Zpravodajství do 19.3.2019

Chtěla bych poděkovat dobrovolníkům za pomoc ve Sluníčku a to, především Michalovi, který každodenně dává svůj veškerý volný čas ve prospěch péče o Sluníčka, stará se o krámek, o Sluníčkový facebook a ještě o spoustu dalších věcí. Marušce Michlanové za uspořádání úspěšných aukcí, za její nekonečné tvoření do krámku a za zajišťování akcí. Markétce za dobře vedené adopce. Jitce za to, že kdykoli o víkendech přijede s čímkoli pomoci a za depozit. Kamče za webové stránky. Jitce Urbanové za výrobky do krámku a za prodej na skvělé akci Taneční show v Kamenných Žehrovicích. Marušce Zimanzlové za to, že si vzala na starosti trhy v Roudnici n.L. a za depozit, Janče Salcmanové, že o víkendech pomáhá s našimi miminy.

Za poslední dobu odjely do nového domova kočičky: Stýv, Polárka, Jitřenka, Pipi, Inéz, Cecilka, Jazzy, Dečka a Calamity.

Z nových domovů máme bohužel nejen hezké zprávy, ale i ty srdcervoucí. U Šmíráčka a Jazzy se krátce po adopci projevila nemoc FIP a kočičky musely být uspány. Je nám to moc líto a o to více, že se to stalo v nových domovech, kde byli noví páníčci vystaveni veliké bolesti a stresu.
Kočička Polárka odjela nahradit bolestné místo po Šmíráčkovi a jako její parťák k ní ještě přibyde Otesánek, až bude zcela fit po kastraci. Otesánek musel hned třetí den po kastraci na reoperaci, neboť si úspěšně ukousal stehy.

Od začátku roku jsme přijali 73 kočiček, 50 kočiček našlo letos nový domov, celkem bylo vykastrováno 62 kočiček a 33 kočiček bylo po kastraci vráceno do původní lokality.

Kočička Chňapka je už bez plísně, aby to však nebyla tak jednoduché, zduřily se jí mízní uzliny pod krčkem. Takže další léčba.

Kočička Flavie často zvracela, přestala jíst, nyní dostává infuzi, už jsme o ní měli strach, protože nechutenství trvalo poměrně dlouho. Včera konečně začala jíst granule.

Stejný strach nám nahnal Soplíček a o to větší, že je Felv pozitivní. Soplíček má neustálou rýmu a k tomu měl zápal plic, kdy před dvěma týdny nazpět přestal užívat dlouhodobě antibiotika. Netrvalo dlouho, Soplíček opět přestal úplně jíst a hůře se mu dýchalo. Nyní další léčba antibiotiky, infuze, včera maličko jídla snědl. Bohužel se obáváme toho nejhoršího.

Kocourkovi Warriorovi se pomaličku rána na nožičce zaceluje, pacinka však více otéká. Musel mu být upilován spodní špičák, neboť mu způsoboval ránu na horním rtu.

Černobílý kocourek z Cítova má po dlouhé léčbě antibiotiky rýmu stále stejnou, vůbec se jeho stav nelepší. Léky mu byly vyměněny a zkusíme poslat výtěr z nosu na rozbor.

Vypadá to, že na tom bude černobílý kocourek z Cítova podobně jako Šmudla, kterému proti krvavé rýmě nezabírají vůbec žádné léky, ani ty, co byly rozbory stěrů ze sliznic určeny jako citlivé. Nyní budeme přistupovat k léčbě antivirotiky a k dalším podpůrným přípravkům. Se Šmudlou je navíc problém s podáváním léků, příšerně škrábe a brání se.

Malý kocourek Hašiš nás pěkně potrápil. Měl vysoké horečky, byl apatický, nejedl. Léčba však byla úspěšná a dneska je náš rozkošný kluk zase v pořádku.

Kočička Kryšpínka s deformovanou nožičkou byla znovu na konzultaci u veterináře, nožička jí zůstane celá, nijak si jí nepoškozuje, je na ní zvyklá, byla by škoda jí způsobovat další bolest.

Za poslední dobu jsme přijali do Sluníčka kocourka Melouna, Kukuče, Hašiše a kočičku Kiwi. Jedná se o další kočičky z odchytů, které jsou kontaktní. Kočičku Wisky a Zitu jsme nakonec vrátily do zahrádek, neboť v útulku nebyly vůbec šťastné.

Před útulkem v přepravce a v krabici jsme našli dvě kočičky Polárku a Jitřenku. Obě kočičky již našly domov, jsou moc krásné a miloučké.
Další přijatou kočičkou je kocourek Stýv, nalezený v Litoměřicích.
V neděli byl přijat z Cítova krásný kocourek Saladin.

Plachá, rezavá kočička se zašitým očičkem byla konečně vypuštěna do své lokality k ostatním kočičkám. Byla moc ráda, ve Sluníčka byla pořád hodně naštvaná a nešťastná. Čekali jsme až se zlepší počasí.

No a zlatým hřebem příjmů jsou tři týdenní koťátka. Jejich maminka nás moc trápí, neboť se doposud nenašla. Koťátka s maminkou přijela v paletách, 30 km od jejich původního domova, do jedné firmy, kdy při rozbalení palet maminka díky ohromnému hluku utekla a koťátka na paletě zůstala. Je to moc smutné, maminka je v neznámém prostředí, bez jídla, bez mimin, s nateklými cecíky a pro velký hluk ve třísměnném provozu firmy se ani nemůže odvážit koťátka hledat tam, kde je z palety opustila.

Koťátka po počátečních útrapách krásně přibírají. Musela si zvyknout na náhradní mlíčko a hlavně na dudlík.

Kocourek Tarasek bude mít zřejmě hlavičku stále na stranu. Je sice o hodně lepší, ouška má již v pořádku, hlavička však zůstává nakloněna. Včera dostal obrovskou rýmu, takže se nyní léčí v kleci.

Rýmu má i plachá Cácorka, kterou budeme muset odchytit a léčit. S plašánky v útulku je to vždycky potíž.

Včera byl nalezen na silnici ve Vědomicích sražený, mladý kocourek. Michal ho odvezl ihned na pohotovost do Live. Měl zlomeninu nožičky v koleni, kyčle a pánve, byl silně podchlazen, náraz byl i do hlavičky, zranění byla četná a rozsáhlá. Kocourek ležel na silnici již déle, měl 34st.C., jeho stav byl kritický. Bohužel po zahřátí kocourka a zakanylování, zemřel.

Všem Vám, kteří nás čtete, sledujete, podporujete a držíte nám palce, z celého srdce děkujeme!

Příspěvek z Facebooku