Zpravodajství do 29.9.2018

Naše mrňata rostou jako z vody. Je jich u nás hodně a už by si zasloužila skutečný domov, kde budou středem pozornosti a v čistém prostředí bez kočičích virů.

V noci se už značně ochladilo a menší koťata se slabší imunitou bylo třeba přesunout z voliéry do tepla. Jedná se o koťátka od kočičky Perly – Mondíka, Bonifácka a Dráčka. Začaly zase „nudlat“. Očička nemají stále zdravá. Je to i tak veselá parta koťat. Jsou hodně kamarádští a mazlivý.

Rýma je objevila i u Kominíčka, černého kocourka od maminky Kateřiny Veliké, spolubydlícího s koťátky od Perly.

Ze stejné voliéry, černé koťátko Sazínek hodně zhubl. Byl přendán též do tepla a nyní užívá léky. Vůbec se mi nelíbí, dělí se mu i srst. Přitom všechny děti od Kateřiny Veliké byly tak krásné, zdravé a mohutné. Sazínek i přesto, že nevypadá zdravě, je hravý a veselý. Snad se vyléčí.

Kočička Hájenka z hlavní místnosti, tříbarevka Vinnie z malé místnosti a Flekáček z malé místnosti místo, aby rostly, tak během tří týdnů ztratily na váze. Zřejmě se jedná o nějakou infekci. Byly opětovně odčerveny a dostaly léky. Řekla bych, že se pomaličku lepší a více baští.

Miminečko Strakáček začal zvracet, přestal jíst a měl řídkou stolici. Naštěstí se jeho stav po lécích zlepšil.

Naše nejmenší miminko Zahradníček už k nám přišel s průjmem. Měl a dosud má velké bříško, dobře jedl a proto jsme čekali, zda se stolice sama upraví. Střídavě to bylo lepší, ale poslední dny už měl jen průjem, opruzený zadeček a i méně jedl a zvracel. Jeho stav už bylo potřeba léčit. Dnes je Zahradníčkovi o něco lépe, už tak často nekaká a baští s větším apetitem.

Trávicí problémy měl minulý týden i malý Ryšáček, nyní je už v pořádku. Léčba zabrala.

Dalšími marody od dnešního dne jsou mrňata Pralinka a Bonbonek z depozita u Terezky. Koťata zvracela, dostala velký průjem a nyní se léčí v karanténě v útulku. Od rána se jejich stav už zlepšil.

U mrňat je třeba s léčbou trávícího systému začít co nejdříve, neboť hrozí dehydratace, vyčerpání, selhání organismu a smrt.

Doposud jsme odchytily 13 kočiček z obce Račiněves. Všechny kočičky absolvovaly kastraci a kromě nejmenší rezavé holčičky budou vráceny zpět k domu, kde mají své útočiště a paní, která je krmí. Kočičky jsou plaché a ve Sluníčku je třeba snížit počet kočiček vzhledem k překročení maximální počtu daného KVS.

Nejmenší, rezavá holčička nevypadala zdravě, vážila pouhých 467 gramů, měla veliký průjem a rýmu. Vzhledem k nízkému věku je šance, že se ochočí a najde domov. Dostala jméno Anuška. Nyní už má pevné hovínko, očička bez rýmy a těší se teplu ve chlupatém pelíšku. V lokalitě Račiněves je ještě minimálně jedno takhle malé kotě.

Okolo nás jsou další a další odrostlá a plachá koťata, které není kam umístit. Časem jim můžeme nabídnout akorát tak kastraci. Co s nimi bude dále, vůbec nevíme.

V současné době už víme, že nám zbydou koťata Šmíráček, Syčáček, Gouda, Cecilka, Zulejka, Arašída, Sanelka a Drobeček. Bohužel se je nepodařilo a nepodaří přesvědčit v důvěru k lidi, v tomto počtu je prostě nedokážeme vymazlit. Nakonec Sluníčko dopadne tak, že zde budou pouze samé plaché a neudatelné kočičky, které nenajdou nikdy domov. Na ty kočičky, které nejsou venku šťastné a potřebují společnost lidí, nebude v útulku místo. To je moje noční můra.

Stařičký kocourek Šmudla se hodně zlepšil, skoro už neprská a vypadá na svůj věk krásně. Nožička už je zahojena. Ještě pár dní a bude moci opustit klec a zařadit se mezi ostatní kočičky.

Máme i spoustu radostí, například z řádících kočiček a koťátek, i když jsou sem tam ještě plesnivý. Jsme šťastni, když se povede adopce a dostáváme o našich miláčcích krásné zprávy. Je moc fajn pocit, když se podaří kotě nebo kočičku vytrhnout ze spárů nemoci nebo téměř z pokraje smrti, jako byl například mají Jajo – Jaroušek.

My všichni ze Sluníčka jsme rádi, že naše kočičky mají Vás, své příznivce, kteří nám pomáháte finančně i psychicky. Děkujeme Vám, jste nenahraditelní.
[vid_embed]

Příspěvek z Facebooku