‼️ZPRAVODAJSTVÍ do 24.10.2019

🔶Za poslední týden nás opustily dvě kočičky. Maličká mourovatá Jeřabinka🖤, která neprospívala, léčila se již několik týdnů, stále chřadla, byla hospitalizována, propukl u ní zánět plic a bohužel to maličké tělíčko nápor nemoci neuneslo.

🔶Rozloučili jsme se s kočičkou Rastičkou🖤, která chřadla delší dobu, vždy se načas podařilo její stav zlepšit, ale ne na dlouho. Rastička byla zřejmě hodně stará kočička. Nasvědčoval tomu její vzhled, pohyby a pusinka zcela bez zoubků. Kočička byla už jako pápěří, odmítala baštit, opět byly nasazeny léky a infuze bez jakékoli příznivé odezvy. Rastiččino trápení bylo ukončeno.

🔶Starosti nekončí. Chlapeček Lísteček má ohromný zánět už v obou očičkách, rýmu, necítí jídlo, musí být krmen stříkačkou. Špatný stav trvá již několik dní a Lísteček se vůbec nelepší, očička se zhoršují.

🔶Koťátko Větříček neroste, sice jde k jídlu, kde si jen trochu zobne. Jeho léčba antibiotiky byla nedávno ukončena. Větříček je poloviční než jeho bráška Chládek. Všechna koťátka podzimňátka mají velice křehké zdraví.

🔶Malý černobílý Vašíček začal být unavený, málo baští, rychle ubývá na váze. Opět nastoupily léky, Vašíček je ještě hodně malé mrně, kde by hubnutí mohlo brzy špatně dopadnout. Je dokrmován stříkačkou.

🔶U maminky Bouřky měla dnes ráno malá, mourovatá Lajka ošklivou rýmu. Takže okamžitá léčba a budeme se modlit, aby se nám rýma nerozšířila na další tamní koťátka.

🔶Velkou horečku měla i malá, černobílá Mafinka. Je už o něco lepší, léky ještě užívá.

🔶Kočičky z Terezína Pumík a Darek se stále léčí z rýmy. Dareček je na tom hůře, pořád kašle a je zahleněný.

🔶Bíločerná kočička Amazonka a bílomourovatý kocourek Alcapone mají kalicivirózu, vřídky v pusince, koťata měla horečku, nemoc již trvá týden.

🔶Vysokou horečku dostal i mourovatobílý kocourek Orinek, nejedl, několik dní byl hodně špatný. I on má vřídky v pusince. Takhle to vypadá, když je v útulku překočkováno. Není to nic dobrého pro stávající kočičky.

🔶Rezavé kotě Nick přišel do Sluníčka dehydrovaný, s velkou rýmou a s nemocnými očičky. Jeho stav se o něco zlepšil, pěkně baští, očičko se otevřelo, avšak na rohovce je vřed. Nick byl nalezen v Roudnici n.L. u ČSAD.

🔶Tříbarevné kotě Mandarinka přišla k nám vyhublá, s bolavou nožičkou. Objevila se v Dobříni a areálu pískovny. Nožička se spravila, Mandarinka krásně baští. Je to úžasné kotě, mazlivé, hravé.

🔶Černobílá kočička Jindřiška je už hodně unavená. Začala chodit na chladná místa a to máme strach, že se jí už nechce žít. Jindřiška bude už hodně stará kočička stejně jako byla Rastička. Nyní je v kleci na teplém pelíšku, pořád jen spinká, ale naštěstí pořád jí.

🔶Jako každým rokem na podzim, tak i letos máme plíseň. Několik kočiček má již léčbu za sebou, Busíček, Želvinka, Jindřiška Štětička a Níža se léčí.

🔶Blíží se umísťovací výstavy a my nakonec nebudeme jít zdravou kočku. To bude hodně nemilé, kdy k dnešnímu dni máme stav 106 koček, z toho 55 koťat.

🔶Za poslední týden byla přijata koťata z Libotenic od školky. Objevila se tam, byla krmena, ale protože se jedná o areál školky nebylo možné v tomto pokračovat. Obec odmítla koťata narození již v květnu umístit do útulku, i přesto byly přijaty k nám. Jsou to tři holčičky a jeden kluk, všichni jsou mourovatí a úžasní. V současné době špatně jedí, po odčervení z nich vyšla spousta škrkavek, které i zvracely. Kočičky už jsou větší a byly dobře krmené, tak to snad zvládnou bez léčby jen s odčervením.
Dostaly jména Heda, Saša, Tonča a Sáva.

🔶Dalším nalezencem je černé tříměsíční kotě Jaruška, kterou našel náš dobrovolník Ponďa osiřelou na silnici u Velvar.

🔶Mourovaté kotě Rendíka odchytila naše dobrovolnice v Hoštce, kam jezdí krmit čtyři kočičky do opuštěného domu. Rendík je jeden z nich, je to asi tříměsíční chlapeček a jako jediný není plachý.

🔶Právě nyní odchytává Michal kočičku na sídlišti v Roudnici n.L., která se tam včera objevila. Ach jo, nemá to konce.

🔶Do nového domova odjely kočičky Bráška, Andílek, Polníček, Silver, Atari a Amiga.

🔶Na kastraci byly přijaty tři kočičky ze zahrádek nad Třebouticemi. Dva mourovatí kluci již byly vráceny, budou se o ně starat tamní obyvatelé, kteří mají i kočičku ze Sluníčka. Třetí kotě – mourovatá holčička zatím zůstala ve Sluníčku, neboť má velkou rýmu a zánět očička. Je moc mazlivá a pravděpodobně u nás zůstane a budeme jí hledat domov. V zahrádkách jsou ještě další kočičky, které se odchytávají.

‼️Mnohokrát Vám všem děkujeme za přízeň a dárcům za finanční podporu!❤️


Příspěvek z Facebooku