Zpravodajství do 26.6.2019

Situace ve Sluníčku ohledně panleukopenie je velice opatrná. Takové neštěstí, které nás postihlo díky této virové nemoci, tedy hlavně naše kočičky, nemělo poslední léta obdobu. Nedokázali jsme zachránit šest kočiček, pět koťátek – Toustík, Tortilka, Topinka, Šafránek a Badynka, a pak naši milovanou Dolores. S tím se nedalo vůbec smířit. Dolores byla křehoučká, začala mít zánět v pusince, stejně jako Bonusek, nemohla jíst a při vyšetření se potvrdila navíc panleukopenie. Několik dní jsme bojovali, doufali, ale nevyhráli jsme. Bylo to u všech kočiček tak rychlé, což jsem ještě nezažila.
Nyní máme stále strach, pořád monitorujeme koťata, infikované místnosti prošly důkladnou očistou včetně vysvícení germicidní lampou. I tak se bojím tam dát jakoukoli kočičku.
Já jsem se vrátila domů z nemocnice, nějaká rekonvalescence nepřichází v úvahu. Provoz útulku je navenek omezen. Je třeba se hodně věnovat přímo kočičkám.
Chtěla bych prohlásit, že jsme nikdy nepřijímali ani neodmítali jakoukoli kočičku podle barvy. Nikdy nevíme dopředu, jak nalezeneček vypadá, nenapadlo by mě se ani na to ptát. V tomto těžkém, infekčním období, musíme důsledně zvažovat, zda nalezená kočička a její přijetí k nám není pro ni přímo ohrožující na životě. Každá nemocná kočička, kterou nelze ihned navakcinovat, by byla na životě ohrožena přenosem panleukopenie. Každým dne je jiná situace, vždy se snažíme nalezenečky z okolí Roudnice n.L. nějak řešit, třeba i tak, že zatím zůstanou u nálezců. Musíme být soudní a kočičky neohrožovat. Dalším kritériem přijetí nalezenečka je daný limit počtu koček KVS a také místo v pobytové, karanténní kleci. Dále samozřejmě i to, zda je vůbec v našich silách se o kočičky včetně veteriny postarat. Pokud jsem nemocná, musí mě zastoupit dobrovolníci a ti chodí od rána do večera do zaměstnání, berou si tedy dovolenou nebo lítají mezi zaměstnáním a útulkem dle jejich možností. V takové situaci nelze přijímat kočičky, natož nemocné, zraněné. Přijmout kočičku může každý, ale je třeba se o ní i důsledně postarat a to není leckdy v množství sto koček jednoduché. Berte, prosím, na nás ohled, tedy hlavně na stávající kočičky a i na kočičky nalezené, nechcete je přece ohrozit? Vše se zvládnout nedá, potřebujeme pomoc i od vás nálezců.

Dvacet jedna kočiček přijatých z nevhodných podmínek jsou již právně vyřešeny. Kočičky jsme přijali na žádost odboru péče o dítě z důvodu jejich nemoci, podvýživy, zablešení. KVS shledala dle jejich stavu, že se jedná o týrání. Včera bylo majitelce předáno Rozhodnutí, kdy si mohla vzít zpět do své péče tři vykastrované kočičky. Zbylo nám tedy 18 kočiček, z jichž dvě koťátka nám zemřela na panleukopenii. Kočičky u nás byly přes měsíc, utratili jsme neuvěřitelné částky za jídlo, neboť se stále nemohly jídla nabažit. Každý den snědly kolem 20 konzerv. Odblešení, antibiotika, kastrace, odčervení nebylo zdarma, kompenzace od majitelů či úřadu a pak následně od Ministerstva zemědělství údajně nehrozí. Mrzí mě to.
V pondělí jsme tedy tři kočičky původní majitelce vydali a to dle jejího výběru.

V pondělí bylo nalezeno kotě u plaveckého bazénu v Roudnici n.L, sourozenec koťátka ležel již na silnici mrtvý. Kotě mohlo být ihned naočkováno a našlo se pro něho dočasně místo v izolaci u Jitky.

Včera odjela domů maminka Violetka se svým chlapečkem Křišťálkem. Safírek a Granátek odjedou v sobotu. Všichni mají za sebou již řádné očkování.

Do voliéry k Marušce na zahradu jsme umístili v minulém týdnu maminku s koťátkem. Byli to osiřelátka, nebylo je kam dát. Maruška s Milanem nyní před zaměstnáním a večer tam musí jezdit, nebydlí tam, krmit a kontrolovat kočičky. Naštěstí jsou zdravé.
Všichni kolem Sluníčka toho máme nad hlavu!!!!

Kéž by se k nám navrátilo zdraví.

Warriorkovi se nožička hojí strašně pomalu. Obden čištění, převazy, mastičky, antibiotika. Nechceme, aby o nožičku přišel.

Vandráček nám začal na bocích plešatět. Příčinu ještě neznáme, budeme to muset řešit.

Chudáček, zdevastovaný Haigrid začal hodně slintat. Dnes jsme byli na veterině a Hagridek má krvavou dáseň, kde byl vytržený špičák a to je již více než tři týdny. Naštěstí baští, i když ho pusinka musí bolet. Nějak s těmi záněty v pusinkách našich kočiček je toho nějak více než je snad normální.

Mimina, která máme a krmíme od jejich jednoho týdne věku, dostaly vakcínu. Moc se o ně bojím. Začaly průjmovat a malá Houstička i zvracela. Jsou to fakt nervy. Snad to zvládnou.

Včera, venku ve voliéře zvracel žluté šťávy i šedý Máček. Snad to bude dobré, je tady stále velký strach.

Pět mourovatých miminek od maminky Bazalky jsou už zcela doočkována, ale nikdo o ně nemá zájem.

V současné době máme 99 kočiček a z toho 43 koťat.

V sobotu jsme měli v útulku Charitativní bazárek. Mnohokrát děkujeme všem, kteří jste se zúčastnili. Atmosféra byla skvělá, návštěvníků sice méně než jiné bazárky, ale užili jsme si to a výtěžek také nebyl k zahození!
Děkuji všem dobrovolníkům za organizaci celé akce!!!!!! Mám vás ráda!!!!!!!
Děkujeme Vám za pomoc a podporu. Míla

Příspěvek z Facebooku