Zpravodajství do 22.12.2018

Za poslední týden odešly do nových domovů kočičky Anuška, Mareček, Aperolka, Sagísek a Rózinka. Jsme přesvědčeni, že získaly ty nejlepší domovy. Už máme zprávy od Marečka, nyní Rolfíčka i Aperolky. Tyhle dvě kočičky mají poškozená očička, i přesto si je noví rodiče zamilovali. Všem rodičům z celého srdce děkujeme.

Ve Sluníčku snad už bude trochu klidu a užijeme si společně vánočních svátků. Rýma je už vyléčena, tedy nerada bych to zakřikla, plíseň již též. Jediný Rolfíček má plesnivé kolečko, neprošel žádnou léčbou. Dokonce i on, snad konečně přestal prskat. I když jsme raději poslali výtěr z jeho nosánku na kultivaci. Tak bude moci být naočkován.

Téměř všechna koťata absolvovala úspěšně kastraci a nyní čekají na ten svůj „vysněný“ domov. Trápí nás však, že hodně letních koťátek zůstalo plachých a tím pádem je nikdo nechce. Jejich socializace u některých není však úplně ztracená, jen potřebují individuální péče v nepřekočkovaném domově. Jedná se například o Flekáčka, Cecilku, Mandličku, Goudu, Vinnie a Mozzrarellku. Tato koťátka k návštěvě ve Sluníčku sice nepřijdou, ale zase tolik práce s nimi nebude.
Hodně trpělivosti bude potřeba u koťátek Syčíka, mramorované Arašídy, Drobečka, Šmíráčka – ten je hustý, Kokoska a Sanelky. Koťátek je škoda, když tady zůstanou, když si je nikdo nevybere.
Některá plachá koťátka už jsou v novém domově – Očko, Rozmarýnek, Rózinka, Čedárek, Fufík….jejich rodiče mohou být náležitě pyšní, koťátka si na ně skvěle zvykla.

Kocourek Poldík, který nemohl po úraze na zadní nožičky je též takový poloplachý, mazlit se nepřijde a čím je mu lépe, tím je odtažitější. Není nadšený, že musí sdílet soužití s ostatními kočičkami, je pořád někde zalezlý, kamarády nevyhledává. Nožičky se spravily, jen maličko ho neposlouchá levá, zdaní nožička, což mu však vůbec k životu nevadí, samozřejmě k životu v bytě.

Kocourek Gargamel absolvoval těžkou operaci oušek. Je to naštěstí žroutík, i když má límec a šití na ouškách po odstranění boltců, tak neubývá na váze a drží si skvělou kondici. Mockrát děkujeme jeho příznivkyni Ivě, která mu náročnou operaci rakovinových oušek uhradila.

Starší kocourek Šmudlínek prodělal operaci punsinky, kdy mu byly odstraněny zoubky a díry po nich zašity. Šmudla neustále soplil i po dlouhé léčbě rýmy, prskal krvavé hleny, bylo to pro něho hodně nepříjemné, vyšetření ukázala, že by mohla být příčinou hnijící pusinka a zoubky, které mu v tlamičce ještě zůstaly. Šmudla operaci zvládl skvěle a vypadá to, že rýma je pryč. Ještě však to tvrdit nemůžeme.

U krásného kocourka Dortíčka se stal opravdový zázrak. Dortíček byl přijat ve velice špatném stavu, vážil pouhých 900 gramů, neviděl, nezužovaly se mu zorničky, byl vyhladovělý a zablešený. Je objednán na vyšetření k očnímu specialistovi. Před dvěma dny začal Dortíček vidět, zorničky reagují na světlo, Dortíček váží 1600 gramů, je z něho šťastný kocourek.

Začátkem týdne k nám byl dovezen dospělý bílomourovatý kocourek s krvavým nosánkem, s příšernou rýmou, dostal jméno Předák, je z obce Předonín. Dnes je na to o hodně lépe, je hodně plachý a jeho ošetřování je velice náročné. Při téměř každém kontaktu se chuděrka počůrá. Vyhublý nijak není, musel mít venku přístup k jídlu, po vyléčení a kastraci bude vrácen do své lokality.

Děkujeme všem našim příznivcům za to, že Vás máme, velice si toho vážíme, moc nám s kočičkami pomáháte.

Děkujeme i všem, kteří obdarovali Sluníčkové kočičky na Vánočním přání.

Všem, kteří čtete tyto řádky, přeje celý Sluníčkový kolektiv krásné a pohodové vánoční svátky.


Příspěvek z Facebooku