Zpravodajství do 5.6.2019

Především bych se chtěla omluvit a poprosit o trpělivost při odpovídání na emaily nebo při vyřizování hovorů a to z důvodu mých časových možností, kdy je prostě obstarání kočiček v útulku na prvním místě a v současné době fyzická práce zabere opravdu zcela celý den, od brzkého rána do nočních hodin.

Během poslední dní jsme do dostali na počet kočiček 101, z tohoto počtu je 36 malých koťat – tři koťátka týden stará. Nemůžeme již další neplánované kočičky přijímat. Nemáme nejen místo, ohrozilo bychom stávající přijaté kočičky a nedala by se stihnout kvalitní péče o více kočiček. Již takhle se jedná o celodenní „dřinu“ od rána do noci. Každým dnem vydává energii a svůj svolný čas mimo zaměstnání náš Michal. Bez jeho pomoci bychom jen těžko měli uklízené balíky s jídlem, s kočkolitem, všechno spraveno, ošetřenou nožičku Warriorka a další a další činnosti, které nelze stihnout v jednom člověku.

Přišly k nám další kočičky z kauzy z obce nedaleko útulku, kde se rodině rozmnožily na „úctyhodné“ číslo 24, spíše soudíme na 25 a více. Některé kočičky a koťátka byly ve špatném zdravotním stavu, původně jsme jich díky mimořádným okolnostem přijali 17, včera další dvě koťátka a dnes 2 dospělé kočičky, které již absolvovaly kastraci. Kastrovaní jsou již všechny dospělé kočičky a to díky ordinaci MVDr. Blanky Tešnarové v Roudnici n.L., která nám vždy vyjde vstříc a kočičky vykastrovala spolu s kolegyní i po ordinační době. Máme v této veterinární ordinaci velikou oporu.

Těmto přijatým kočičkám, které přišly do Sluníčka z nevhodných podmínek se daří dobře. Průjem přešel, spokojeně si hrají, chtějí se moc mazlit, pořád hodně jedí, už mezi sebou kvůli jídlu tolik nezápasí. Dvě malá koťátka Šafránek a Badynka dobrala antibiotika, jsou úžasní, šťastní. Tři kočičky však mají stále rýmu, třetí víčka, léky dosud moc nezabraly. Pečovat o ně dá opravdu fušku, je jich moc a pořád baští, tak i pořád kakají. Dosud však nemohou do adopce. Konečný počet přijatých kočiček z této kauzy do dnešního dne je 21. Doufejme, že budou moci brzy do adopce, jsou úžasní. U koťátka Badyánka jsem se „sekla“ v pohlaví, je to nakonec holčička, takže měníme jméno na Badynka.

Dalšími přijatými kočičkami jsou koťátka Petuna a Muškátek, nalezená na půdě, kde si majitel chaty v chatové oblasti pořídil kočku, přestal na chatu jezdit a sousedi se snaží přemnožené a plaché kočičky pochytat, dát vykastrovat, ale koťátka jsme přijali my. Jsou tam ještě další maličká koťátka, která nelze odchytit.

Dále jsme od posledního zpravodajství přijali maličké, černé koťátko Čmoudíka. Má již za sebou první vakcínu, už má i přislíbený domov jednou milou rodinou s dětmi. Kocourek byl nalezen osamocen v chatové oblasti. I když je zvláštní, že je mazlivý, přítulný, nevypadá jako kotě od plaché kočky.

Dalším přijatým koťátkem je Nikotýnka, o kterou je neskutečný zájem. Je bezvadná, mazlivá, má rada lidi, ale kočičího kamaráda by uvítala, stejně tak i rozumné větší děti, bude ráda součástí rušné rodiny.

Dalšími novinkami jsou krásná koťátka z Brozan nad Ohří, která byla závislá pouze na jejich bílomourovaté mamince. Jejich maminka se krásně starala, i když neměla sama domov a kromě myší ani co do pusy. Maminku však zajelo auto. Obětavá paní se o jejích koťátkách dověděla a zkusila je pochytat. Koťátka jsou plachá, podařilo zatím jen čtyři, další dvě zůstávají schovaná poblíž místa, kde žily s maminkou. Dětičkám je už tak šest týdnů, hodně se bojí, není to jednoduché je odchytit, ale pracuje se stále na tom. Koťátka u nás užívají antibiotika, měly velkou rýmu a slepená očička. Pořád na nás legračně prskají. Máme Topinku, Tortilku, Bagetku a Toustíčka.

Našla se další kočička z Vědomic po tragicky zemřelé paní, která zůstala bezprizorně venku a navíc nekastrovaná. Údajně v sobotu porodila mrtvá koťata. Dnes je na kastraci. Budeme doufat, že kočička nebude velký plašan, když jí není, kam vrátit. Je černé barvy a dostala jméno Petruše.

Dříve přijatá mourovatá želvinka z Vědomic se naštěstí začala mazlit, šlo jen o to si u nás zvyknout. Má již jméno a to Belinda, je po kastraci a je moc milá.
Chybí ještě odchytit jednoho rezavého kocourka od této paní.

Do nových domovů v uplynulém období odjely kočičky Coletka, Princezna a Johanka.

Krásná, hubeňoučká, béžová kočička Dolores se zdá už zdravá. Veterinář říkal, že musím mít trpělivost než se trochu zaobalí tukem. Dolores baští naštěstí skvěle.

Bonusek byl na revizi zoubků a celé tlamičky. Má ošklivý zánět a příšerné zoubky. Ještě mu měla být upravena oční víčka, neboť mu rohovku očiček dráždí vtočené chlupy z víček. Nakonec mu byly vytrženy jen dva zoubky a odstraněn vzadu v tlamičce ošklivý útvar, který se poslal na vyhodnocení na histologii. Další zásahy nebyly během operace možné kvůli velikému krvácení. Na operaci víček bude muset později.

Maličká želvovinová kočička Mona pořád hodně slintá, je vidět, že jí hodně bolí pusinka. Výsledek z histologie však ještě nedorazil. Je mi jí hodně líto, je pořád zalezlá, nedokážeme říct, jak velké bolesti jí nádor pod jazykem způsobuje.

Warriorkovi je stále léčena nožička. Snad se nikdy nedočkáme zahojení. Rána se musí udržovat stále v mokru, aby případné strupy nezaškrtily tlapičku a ta zase nenatekla. Takže převazy, veteriny, operace, léky, už toho má brouček rezavý hodně za sebou.

Černobílá kočička Jindřiška byla na revizi tlamičky, měla hodně zkažené a ulámané zoubky, zánět dásní, ošklivý útvar vzadu za stoličkami. Byly jí vytrženy všechny zoubky i s kořeny, zákrok byl náročný, totéž i rekonvalescence, doufejme, že se Jindřišce hodně ulevilo.

Černobílá Konstancie je snad už konečně vyléčena z rýmy, ale byla to fuška, dlouhodobá záležitost. Ještě vakcínu a může šupajdit domů. Je to hodně hravá, mazlivá rošťanda.

Kočička Beky, která má zašité jedno očičko a druhé poškození zatím marně čeká na svůj vysněný domov. Je to neuvěřitelný mazel a posteláč. Mazlení jí bohužel u nás chybí.

Modrý kocourek Vandráček už konečně může do nového domova. Je v pořádku, více sice pije, ale ledviny pracují, jak mají, byl vyšetřen „od hlavy až k patě“ Jediné, co potřebuje je podávání vitamínů a minerálů, neboť nadměrným pitím a tím následně čůráním, je z tělíčka vylučuje.
Vandráček se naváží do Warriorka, kluci by se už potřebovali rozdělit. Prostě dva kohouti na jednom smetišti.

Kocourek Lumpík s roštěpem patra pořád strašně slintá, olizuje se, spíše se celý namáčí, musíme ho občas koupat, nebo jsou po něm všude hnědé fleky. Byl důkladně vyšetřen, měli jsme podezření na zánět močových cest, nic se však nepotvrdilo.

Hodně nám ranilo úmrtí nalezené tříbarevné, dlouhosrsté kočičky Chvalínky, která přežila složitou operaci, avšak srdíčko bylo tak nemocné, že se po dvou dnech její zdravotní stav vrátil jako před operací. Navíc měla kýlu, cysty na vejcovodech, nádory v bříšku, zvracela sraženou krev. Nebylo již žádné řešení pro Chvalínku, nechali jsme ji tedy odejít….

Největší výhrou jsou přijatá asi týdenní koťátka, která ještě neviděla a měla pupeční šňůru. Do celého toho masakru ještě kojení, nejlépe každé dvě hodiny. Jsou krásné, hezky pijí, začaly však špatně dýchat a kýchat, i tak maličká stvoření je třeba urychleně léčit. Máme dvě holčička – Houstička a Placička a jednoho chlapečka- Bochánek. Naštěstí si je první dva kritické dny vzala k sobě naše Janča S., děkuji jí!
Kočičky, které se ještě netestovaly na FIV a FELV absolvovaly testy nyní hromadně, naštěstí vše dopadlo dobře, žádný pozitivní test se nezobrazil.

To je asi tak souhrn zpráv od 22.5.2019. Ještě jednou děkujeme za trpělivost ohledně odpovídání na emaily. Telefonních je na našich webových stránkách více, je možno si zde vybrat.

Děkujeme Vám všech za pomoc, podporu a za finance, bez kterých bychom nemohli dát šanci takovému množství kočiček a koťátek. Míla

Příspěvek z Facebooku