Zpravodajství do 2.12.2018

Opustil nás maličký Brumíček. Zákeřná nemoc FIP si vybrala další oběť. Je nám to moc líto, Brumíček byl tak moc krásný, miloučký kocourek.Do Sluníčka přišel s jeho sestřičkou Margotkou, obě koťátka byla nemocná rýmou, výtokem z očiček a Brumíkovi se navíc udělal vřed na rohovce jedno očička. Když se koťátka ze všeho "vyhrabala", Brumíčkovi se dělalo i sono bříška, neboť ho měl velké a my se obávali právě nemoci FIP, voda v bříšku však nebyla. Najednou přišla na Brumíčka veliká rýma, začal chřadnout, přestal jíst, zvrat byl téměř náhlý, diagnóza byla jasná. Jeho sestřička Margotka a další koťátka z této dobříňské lokality neustále klempírují s rýmou. Musíme udělat všechno proto, aby se zde již nerodila žádná bezprizorní koťata, je nutné matky opravdu všechny odtud vykastrovat.

Mozzarellka a Goudička jsou další dvě koťátka ze stejné lokality. Goudička už dlouhodobě klempíruje s rýmou. Koťátka s rýmou přišla, dlouho se léčila a záhy se rýma opět vrátila. Jen musíme doufat, že koťátka budou v pořádku.

Před dvěma dny jsme přijali rezavého kocourka Irvínka, který byl nalezen pánem ve Špindlerově ulici v Roudnici nad Labem. Kocourek měl téměř nenaměřitelnou teplotu, umíral, byl naprosto vyhublý, dehydrovaný, apatický. Zkoušeli jsme kocourka zahřát, zavodnit, postavit na nožičky….krevní testy však ukázaly totální selhání ledvin, zvrat jeho zdravotního stavu nebyl již možný. Kocourkovo trápení jsme již po poradě s veterináři neprodlužovali, byl uspán.

Dalším miláčkem, který nás delší dobu trápí je Fordík. Jeho imunitní systém v kolektivu koček dostává zabrat, je již podruhé nemocný, každá jeho nemoc nám dává zabrat, musí mít speciální péči, přestává jíst, musí se dokrmovat. V současné době se konečně lepší, už baští, snad už bude každým dnem zcela v pořádku.

Tento a příští týden se stará o Sluníčka Milča s malým Davídkem s pomocí Markétky a Jany. Holkám patří ohromné poděkování!!!!!!!

Taktéž upřímně, hodně moc děkuji Marušce Michlanové za každodenní činnost pro Sluníčko, za velice úspěšnou , pracnou aukci a báječné, kvalitní výrobky.!!!!!!!!!

Brzy bude spuštěno Kočičí přání, tentokrát je vánoční. Naše skvělá děvčata Terezka a Kamča už Sluníčkové kočičky i s dárečky připravují.Příspěvek z Facebooku