Zpravodajství do 9.11.2018

Včera nás opustily hned dvě kočičky, Bonifácek a Žaldík. Bonifácek byl miminko kočičky Perly. Koťátka se dlouho léčila na calicivirózní virus, který jim poškodil očička. Bonifácek byl již delší dobu méně aktivní než jeho sourozenci, začalo se mu zvětšovat bříško, dělit srst a už neměl takový apetit k jídlu. Věděli jsme o co se jedná a že nelze nad touto nemocí vyhrát. Bříško už měl včera tak veliké, že ho musel tlačit i při odpočinku, byl už čas ho nechat odejít.
Žaldík byl stále „vysušený“, i když hodně pil, hodnoty ledvin ještě více stouply, živá bříška na tlapičkách ho bolely i přes poctivou každodenní Michalovu péči – převazy, koupele mazání. I zde jsme věděli, že s akutním selháváním ledvin neuděláme nic, Žaldík často zvracel, jeho kvalita života nebyla dobrá. Každý odchod, zvláště mladých kočiček, špatně neseme, je to moc smutné.

Želvovinová kočička Nugetka je už v pořádku, bolavý nosánek se jí hojí a vřídky v pusince také. Už zase dobře baští, ukončila léčbu antibiotiky. Nyní ji čeká kastrace. Je velmi hodná, přítulná, má krásné, veliké očička.

Dlouhosrstý kocourek Ragi, kterého trápil také krvavý nosánek a vřídky v pusince, je už také v pořádku. Dneska tedy, abychom to neměli tak jednoduché, dostal průjem. Je to zlatíčko, má už přislíben nový domov u kočičky Marušky.

Největší trápení jsme měli s kouřovým kocourkem Fordíkem, který dlouho nejedl, krevní testy měl v normě, užíval antibiotika, hodně zhubl, bylo to strašné, musel být krmen stříkačkou, nevypadalo to s ním vůbec dobře. Konečně nastal zlom a Fordík alespoň něco občas snědl sám. Fordíkovi se udělali na jazýčku vřídky, bylo to jasné, zase kaliciviróza. Nyní už je to o hodně lepší, už baští syrové maso a vrčí u toho, aby mu maso nikdo nesebral. Tak snad už to bude lepší a lepší.

V zadní místnosti nám začíná rýma. Ruměnka prská, dostala dlouhodobá antibiotika, tak snad zaberou. Je u ní problém s podáváním antibiotik do pusy.

Sagi je už v pořádku a podruhé naočkován. Trápil nás tím, že nejedl, měl nízké bílé krvinky, báli jsme se, že bude mít panleukopenii. Samozřejmě Sagi a i jeho bráška Luki nám zplesnivěli, takže užívají Itrafungol. Asi se z té plísně zblázníme.

Černý kocourek Bueno byl na kontrolním rentgenu plicí. Při léčbě sice už nekašle a celkem dobře se mu dýchá, přesto stav plic je stále stejný, z části zastřený. Bueno se léčí na astma.

Mourovatý, velice přítulný kocourek Mark je v nemocnici po operaci očička. Přišel k nám jako malé kotě s hodně poškozenýma očičkama. Očičko mělo být původně vyndáno, nakonec se nám ho podařilo zklidnit, ale přesto se stále léčilo. Nyní se přistoupilo k operaci vchlípených víček a uvolnění třetího víčka.

Soplíček s virovou kočičí leukémií byl přetestován, bohužel je stále pozitivní. Pokud by byla Felv v začátku, mohlo by se s ní tělíčko poprat, u Soplíčka se tak nestalo. Je to nešťastný kocourek, nikdo ho nechce a on tolik touží po mazlení, ale díky nemoci musí být pořád sám. Tak strašně jsme si přáli, aby se uzdravil. Je nám ho moc a moc líto.

Přijali jsme zraněného kocourka z Roudnice nad Labem, byl nalezen v Riegrově ulici po srážce autem. Kocourek se nemůže postavit na zadní nožičky, levou nožičku tahá za sebou. Rentgen neukázal žádnou zlomeninu, má údajně pohmožděné nervy. Tak uvidíme.

U Kauflandu v Roudnici nad Labem bylo nalezeno špinavé, hladové, bílé kotě s ošklivým ušním zánětem. Holčička je s největší pravděpodobností hluchá. Dostala jméno Albínka.

Do nových domovů odešly za posledních deset dní kočičky Ájinka, Mike, Měšťanda a Rozmarýnek. Držíme všem palce, ať jsou v novém domově šťastni a dělají novým páníčkům samou radost.
Příspěvek z Facebooku