Zpravodajství do 17.1.2019

V uplynulých dnech byla na vyšetření kočička Margotka. Nezdál se nám její vývoj, celkový zdravotní stav a chůze. Rentgen ukázal na vývojovou vadu páteře, především v oblasti krční páteře, nemá vyvinuty vůbec kyčelní jamky a její imunita není zcela v pořádku. Margotka užívá i nadále antibiotika, dostává léky na zvýšení imunity, s vývinem stavby tělíčka však nic neuděláme. V tomto směru je u krásného kotěte prognóza velice nejistá. Jedná se o koťátko z lokality Dobříň za pískovou, odkud všechna odchytaná koťátka měla rýmu, hnisavá očička, s imunitou byla opravdu na „štíru“.

Kocourek Maigretek s chronicky nemocnými střevy, byl na sonografickém vyšetření a vyšetření krve. Jeho potíže nelze vyléčit, střeva má zduřelá zánětem, v loni absolvoval náročnou léčbu nejen antibiotika, ale i chemoterapií bez jakékoli známky zlepšení. Maigretek trpí řídkou stolicí, zvracením jídla, které se v současné době zhoršilo. Baští dobře, ale jídlo zase vyzvrátil. Stav jeho střev je špatný, dostal léky a kortikoidy. Jeho stav je rychle zlepšil, Maigretek přestal zvracet. Prognóza jeho zdravotního stavu je špatná.

Felv pozitivní kocourek Soplíček i přes dlouhodobější užívání antibiotik špatně dýchal, přestal úplně jíst, rentgen ukázal rozsáhlou pneumonii. Antibiotika mu byla změněna, přidány léky na podporu imunity a dlouhodobější užívání antiparazitik. Nyní Soplíček už baští a jeho stav je o hodně lepší.

U kocourka Rolfíčka bojujeme s opakující se rýmou. Už na něho čekají v novém domově, kde bude s kamarádkou Vinnie, ale jeho zdravotní stav stále ladíme. Ve stěrech z nosní sliznice se nenašla žádná bakterie, ale rýmu měl i tak pořádnou. Dostal nové léky, které sice zabírají, bude je užívat raději delší dobu a doufáme, že se rýmy zbaví už nadobro.

Dalším našim velikým „rýmáčkem“ je starší kocourek Šmudla. Jakmile se mu vysadí antibiotika, začne kýchat a to až krvavé hleny. Bakteriologické vyšetření neukázalo nic. Opět jiná antibiotika, Šmudla se úplně dusí, špatně se mu spinká, je to chuděrka. U něho se jedná o chronickou rýmu, která mu však hodně sužuje život a proto se musí řešit. Šmudlík byl na další operaci ohledně odstranění zkažených zoubků, které mohly být zdrojem infekce, ale bohužel to tak nebylo. Aspoň ho nebolí zoubky.

Černá, malá kočička Zvonilka, kterou pořádně potrápila veliká rýma a zánět očiček, je už v pořádku. Léčba trvala více než měsíc Zvonilka je stejně jako Margotka z lokality Dobříně od pískovny. Nyní se Zvonilka rozhlíží po novém domově.

Dalším koťátkem ze stejné lokality mourovatý Alíček (původně Alička), který dlouhodobě marodí s tekutinou v bříšku, která se začala ztrácet, zůstává však v oblasti střev. Původní předpoklad diagnozy byla FIP, což se stále nedá vyloučit. Zřejmě tekutinu propouští střeva, která Alíček nemá v pořádku. Poslední vyšetření neustále řídší stolice ukázalo, že Alíček netráví bílkoviny.

V poslední době jsme přijali kočičku Kryšpínku, která byla odchycena Spolkem na ochranu zvířat v Litoměřicích v jedné firmě, kde je více bezprizorních kočiček, které budou odchytávat a kastrovat. Kryšpínka je plaché kotě, nemůže však našlapovat na pravou, přední nožičku. Jedná se o staré zranění, které nelze napravit. Kryšpínka měla zlomeninu v lokti, která je srostlá, ale vůbec necítí pacičku od lokte, byly zde přerušeny nervy. Nožička se prozatím nechává tak, jak je, Kryšpínka je na ni v tomto stavu i zvyklá. Obnova nervů je už málo pravděpodobná. Pokud však kočičce bude nožička vadit v koordinaci nebo se jí chůzí odírala a poškozovala, muselo by se přistoupit k její amputaci. Doufáme, že se u nás kočička trochu více osmělí a nechá se alespoň pohladit, aby mohla najít spokojený domov.

Dalšími přírůstky do Sluníčka jsou černobílá koťata Dečka, Chňapka a Zástěrka. Jejich maminka neměla domov a koťátka přivedla k domu v Lounkách, kde dostala najíst. Koťátka jsou trochu bojavá, ale nikoli v jejich socializaci ztracená. Bohužel musela nějaký čas čekat na místo ve Sluníčku. Nyní jsou již po kastraci a první vakcíně.

Další přijatou kočičkou je krásná, asi dvouletá, mourovatá kočička Vilemína. Přitoulala se k domu v Roudnici nad Labem na Čihadlech, kde pobývala tři týdny, její majitel nebyl nalezen a tak je nyní ve Sluníčku. Je moc hodná, jen špatně snáší hodně kočiček pohromadě, schovávala se, nepapala, nyní obývá horní pokoj s černobílými koťaty, kde je více klidu.

Dalším příjmem z Roudnice nad Labem je černá, dobře živená kočička, nalezená nad obchvatem v ulici Na Samotě. Kočička nebyla kastrovaná, dosud se o ní nikdo nepřihlásil, dokonce jsme se obávali, že je již březí, což sono vyloučilo a Teodorka byla raději vykastrována. Je to moc hodná kočička, asi dva až tři roky stará. Společnost hodně kočiček jí však také moc nevyhovuje.

Další černou kočičkou, která rozšířila řadu Sluníčkových svěřenců je Jazzy. Pochází z veliké kolonie koček ze zahrádek ve Štětí, která je nyní řešena majiteli zahrádek, kočičky budou kastrovány s finanční pomoci organizace Feliti kastruje.cz. Jazzy je mladá kočička, hodně mazlivá a ponechat ji tamnímu osudu by byla škoda, neboť určitě najde hezký domov.

Dalším přijatým, mladým kocourkem je kocourek Truhlík ze Židovic. Truhlík je loňské, mourovaté kotě, je hodně kontaktní, byl krmen starší paní, která do Židovic pouze pojíždí ze vzdáleného města. Kočičky se k ní díky jídlu stahují, v průběhu dvou let byly nově příchozí vykastrovány, některé umístěny. Od tohoto domu pochází také náš Toníček, kterého jsme ve Sluníčku nechali ve stejném věku jako je nyní Truhlík. Truhlíček ve středu už dokonce našel nový domov.
Vykastrovali jsme z této lokality dalšího kocourka, který však byl vrácen.

Z obce Dušníky k nám přišel mourovatý, asi roční, kocourek Duchoslav. S největší pravděpodobností byl vhozen z auta na předzahrádku rodinného domu. Majitelka slyšela auto, viděla, jak se někdo naklání přes plot, vyšla z domu, nic neviděla, jen mourovatého kocourka. Bylo již přítmí, je to jen předpoklad, proč se člověk nahýbal přes jejich plot vyloženě říci nemůže. Takže Duchoslav putoval k nám. Je moc krásný, společenský, hravý a hodně mazlivý.

Do nového domova v posledních týdnu odjely kočičky:
Plachá, černá Mašlička, kde bude její socializace trvat delší čas. Jsme však velice rádi, že si mladá slečna na tuto adopci troufla. Máme už první zprávy, jsou nad očekávání dobré. Mašlička naštěstí baští a věříme, že si dá brzy říci a nechá se od své maminky i pohladit. Ve Sluníčku byla již více než rok, proto zvykání si na nový domov bude delší.

Další skvělou adopcí je černá, také plachá kočička Sanelka. U Sanelky noví rodiče zaznamenávají pokroky, jsme za domov pro Sanelku vděčni.

Již na druhý pokus odjela zkusit štěstí v novém domově bílorezavá kočička Aluška. Její aklimatizace není dle zprávy moc růžová, Aluška nejedla, zalézá, měli jsme už o ní obavu. Včera však Ponďa se jel na Alušku podívat, Aluška vylezla z úkrytu, najedla se, vyčůrala a dokonce i vrněla. Na svou novou maminku si Aluška určitě zvykne. Je jedinou kočičkou ve společné domácnosti s její novou paničkou. Aluška byla ve Sluníčku zvyklá na velký ruch a nyní je jí v klidné domácnosti asi smutno. I kdy u nás na ostatní kočičky moc hodná nebyla, odháněla je, s nikým se nekamarádila.

Další domov získala černobílá kočička Bohemka, odkud zatím nemáme zprávy. Bydlí v domácnosti s novou maminkou, velkým člověčím bráchou a dvěma pejsky. Doufáme, že si dobře zvyká.

Domov našel i rezavý kocourek Horstík, který nás pěkně potrápil zvracením a nechutenstvím. Zvyknout si na pobyt v útulku nebylo pro Horstíka jednoduché a tak jsme byli moc rádi, když se podařilo tak brzy najít Horstíkovi domov. Zatím však nemáme o něm žádné zprávy.

Krásná koťátka z depozita u Jitky, Meda a Kaira také už mají nový domov. Holčičky byly delší dobu zamluvené, čekalo se na vhodný čas a naočkování. Zprávy z domova už máme.

Bílorezavá kočička Grétička z depozita u Marušky získala též nový domov. Byla plašší a v novém domově se neuvěřitelně rychle aklimatizuje, viz. zprávy o Grétičce z minulých dní.

Kocourek Mourek z Černoučka odjel potřetí do nového domova. Tentokrát však v novém domově zlobí úplně nejvíc, přitom má tak zkušeného a skvělého páníčka. Mourek si značí své teritorium močí, situace se zhoršuje, trápí nás, jeho tatínek se tak moc snaží a Mourek se takhle odvděčuje. Soužití s ním bude opravdu očistec. Asi půjde někam do „vyhnanství“.

Příspěvek z Facebooku