‼️ZPRAVODAJSTVÍ DO 28.3.2020‼️

🔶Kočička "Plašanda" od holobytů je z nemocnice zpátky ve Sluníčku. Byla odchycena z lokalitě, kde je opět rozmnožily kočičky. Tahle kočička byla již zde kastrována v roce 2016. Nyní byla v otřesném stavu, hubená, s vystouplým hřbetem, rýmou, v kožíšku se jí to hemžilo různými parazity, byla hodně dehydrovaná. Na první pohled bylo vidět, že jí není dobře, že je hodně nemocná. Její zdravotní stav vyžadoval hospitalizaci. Vyšetřením byla zjištěna žloutenka a málo červených krvinek. Hodnoty ledvin byly v pořádku. Opakovaným vyšetřením krve jsou hodnoty o hodně lepší. Problémy zřejmě způsobily paraziti a rýma. Pokračujeme v léčbě antibiotiky. Kočičce je už daleko lépe, při každé manipulaci s ní dává najevo, že má více síly, je pěkně "ostrá".

🔶Černé, dlouhosrsté kočičce Anežce je už také lépe, hezky baští. Anežka je strašně moc mazlivá, bojí se však ostatních kočiček. Dlouhodobě je dobrovolně v kleci, i když je ve Sluníčku delší dobu, pro ní to je jen dobře. Stejně mi však přepadla nějaká viróza. Očkovaná je zatím jen jednou.

🔶Černá kočička Světlanka ze Štětí má po kastraci kýlu. Jako jediná není ještě naočkovaná, doufejme, že zůstane jinak zdravá.

🔶U Janičky z Bohušovic byla dokončena léčba močových cest. Budeme doufat, že se už nevrátí. Janička trpí ve Sluníčku ustavičným stresem, nemá ráda ostatní kočky. Pro její nevraživé chování, kdy při pokusu o kontakt seká, se jí nepodařilo od roku 2017 najít nový domov. Janičce je odhadem 9 let. Není plachá, jen je hodně nedůvěřivá, naštvaná, nešťastná.

🔶Černobílá kočička Bambule má zřejmě alergickou reakci na šicí materiál po kastraci. Jizvu má ošklivou. Takže ošetřujeme a podáváme antibiotika. Bambulka je úžasné stvoření, velice kontaktní a hodně mazlivá. Syčí však na ostatní kočičky, nekamarádí se.

🔶Ještě máme hospitalizované dvě kočičky z odchytů, které po kastraci nevypadaly vůbec dobře, raději byly otestované na panleukopenii a vyšly pozitivní. Množství bílých krvinek však této nemoci neodpovídají. Může to být však kombinace více onemocnění. Ve hře je zde i jejich chrčení. Zvláště i bílomourovaté kočičky byl stav opravdu vážný, měla i nízkou teplotu. Holky se zatím drží, vyhráno však ještě nemáme.

🔶Stařičká kočička Jindřiška zhubla 20 dkg. O mnoho méně jí, začalo se jí zakalovat levé očičko. Jindřiška měla útočiště ve své kleci, odkud málo vycházela, většinou se přesunula do studeného dřezu. Nyní si našla místo vysoko na škrabadle a do klece musí být přenesena, aby alespoň něco v klidu snědla a neobtěžovaly ji ostatní kočičky.


Příspěvek z Facebooku