Zpravodajství do 7.9.2018

Situace ve Sluníčku je více než zoufalá. V současném stavu Sluníčka je 125 kočiček, z toho koťátek je 69. Celkem jsme přijali 116 letos narozených koťátek, celkem od začátku roku 215 kočiček. Nově přijatá jednotlivě nalezená, maličká koťátka již není kam umísťovat, péče o ně je velmi náročná. Bojím se toho, abych neselhala a díky velkému množství kočiček nad kapacitu útulku jim neublížila. Nevím, jak se bránit proti příjmům nalezených mrňat v našem okolí, nechat vše na nálezcích, kteří kočičku nechtějí?

V Dobříni u pískovny v zahrádkách bylo odchyceno další černé koťátko s věkem asi pět týdnů. Dostalo jméno Vajo. Tato lokalita se řešila před dvěma lety, kdy bylo odchyceno a vykastrováno 16 plachých kočiček, koťátka zůstala ve Sluníčku k adopci. V loni se tam objevily další kočičky, které byly opět řešeny kastrací. Letos je to přímo kalamita, nechápeme, ale jsou zde další koťata. Zahrádky jsou zde pouze dvě, majitel jedné z nich kočičky odchytává, neboť na tuto činnost není ve Sluníčku čas. Z této lokality máme koťátka – Margotka, Brumík, Eidámek, Čedárek, Gouda, Mozzarela, Očko a Vajo. Začátkem roku se zde kastrovaly další dvě kočičky a nyní se podařilo odchytit zatím jen jednu dospělou kočičku bez kastrační značky. Koťátka z této lokality jsou plašší, naštěstí dost malá, vymazlit je je ještě možné, tedy až na Goudinku, ta už je věkem ke třem měsícům. Všechna přišla s rýmou, s nemocnými očičky, léčba je zdlouhavá.

Brumíkovi očička se snad podařilo zachránit i přes vřed na rohovce, který se mu udělal. Margotce slzí očičko stále. Eidámek není na tom zdravotně vůbec dobře, kromě rýmy, zánětu očiček, má najít vřídky na jazyku. Eidámka je nutné krmit injekční stříkačkou a dostává denně infuzi. Je ještě maličký, hubne, váží pouhých 530 gramů, nedaří se ho nijak rozjíst, protože bolestivost jazýčku je velká.
Jeho bráška Čedárek také nejedl a hubl, nyní už hezky baští, za což jsem vděčná.

Kocourek Gargamel užívá stále léky na lepší kondici, ouška se mu mažou, aby se nedrbal dostává v malém množství kortikoidy. Prospívá velice dobře. Je to zlatíčko. Jeho opečovávatelem je Michal.

Jako každý rok v tuto dobu řádí u nás plíseň. Jde o porušení mikroflóry antibiotiky. Takže celoplošně řešíme i plíseň. Naštěstí to není pro kočičky nijak zvlášť nebezpečné.

Sesypaly se nám koťátka z Chodoun a od Teska. I když společně nikdy nepřišly do styku, dostaly horečku, přestaly jíst, byla nasazena léčba. V současné době již bude jejich léčba ukončena.
Úplně stejné to je i s koťátky i s koťátky z Roudnice n.L., které jsou ještě v léčbě, ale již baští, tak snad to bude brzy úplně dobré.

Včera dostal vysokou horečku Vasylek, prostě kolotoč mrňavých nalezenců.

Koťátko Očko, které je po operaci očička, muselo mu být vyjmuto a zašito, se krásně zotavuje, byl na kontrole, všechno je v pořádku, příští týden se vyjmou stehy, bude moci být naočkovaný a bude moci se těšit na nový domov.

V Roudnici n.L. v Hornické ulici ve křoví bylo nalezeno mrně Večerníček, vážící pouhých 400 gramů. Je to chlapeček a pro nedostatek místa je jako další mrňata umístěn v našem obývacím pokoji, kde není přes provizorní klece k hnutí.

Aby toho nebylo málo, hned druhý den bylo nalezeno další mrně, necelých 400 gramů vážící, opět v Roudnici nad Labem, plakalo zase v křoví. Je to rezavý chlapeček, s rýmou a hnisem zalepenýma očičkama, dostal jméno Ryšánek.
Další tříbarevné kotě v Roudnici n.L. na letišti – holčička Vinnie, necelé tři měsíce stará, je bohužel plašší.
Koťátka Troubíčka, Strakáčka, Večerníčka, Vajo a Ryšánka dokrmujeme lahvičkou.

Malý, dudlíkem a lahví vykojený Boreček už sám baští, lítá jako střela a stal se parťákem gangu Dušinky s Lollinkou.

Dušinčino očičko je už zase o něco lepší, v kapání a mazání musíme stále pokračovat.

Stejná situace je i u koťátek kočičky Perly, u Dráčka, Mondíka a Bonifáce. U těchto koťátek je konečně vidět opravdové zlepšení, bylo to úděsné, dívat se na zateklá očička s vředem na rohovce. Léčba je opravdu zdlouhavá a musí být intenzivní.

Černé kotě Bueno začalo ze dne na den hodně kašlat. Byla mu nasazena antibiotika a odčervovací kůra. Téměř po týdnu léčby kašel a chrčení moc neustalo, takže se přistoupilo k rentgenu plic. Plíce má z části zastřená, srdíčko mu zakrývá plicní lalok. Byla změna léčba, musíme doufat, že se uzdraví.

Černá, roční, plachá kočička Mašlička, která je u nás od většího kotěte, začala chřadnout a přestávala být bázlivá, přidal se průjem a už jsme viděli FIP. Absolvovala vyšetření krve, jehož hodnoty až na leukocyty jsou v pořádku. Průjmová stolice je nyní na vyšetření. Mašlička má naštěstí chuť k jídlu, léčí se, polykat prášky jí však moc nebaví.

Kocourek Šmudla z Úštěka byl vykoupaný, neboť srst po všenkách a blechách vypadala opravdu příšerně, nožičky měl od zaschlého hnisu z jeho původně ošklivé rány na stehně. Nyní vypadá o hodně lépe, rána se zaceluje, zůstal na klinice, kde bude dnes vykastrován a bude mu ošetřen zbytek hnijících zoubků v pusince. Od jeho přijetí přibral 1,3 kg.

Do nového domova odjely kočičky Renátka a Šilhánek.
Nedávno nalezené asi pětiměsíční kotě v Litoměřicích se zlomenou pánví a velice špatným zdravotním jehož se nepodařilo zachránit, mělo majitelku, která se k němu přihlásila. Koťátko se toulalo po Litoměřicích a jeho zranění bylo možná způsobeno srážkou s autem. Díky paní nálezkyni byla holčičce poskytnuta pomoc, odlezla jí na pohotovost, uhradila vyšetření a další výdaje byly na nás, souhlasili jsme s jejím přijetím do Sluníčka. Tím, že se přihlásila majitelka, je její povinností uhradit náklady na léčbu kotěte, což se však nestalo. Nereaguje na výzvy, nebere telefon, zprávy si pouze přečte. Je nám velice líto, že z peněz dárců jsme byli nuceni uhradit výdaj za majitele a stejně tak nespravedlivě k finančním výdajům přišla paní nálezkyně. Celkové výdaje za léčbu a vyšetření kotěte je 4500,- Kč. Naštěstí máme písemné vyjádření od majitelky kotěte, že bylo její. I takovéto případy řešíme.

Čeká mě ještě podání trestního oznámení ohledně sedmi diabolek v tělíčku kocourka Šmudly z Úštěka.

Ve Sluníčku je nyní opravdu náročné období. Každý den zde po zaměstnání pomáhá Michal. Práce okolo, mimo péči o kočičky je velká spousta – udržení pořádku v garážích, kde jsou věci na bazárek, do krámku, kočkolit, dále nepořádek z vybaleného jídla pro kočičky, vybalování konzerv ze Zoohitu, opravy rozbitých poliček a dalšího kočičího vybavení…..to dělá téměř vše Michal. Pomáhá s večerním krmením, léčí Gargamela a Šmudlu, střídavě se Standou krmí masem Lumpíka, přidružují se samozřejmě i ostatní kočičky, jezdí na veterinu…. Sama bych to fakt nezvládala.

V tuto chvíli se chystá sobotní bazárek. Bylo třeba vytřídit všechny příchozí, darované věci. Všem, kteří nám darovali zboží do bazárku děkujeme. Přebírání se zhostila Terezka, přidala se Milča a pomáhá samozřejmě i náš David. Snad to společně všechno zvládneme.

Maruška nadělala krásné zboží do krámku, je to naše zlatíčko. Srdečně Vás zveme na sobotní bazárek spojený s otevřeným dnem v útulku.

Děkuji Vám všem na přízeň a za podporu, omlouvám se, že již nepíši pravidelné zpravodajství. Milana Petrásková[vid_embed]

Příspěvek z Facebooku