Zpravodajství do 4.4.2019

V posledním období se nám sice podařilo snížit počet kočiček, avšak zdraví nově přijatých kočiček je často nalomené a je třeba někdy bleskurychle jednat. Sáhli jsme si dokonce na dno našich finančních možností. Díky Vaší přízni se stav našeho účtu narovnal a můžeme v klidu bojovat proti nepřízni osudů Sluníčkových kočiček. Mnohokrát Vám za finanční pomoc děkujeme!!!!!

Nejhorším případem ohledně zdraví je v pondělí přijatý kocourek Vikomtek. Není jinak starý, přesný věk nelze odhadnout, za to jeho zdravotní stav je hodně kritický. Hnijící rána na zadní nožičce až do kosti, nepříznivé krevní testy, téměř žádné červené krvinky, kocourkovy sliznice jsou bílé, nažloutlé, sono bříška vykazuje abnormality, zvětšené uzliny a možná i lymfony. Prognóza je velice nejistá. Rána na nožičce se denně převazuje, hezky se začíná prokrvovat, vypadá o něco lépe. Vikomtek dostává léky a infuze. Hodnoty dnešního odběru krve nebyly oproti minulých dní zhoršeny. Budeme doufat, že se začnou zlepšovat.

Kočička Mili, která k nám přišla minulý týden s ošklivými epileptickými záchvaty je celkem stabilizovaná. Užívá léky a další záchvaty naštěstí již nepřišly. U Mili je potíž v tom, že se nás bojí, je nekontaktní, musí být v kleci, aby jí mohly být podávány dvakrát denně léky, které zbaští v taveném sýru. Nevíme, jak bude reagovat ve skupině s ostatními kočičkami. Je to takové naše malé neštěstíčko.

Rezavému kocourkovi Warriorkovi musela být chirurgicky upravena rána na nožičce, která hojením uškrcovala oběh krve do tlapky. Ta byla již hodně nateklá, začínala být necitlivá a my jsme se moc báli, aby o nožičku kocourek nepřišel. Po operaci otok tlapičky o něco splaskl. Léčba je dlouhodobá a je možné, že se nevyhneme další operaci.

Černobílý kocourek Váňa, který přišel do Sluníčka v rámci odchytu kočiček na kastraci, se krásně zakulatil, avšak ošklivá rýma ho trápí stále. Nyní má cílená antibiotika z kultivace bakterií z nosánku. Cesta k úspěchu vyléčení rýmy bude ještě dlouhá a nevíme, zda bude vůbec úspěšná.

Kočička Kiwi ze zahrádek ve Štětí má přislíbený krásný domov. U nás je smutná, bojí se ostatních kočiček a klidný a trpělivý domov jí hodně prospěje. Kočičce se udělal na bříšku po kastraci abces a má zánět dásní díky špatným zoubkům. Příští týden ji čeká ošetření a extrakce některých zoubků. Nová rodina na Kiwinku počká.

Ošklivé zoubky a zánět dásní má černý kocourek Mňoukal. Ten absolvuje operaci ve stejný den jako Kiwinka. Mňoukálek je u nás již druhým rokem a doposud nenašel domov. Je to moc hodný kocourek, má chronický výtok očiček a moc rád by chodil ven.

Černá, hodně mazlivá, kočička Flavie z odchytu z pískovny, pořád ubývá na váze. Nedávno měla trávicí potíže, zvracela, nejedla. Nyní sice jí, ale jen málo. Má ošklivou, suchou srst, kterou si vylizuje na dvou místech na zádech. Sono a rentgen ukázaly, že její střeva nejsou zcela v pořádku. Na podporu správného trávení dostala speciální dietu a léky, krevní hodnoty má celkem v pořádku.

Kocourkovi Lumpíkovi s rozštěpem patra byla vyšetřena moč a bříško sonem. Má neustále mokrý zadeček a měli jsme podezření na močové kameny. Vyšetření však dopadla nad očekávání výborně. Lumpíkovi močové cesty jsou v pořádku. Kocourek se chudák snaží umývat, jenže díky rozštěpu patra, kdy je nos a dutina ústí propojena, si místo umytí, srst slintáním namočí a je zde hned prostor pro vznik infekce kůže. Lumpík byl vykoupán a nožičky a bříško jsme oholili, budeme muset ho mytím udržovat v čistotě.

Černé kočičce Goudince hnisají očička. Problém je však jí chytit na kapání. V kleci, kde byla umístěna, když marodila, nechce na žádnou cenu již být. Je to opravdu těžké s plachými kočičkami a to jich máme téměř čtyřicet.

Kocourek Meigretek při užívání kortikoidů nezvrací. Zase se začal spravovat, vyléčení chronického zánětu střev se však již nedočkáme. Meigretek nyní vypadá úžasně.

Velikou radost nám dělají naše miminka Adenike, Apollo a Adonis s maminkou Astrou. Je moc dobře, že se podařilo maminku Astru najít a odchytit, věnovaný čas se vyplatil. Na nás Astra sice syčí, je plachá, ale o své děti se, i přes týdenní odluku, stará skvěle. Miminka ještě dokrmujeme lahvičkou, ale sají i od maminky. Jsou tak šťastná, že mají svojí kočičí maminku. Poslední dny se Apollonkovi a Adoniskovi zalepovala očička hnisem, ale oční kapky to snad spraví. Mimča s maminkou byly přestěhovány do horního pokoje, který mají jen pro sebe, aby měly dost prostoru pro běhání. Dokonce už i začínají používat toaletu.

Mourovatá kočička Vilemínka byla přestěhována z horního pokoje do malé místnosti. Nahoře byla taková osiřelá a místo osmělování se více a více bála. Nyní je to už zase lepší, Vilemínka se nechá hladit. Je moc krásná s barvou do zlatova.

Za posledních deset dní odjely do nového domova kočičky Doníček, Ruměnka, Chňapka, Knírek, Mňukna, Hašišek, Otesánek, Kukuč, Melounek a Saladin. Na kočičky moc myslíme a doufáme, že mají ten nejskvělejší domov.

A ještě malá statistika: od začátku roku jsme přijali 80 kočiček, domov našlo 59 kočiček, 35 kočiček bylo po kastraci vrácena zpět do lokality a 2 kočičky zemřely (kocourek sražený autem a Soplíček).

Ještě bych chtěla poděkovat Sluníčkovým dobrovolníkům za pomoc našim kočičkám.

Míla
Příspěvek z Facebooku