. Za parťáka bude mít asi šestiletého chlapečka. Snad bude šťastná.

V sobotu se konal bazárek na Kladně v kočičí kavárně. Vše připravily a zorganizovaly děvčata Jitka s Pavlou, pomáhaly jim Lenka, Jirka a Kája. Baszárek byl velice úspěšný. Všem velice děkuji, děkuji i majitelce kavárny, která Sluníčku zapůjčila prostory. Náš Michal zase „odnesl“ převoz krámku z útulku do kavárny a zpátky.

Ve stejnou dobu jako byla akce v Kladně jsme se zúčastnili vánočních trhů v Roudnici nad Labem. Nenašel se žádný jiný dobrovolník na prodej, tak museli Sluníčkoví kluci – Michal a Standa. I oni byli celkem úspěšní. Není dne, kdy by Michal Sluníčku nepomáhal. Kluci jsou skvělí.Příspěvek z Facebooku