‼️ZPRAVODAJSTVÍ DO 21.3.2020‼️

🔶Hodně lidí nyní volá ohledně adopcí kočiček. Je to tím, že mají čas a měli by i čas na aklimatizaci adoptované kočičky, užili by se navzájem. To je všechno pravda a bylo by to fajn. Promýšleli jsme i o alternativě adopcí, kdy bychom je přímo nepotkali. Nakonec jsme tento způsob zatím zavrhli Pro všechny občany Česka je karanténa, musíme být zodpovědní a už vůbec bychom neměli přejíždět z regionu do jiného regionu, tohle jednání by nebylo správné. Musíme chránit i sebe, V případě onemocnění není nikdo, kdo by se o Sluníčkové kočičky postaral. A posledním, hodně důležiým důvodem je nutnost řádné návštěvy adoptivního rodiče, který má možnost si kočičku vybrat, seznámit se s ní než se přistoupí k adopci. Vše potřebné okolo adopce je třeba řádně prodiskutovat, poznat se vzájemně. Na našich kočičkám nám hodně záleží!

🔶Kočička Janička absolvovala vyšetření moče, krve, sono ledvin, infuzi. V moči byl Janičce opakovaně nalezen cukr. Ostatní vyšetření však vyloučily cukrovku. Zatím nevíme, kde se Janičce v moči cukr bere. V úterý ji čeká podrobnější vyšetření ledvin. Cukr může být příčinou zánětu močového měchýře a močových cest, tento stav není pro Janičku vůbec příjemný. Všechna vyšetření musí být prováděna v sedaci, Janička z Bohušovic je děsná „netykavka“.

🔶Černobílý stařičký kocourek Šmudla prskající krvavé hleny se po dalších antibiotikách zlepšil, přestal prskat. Po jejich vysazení už zase prská krev. Antibiotika byla znova nasazena a budou užívána dlouhou dobu. Šmudlínka trápí diabolka za kostí v nose, kterou nelze vyndat.

🔶Černé starší kočičce Julince zapáchá z pusinky, nechává vystrčený jazýček, má ošklivě červené dásně nad špičáky. Nyní má léky, aby se jí dásně trochu zklidnily a pak ji čeká revize pusinky a možná i odstranění některých zoubků. Tolik kočiček trpí na zánět dásní.

🔶Kocourek Pošťáček užívá nadále cílená antibiotika po kultivaci hleny, který mu byl odebrán při rhinoskopii. Zatím nekašle, antibiotika bude užívat delší dobu. Je to hodně veselý kocourek, všechno si nechá líbit, je to vzorný pacient. Lítá úplně všude, ve velké místnosti má kámoše Dona Pepeho a v bytě Rendíka. Dělají nám dobrou náladu.

🔶Kromě odchycených kočiček ke kastraci, byla na kastraci kočička Bambule a Blondýna. Blondýnčina kastrace byla již řešena krátce po jejím přijetí do Sluníčka, kdy paní doktorka našla na jejím bříšku jizvu, usoudili jsme, že byla kastrována v minulosti. Blondýna se však chová jako mrouskající kočku, je pořád hubená, tak bylo rozhodnuto se do bříška podívat. Kastrovaná opravdu je, ale raději ji paní doktorka vyndala ještě dělohu.

🔶Stříbrná kočička Edie je už v pořádku, zase sama baští. Příští týden ji čeká přeočkování. Trošku ji trápilo ještě očičko, ale po vykapávání je už téměř dobré.

🔶Vrácený, téměř slepý kocourek Fildíček je schovává pod přehozy na křesle, vůbec nevím, zda vůbec normálně jí. Každý den za ním jezdí Ponďa, věnuje se mu, zkouší mu dávat různé dobroty. Je to prostě takový truhliček. Je v pokoji v Topíčkem, který hezky chodí, maličko se mu ještě rozjíždějí nožičky, ale hodně se zlepšil. Je to úžasný mazel, hned ke mně přiběhne a chce se mazlit.

,Příspěvek z Facebooku