‼️Zpravodajství do 6.10.2020‼️

🔶Příjmy koťátek se maličko zklidnily. Doufejme, že to vydrží. Počet koťátek ve Sluníčku je stále vysoký a denně trnu, co se vyvrbí za nemoc, mám velikou obavu z panleukopenie, i když se očkuje každá příchozí kočička, přeočkovává po dvou týdnech a ještě po dalších třech týdnech.

🔶Vyděsila mě Mirinda s Fantou. Holčičky jsou ve voliéře sami, špatně jedí, ubyly na váze a včera měly nazvraceno žlutou šťávu. Test směsného vzorku na panleukopenii ukázal slabou čárku. Večer holky trošku jedly a dnes opět nazvraceno jídlo. Holčičky jsou deset dní po první vakcíně. Dnes jsme byly na vyšetření krve, naštěstí se panleukopenie neprokázala. Mirinda má hodně vysoké bílé krvinky, jedná se o zánět a Fanta má krvinky v normě. Moc jsem si oddychla.

🔶Malý Duplíček byl včera na rozšití očička, které měl ošklivě vypouklé. Zabránilo se tím prasknutí očička. Očičko se stáhlo, je tam vřed, o který se musí důsledně pečovat – kapat, kapat, kapat.
Druhé očičko je lepší a stejně tak i očičko Alasky, která má oproti Duplíčkovi druhé očičko zdravé.
Duplíček téměř nevidí, ale na jeho chování to není vůbec znát. Běhá, hraje si, vypadá šťastně. Navíc je moc krásný, má tmavou rezavou barvu s proužky na zádíčkách.

🔶Koťátka se špatnou koordinací, s postižením mozečku, Padáček a Motáček měly vysokou horečku. Padáček začal marodit dříve, pořád jen ležel, ale nyní už je v pořádku. Jeho koordinace je špatná, neudrží se na nožičkách, má třes hlavičky, ale hodně se snaží. Motáček dostal vysokou horečku včera, dnes je bez horečky, na nožičky se však nepostaví. Je potřeba ho i krmit. Motáček byl na tom s koordinací pohybu o hodně lépe než Padáček, nemá třes a i se snažil běhat. Doufejme, že se jeho zase upraví do původní podoby. Kluci se určitě naučí s postižením žít, mají chuť od života.

🔶Rezavé kotě Zlatánek přišel s velikou rýmou, nyní je na tom o hodně lépe. Brzy bude moci řádit s ostatními koťátky, už by strašně moc chtěl.

🔶Kočička Paula je pořád zavřená v kleci. Je tam dobrovolně, venku syčí, nechce být s ostatními kočičkami ani koťaty. Kéž by si ji někdo vzal. Je to sice exotická kočička, ale je už starší a zvláštní. Nyní, když už je zase zdravá, pořád vrní a chce se hladit.

🔶Nejmenší Sluníčka Pressík a Tchibík přibývají, Pressík však měně. Potýkáme se trochu se zácpou.
Včera byl klukům jeden týden. Často pláčou, očička mají pořád zavřená.

🔶Miminka v prvním patře s opatrovatelem Piškotkem jsou správňácká – Kvak, Žbluňk, Krokusek, Prcek, Maraska, Deliska, Nesquik, Čyřlítek a Zvoneček. Dobře papkají už i konzervu, snažím se je odstavit, ale nechci násilně. Prcek však odmítá jíst konzervu, stále chce mlíčko z lahvičky. Dneska vypil téměř tři najednou.

🔶Ve voliéře u maminky Tonči zbyla dvě koťátka. Jedno její koťě, mourovatá Žiži a mourovatý chlapeček Bobřík. Maminka Tonča má pořád střídavě řídkou stolici už od příchodu do Sluníčka. Po dlouhodobě léčbě se nic nezměnilo, nyní je stolice na důkladném rozboru. Včera a dnes byl ve voliéře ošklivý, žlutý, hlenovitý průjem, jen nevím od koho, jiný než mívá Tonča. Bobřík i Žiži ubyli na váze, průjem je zřejmě od jednoho z koťátek.

🔶Miminka Slatinka, Jára Cimrman, Agřík a Bossík přestaly téměř jíst, ubyly na váze. Nyní již čtvrtý den užívají antibiotika a podstoupily odčervovací třídenní kůru.

🔶Podobně na tom byly koťátka z Cítova – Čestík, Ašinka, Bumrdlík, Babuška a Čičánek. Jsou o něco větší než miminka ze Slatiny, ale též málo jedly a váha šla dolů. Zítra bude jejich léčba ukončena, koťata jsou veselá, hezky papají a na váze už přibývají.

🔶Stařičký černobílý kocourek Kalimero hodně chátrá. Hubne, i když baští. Má určitě hodně neduhů, ale je plachý a jeho násilné odchycení a zavření do klece by bylo pro něho katastrofální a nejsem si jista, že správný.

🔶Děkuji Vám všem příznivcům❤️ a mým dobrovolníkům❤️ za pomoc a přízeň a za finanční podporu, kterou potřebujeme nyní více než, kdy jindy. Máme stále vysoký stav kočiček v útulku a to opravdu hodně stojí.
Příspěvek z Facebooku