‼️Zpravodajství do 2.8.2020‼️

🔶Situace ve Sluníčku je už klidnější. Včera byly první návštěvní adopce.
🔶Do nového domova odjel rezavý Melounek společně s černobílým Hastramánkem. Rezervovaný je i malý Armando, u kocourka musíme vyřešit řidší stolici.

🔶Parta koťátek Hastrmánek, Melounek, Pentlička a Stužka, která se ocitla v krabici na plotě jedné z příznivkyň koček Petry, přijela v úterý do Sluníčka. Dosud byla v dočasce u nálezkyně z důvodu panleukopenie. Paní Petra se snaží řešit v obci bezprizorní kočky kastracemi zřejmě za svou pomoc kočičkám a iniciativu si vysloužila dárek v podobě pěti koťátek s rýmou a svrabem v ouškách. Černý kocourek Tatrmánek získal domov přímo z dočasné péče.

🔶Ve čtvrtek byla přijata další dvě koťátka z dočasné péče u Marcely, kde čekala na naočkování, aby mohla být přijata do Sluníčka. Jedná se o tříbarevnou Rebelku a zlatomourovatobílého Broučka. Jsou to nádherná, milá a mazlivá koťátka.

🔶Včera přišlo do Sluníčka poslední z fronty koťátek od nálezců. Jedná se o mourovatého chlapečka nalezeného na naší obci Dobříň. Čekal na umístění u nálezkyně, malý zde dostal jméno Shaldon, Je úžasný, mazlivý a hravý.

🔶V pátek odjelo do nového domova prtě Rákosníček z depozita od Jany. Jeho sestřička Břehulka je již také zamluvená. Obě koťátka přišla do Sluníčka hned po narození, byla nalezena v Třebouticích u popelnic v igelitové tašce.

🔶Rodinka kočičky Vlnky zase skoro nejí. Jutička byla minulý týden z tohoto důvodu hospitalizována, měla horečku, její stav se stabilizoval. Od svého přijetí do Sluníčka jako pidi kotě s pupeční šňůrou byla rezervovaná pro nám již známou rodinu. V pátek Jutička odjela domů a její noví páníčci se jí věnují, dokrmují ji, má nadstandardní péči.
Její bráškové Satének a Kašmírek dostali v pátek vysokou horečku, nechtějí jíst a maminka Vlnka též málo jí. Krevní testy koťátek neodhalily žádnou hodnotu mimo normu. Broučkové dostávají léky na horečku a antibiotika. Nejhůře byl na tom Satének, teplota se pohybovala tři dny až k 41 st. C. Dnes jsou kluci konečně bez teploty. Tak snad bude lépe.

🔶Malá Třešnička hodně kašlala, užívá delší dobu léky, kašel je již lepší. Řádí, mazlí se, je to nejúžasnější kotě ve Sluníčku.

🔶Loňská koťata ze Štětí Řepík a Rozmarýnka dostaly velkou rýmu se zánětem očička. Nyní jsou oba již lepší. Lékořička, jejich sestřička, není zcela bez rýmy, ale její stav není akutní, čekáme na výsledky stěrů zaslaných do laboratoře.
Stejně tak čekáme na výsledky stěrů sliznic u kocourka Chřestíčka. Ten je ze stejné lokality Štětí jako Řepík, Rozmarýnka a Lékořička a nedaří se ho vyléčit z rýmy. Dlouhodobě užívaná antibiotika ho zcela nevyléčily. Chřestíčkovi stále teče z nosánku i z očiček, i když už o hodně méně. Jeho bratříček Dobromysl má z rýmy maličko poškozené očičko.

🔶Stařičkému kocourkovi Šmudlovi nebylo vůbec dobře, jen ležel a měl obrovskou rýmu, daleko horší než normálně. Šmudlík musí dostávat píchaná antibiotika, do pusy prášek nelze aplikovat, šíleně seká a je rychlejší než já. A to nemá zuby. Za tři dny už je však o hodně lepší.

🔶Kočička Blondýna má ošklivý průjem, který zásadně nedonáší do záchodu. Asi chce, abychom ho viděli. Je to taková všežravka, zbaští v kuchyni vše na co přijde. Dobře mi tak. Už se ale krásně spravila, bývala hodně hubená.

🔶I v depozitech nám kočičky onemocněly. Nejprve v depozitu u Jitky zlobili bráškové Puk a Klubko, ti jsou už zdraví. Pak se přidal i Balů. Nejedl měl teplotu, nyní je mu však už lépe.

🔶V depozitu u Marušky sourozenci Slezinka, Ledvinka a Brzlíček měli vysokou teplotu, nejedli, byli jeden den hospitalizováni, dostávali infuze. Nyní už zase baští a brzy budou moci do nových domovů, které mají přislíbeny.


Příspěvek z Facebooku