ZPRAVODAJSTVÍ DO 3.11.2019

🔶Malé podzimňátko Listeček, kterého v minulých týdnech postihl ošklivý zánět spojivek, který ani veterináři snad nikdy neviděli. Spjivky měl hodně nateklé, zanícené, začaly by srůstat, antibiotické kapky nezabíraly, přistoupilo se ke kapkám s kortikoidy a hlavně je třeba kapat i desetkrát denně. Očička se už Lístečkovi otevřela, ale zánět stále trvá. Výsledkem vyšetření stěru očiček je pěkná kombinace virů: herpesvirus, calicivirus a mycoplazma. U tak malého kotěte je to tedy ohromná zátěž.

🔶Bratříček Lístečka Chládek, který má již delší dobu stále aktivní rýmu, bude mít velmi podobná virová onemocnění jako Lísteček, bude proto léčen stejně.
Oba kluci naštěstí prospívají dobře, dobře baští, jsou kulaťoučtí, váží už více než jedno kilo.

🔶Koťátka maminky Bouřky a koťátka maminky Oktávy jsou přestěhovány ze studené voliéry do horního, teplého, červeného pokoje. Téměř všechna koťátka od maminky Oktávy odjela do nových domovů, zůstává u nás ještě Basička. Oktáva je moc ráda, že si konečně oddechne. V nových domovech některá z koťátek trápil či trápí průjem, ale noví páníčci jsou skvělí a léčbu svých nových mimin zvládají. Je to bohužel pořád dokola – průjem, rýma, plíseň….., daň za záchranu celých vrhů koťátek, hlavně, že to není panleukopenie.

🔶Abychom se nenudili, ve velké místnosti i po naočkování nám řádí kaliciviróza. Mandarinka a hlavně Orinek to odnesli vřídky na jazýčku a ještě k tomu zrovna přezubují.

🔶V karanténě kočička Třebinka, která přišla do Sluníčka pouze na kastraci, má nemocné očičko a měla rýmu a nyní začala slintat, takže se nám rýsuje další kaliciviróza. Kočičku Třebinku si ve Sluníčku již necháme, neboť péče o její zdraví bude na delší dobu. Její bratři jsou po kastraci již dávno vráceni zpět do zahrádek, kde jsou krmeni.

🔶Kocourkovi Pošťáčkovi byla při rhinoskopii odstraněna ošklivá, vazká hmota z horního patra, která způsobovala jeho kašlání, nedokázal ji vykašlat ani spolknout a dráždila ho. Vzorek byl odeslán na bakteriologii a dle výsledku bude se bude pokračovat v léčbě. Doufejme, že se jeho obtíže nebudou opakovat. Je to úžasný kocourek, veselý, hravý, mazlivý.

🔶Kocourkovi Nickovi se očičko lepší, léčba je však na dlouhou trať.

🔶Kocourkové Dareček a Pumíček, kteří se léčí ze zánětu průdušek jsou na tom už o něco lépe. Pumíček však má stále rýmu.

🔶O Družince jsem již psala, že se její hodnoty ledvin o něco zlepšily.
Kočička Jindřiška má zase začínající potíže s ledvinami, je však již hodně stará.

🔶Je podzim a kromě plísní začínají naše kočičky trápit rýmy. Kašlat a prskat začal Hagrid, Níža, Bóža, Jaruška a Hermínka.

🔶Také maminka Oktávka pokašlává i s maminkou Bouřkou. Snad to jejich děti ustojí.

🔶Ve studené voliéře ještě zůstávají kočičky Sáva, Sáša, Heduška a Tonča. Přišly z venku a mám starost je spojit s ostatními kočičkami, aby neomarodily. V příštím týdnu je totiž čeká kastrace.

🔶Za poslední období jsme přijaly některé plánované kočičky, ale bohužel i nalezence neplánované: Třebinka, Sáša, Sáva, Tonča, Heda, Jaruška, Sabrina, Nick, Mandarinka, Fífa a Frantina.

🔶Čtyři kočičky byly pouze na kastraci a vráceny do lokality.

🔶O kočičku Frantinu se přihlásil majitel, byla mu tedy vrácena. S jejím majitelem jsme se domlouvali na její kastraci, má však ještě další dvě kočičky. Musím doufat, že svůj slib splní. Kočička bohužel žije pouze venku.

🔶Do nového domova za měsíc říjen a nyní v listopadu odešly kočičky: Váňa, Anýzek, Natálka,Busíček, Silver, Harfička, Houslička, Vokálek, Sopránek, Bubínek, Babočka, Polníček, Čiperka, Opoždílek, Ostružinka, Šípek, Větřík, Jointík, Andílek, Atari, Amiga, Barča, Vašíček, Galerka, Sestřička, Bráška a Notička.

🔶Naždy nás opustily kočičky: Maner, Cuki, Rasta, Skleněnka, Ťapinka a Jeřabinka. Je nám to moc líto!
Dvě kočičky byly vráceny majiteli.
Šest kočiček bylo vykastrováno a vrácena zpět do lokality.
Celkem od začátku roku 2019 jsme přijali 312 kočiček.

❤️Děkuji všem Sluníčkovým dobrovolníkům za úžasnou práci a všech Vám ostatním za přízeň a podporu.
MílaPříspěvek z Facebooku