Zpravodajství do 4.1.2018

Vánoce a Silvestra jsme ustáli docela v pohodě. Stromeček spadl pouze jednou. Ryšánek, Fordík, Sazínek, Bueno a Vinnie měli ze stromečku velikou radost. Teď je tu smutno, stromeček nemusím denně znovu a znovu zdobit, hledat pod nábytkem ozdoby, protože Ryšánek, Fordík a Vinnie odjeli do nového domova. Dalšími vyvolenými na nový domov byly v posledním týdnu kočičky Barbarka, Vlastička, Halinka, Zázvorek, Anuška a dnes odjel i dlouho rezervovaný Fordíček.

Chtěla bych vysvětlit, že kočičky běžně nerezervujeme, pouze v případě, že kočičku již nový páníček navštívil a ona ze zdravotních důvodů ještě nemohla odjet domů, páníček si na ní musí počkat. Je to vlastně již po oboustranné dohodě, je velmi důležité adopci promyslet, aby vzájemné soužití kočičky a nové rodiny bylo spokojené.

Konečně se nám podařilo snížit počet Sluníčkových kočiček. Bylo to opravdu hodně potřeba. Vzduch se trochu pročistil, plíseň je vyléčena, kromě Rolfíka a Šmudly, velkou rýmu nikdo nemá.
I když antibiotika ještě užívá malá Margotka. Ta má od příchodu k nám slzící očička, vracející se rýmu, nyní napadá na zadní nožičku, má takové zvláštní tělíčko. Pořád se bojíme, že přijde nějaká ošklivá nemoc, nezdá se nám v pořádku. Je tak krásně zvláštní, má spláclý obličejíček jako peršanka, tělíčko jako speklá britka. Bráška Brumíček umřel na FIP, Alička – už je to tedy Alíček má vodu v bříšku, vůbec koťata z lokality od pískovny v Dobříni jsou špatná, všechna přišla nemocná. Alíček v depozitu u Marušky má střeva ve vodě, nelepší se to nijak, ale ani nehorší. O FIP se zřejmě nejedná, původně bylo v bříšku vody více, nyní plavou „už jen“ střeva. Neustálé kontroly na veterině, dlouhodobá léčba antibiotiky.

Rolfíček po opakované léčbě antibiotiky vydržel být bez rýmy necelý týden. Přistoupili jsme ke kultivaci výměšků z nosní sliznice, aby se stanovila přesná léčba. Stěr je však bakteriologicky čistý, pozitivně vyšla mycoplazma, která antibiotikům velmi odolává. Léčba Rolfíka tedy pokračuje dle diagnostické laboratoře.

Kocourek Šmudla absolvoval extrakci další zoubků. Neustále Šmudlíka trápí velká rýma, hleny z nosánku jsou krvavé. Vyčištění ústní dutiny by mohlo mít vliv na zánět horních dýchacích cest. Bohužel však se Šmudlíkovi po vysazení antibiotik rýma vrátila. Bakteriologické vyšetření je negativní, Šmudlík má prostě chronickou rýmu. Je to hodně starý kocourek a rýma u něho nebyla zřejmě nikdy léčena.

Kočička Ťapinka z depozita u Marušky od svého příchodu do Sluníčka nemá zrovna dobrou imunitu. Přišla k nám hubená, čerstvě po koťatech, chrčela, po kastraci dostala panleukopenii, dále ji postihla kaliciviróza, rýmy se vrací, má zřejmě chronický zánět průdušek. V současné době se léčí, neboť stav průdušek se zhoršil.

Černá kočička Zvonilka u Marušky v depozitu dostala velkou rýmu, zánět spojivek, dnes je už o hodně lepší, léčba se blíží doufejme už k závěru. Hlavně, aby očička nebyla poškozená.
Od Zvonilky dostala rýmu i rezavobílá Grétička, u ní nebyly naštěstí zasaženy očička. Grétička je moc krásná kočička. Doufejme, že se podaří Marušce Grétičku přesvědčit, že lidi jsou vlastně fajn.

Černobílý kocourek Flekáček má už téměř po rýmě. Flekáček je nejméně plaché kotě ze zadní, malé místnosti.
V současné době máme 73 kočiček a nejhorší je, že jsou téměř všechny bázlivé. Vůbec nevím, co s tím. Je málo zájemců o kočičku, kteří si byli ochotni vzít plašší kotě či kočičku. Kotě je dá v milující rodině ještě zformovat, chce to však trpělivost a čas. U nás v tom množství kočiček to vůbec není možné, žijí si tu svůj život s ostatními kočkami a nemají potřebu se družit, není na ně čas.

Kocourek Gargamel po operaci ušních boltců si vede statečně. Byly mu již vyndány stehy, ouška vypadají docela pěkně, snad se nemoc zastaví. Gargamel je moc hodný kocourek, ve Sluníčku se hodně zvětšil, tedy hlavně jeho váha se zvětšila, stejně tak i u Šmudly.

Kotě Dortík, který k nám přišel podvyživený, neviděl, byl na vyšetření očiček u veterinárního specialisty MVDr. Beránka. Dortíček před vánoci začal najednou vidět, začaly se mu zužovat zorničky, přesto však jsme chtěli vědět, zda očička a oční pozadí má Dortíček v pořádku. Opravdu v pořádku je, jednalo se o tlak na nerv, který pominul, zřejmě po úraze. Dortíček pojede už do nového domova k naší Žežulce.

Přilali jsme dle plánu snad již poslední čekající koťata, nalezená v obci Lounky, které přivedla opuštěná kočičí maminka k jednomu domu. Maminku se podařilo umístit do nového domova přímo mimo útulek. Ve Sluníčku se nyní tři černobílá koťátka – holčičky, zotavují po kastraci a zvykají si na nový život. Zatím se nás bojí, ale musíme doufat, že jejich socializace není až tak ztracená. Krásná koťátka dostala jména Chňapka, Zástěrka a Dečka.

Dalším příjmem je veliký, asi pětiletý, rezavý kocourek, který se dožadoval pozornosti kolemjdoucích. Na ulici byl již tři týdny, hledal se jeho majitel, bylo to však marné. Kocourek je moc hodný, mazlivý, bojí se však ostatních kočiček. Musíme mu brzy najít láskyplný domov. Je moc smutný.


Příspěvek z Facebooku