Zpravodajství do 31.1.2019

Máme perné období ohledně péče o nemocné kočičky a k tomu všemu nás čeká výstava v neděli 3.2.2019 v Plechárně na Černém Mostě, kterou organizujeme. Tedy celou ji připravuje Terezka Baudišová s malých Matýskem. Patří jí veliké poděkování, je to spousta práce.

Včera jsme si dovezli z hospitalizace kočičku Calamity. Má chudinky hodně bolavou pusinku, byl jí zaveden fixační drát do spodní čelisti, má prasklé patro a ještě k tomu sešitou tkáň. Problémem je jídlo, odmítá si nechat na tlamičku i sáhnout. Calamity musí užívat dvoje antibiotika, má zavedenu sondu do žaludku. Není to jednoduché, hadička se nám ucpává, Calamity nyní trpělivě krmí Věrka stříkačkou. Rozjíst ji jen tam nepůjde, je prostě hodně bolavá. Jinak se má Calamity docela k světu, používá záchůdek, má zájem o dění kolem sebe. Musíme to prostě zvládnout.

Malá kočička Vestička s velikým, nekontrolovatelným průjmem dostala další léky, kanylu, kapačku, živý zadeček a nožičky koupeme, mažeme, stále převlékáme klec. Baští dobře, je hodně kontaktní, pořád nás volá, ťape, nechce být sama. Doufejme, že už brzy léky zaberou a Vestička už nebude poseroutkou.

Nově přijatá kočička Bedřiška se skalpovaným ocáskem byla na jeho amputaci a při té příležitosti byla vykastrována. Byla již březí!!!!!! Katastrofa, kotě z loňského roku a už březí. Bedřiška s Hynečkem jsou kontaktní koťata, která chodí k učilišti ve Štětí, kde byly vykastrované kočičky z minulých let, takže přibyly další.

Hyneček též ze Štětí je v pořádku, je již naočkovaný, čeká ho kastrace a přeočkování. Je to krásný, mladý mourýnek. Jsou tam ještě další dvě větší koťata.

Kocourek Kalimero, který nyní v únoru bude ve Sluníčku již tři roky, má veliké problémy s pusinkou, hlavně se zoubky a se zánětem až v kosti. Problémem u Kalimera je, že zůstal stále plachý, ošetřit ho není jednoduché, především je velikým stresem pro Kalimera. Poslední dobou hubl, i když jedl, ale zřejmě o hodně méně. Zoubky mu vypadávají, má je špatné, proto se přistoupilo k revizi dutiny ústní v narkóze a k případné extrakci zoubků. Kalimero má špatnou srážlivost krve, zoubky se mu drolí, má veliký zánět v kosti, což způsobuje, že se zuby i jejich kořeny rozpadají. Kalimerovi je nutné podávat dlouhodobě dvakrát denně antibiotika, která by mu měla zabrat na tento veliký zánět. To je pro nás i pro něho oříškem, musí být v kleci a při podávání léků se hodně brání. Dnes ráno lék zblajzl.

Kocourek Lumpík s rozštěpem patra nám stále méně a méně jí. Je vidět, že ho bolí pusinka, hodně slintá, je celý „ublencaný“. Na kontrole dutiny ústní nám bylo navrženo přední zoubky odstranit při důkladné prohlídce pusinky v narkóze. Takže příští úterý jdeme na to.

Kočička Ťapinka byla na bronchoskopii. Trápila nás, už od doby, kdy přišla hubená do Sluníčka, má zdravotní problémy. Při kastraci se zjistilo, že byla po koťátkách, pak dostala panleukopenii, po té velikou rýmu s chrčením, kašláním, vřídky na jazyku, zánět v očích, zřejmě caliciviróza. Ťapinka má moc špatnou imunitu. Vlastně chrčela neustále, antibiotika nepomáhala, takže bylo nutné vyšetření plic a krku. Dýchací orgány má Ťapinka v pořádku, okolo hlasivek má tkáň zduřelou, nepohybující se, proto byl odebrán vzorek na cytologii. Výsledek bude asi za deset dní.

Náš malý, černý, sladký Bueno byl na kontrole – rentgenu plic, neboť již neužívá žádné léky a nemá ani dýchací potíže, spíše tedy nekašle. Rentgen je o hodně lepší než minule, Bueno je již bez léčby. Je to tak úžasný, hravý, veselý a mazlivý kocourek.

Naše plachá koťata, tedy už jen „skoro“ koťata Flekáček, Drobeček, Kokosek a Kryšpínka užívají antibiotika na rýmu. Naštěstí není tak moc velká, koťata už jsou v pořádku. Ještě se mi nelíbí Gouda, má hnis v očičkách, dneska ji odlapím a uvidíme, zda jí nečeká totéž. Kromě Kryšpínky, která je na víc plesnivá na nosánku, byly marodi přesunuty do horního pokoje, kde je menší prostor, je třeba se jim více věnovat a zde se i lépe chytají.

V neděli nás čeká výstava, nakonec budeme mít s sebou jen šest kočiček a to ještě bojácných.
Nově přijaté ještě nejsou na výstavu zdravotně připraveny a mazlivky už žádné vhodné na výstavu nemáme.

Do nových domovů v sobotu odjely kočičky Laky, Happy, Rolfík, Duchoslav a Jajo. Již máme i první zprávy z domovů. Jajo-Jaroušek zůstal v rodině našich milovaných dobrovolníků, Markétky a Pondi.

Všechny Vás srdečně zveme, přijďte nás podpořit, vybrat si kočičku nebo zakoupit nějakou drobnost do charitativních krámků.

Zpráva z večera – Calamity sama jedla paštikovou gourmetku!!!!!

Příspěvek z Facebooku