Zpravodajství do 9.12.2018

Ošklivá a dlouhotrvající rýma, ať již způsobená kalicivirem či herpesvirem, konečně ustupuje. Plíseň máme snad už zcela pod kontrolou, kočičky jsou po léčbě, tedy kromě Šmudlínka, který se ještě léčí.

Antibiotika dobírá ještě Fordík a Rolfík. Letos jsme počet přijatých kočiček opravdu „přešvihli“, což mělo za následek neustálé virové infekce u koťat a později i udospělých kočiček. Musíme opravdu rozmýšlet přijetí kočiček, které nejsou v opravdové nouzi. Přijaté kočičky, které jsou zdravé, pobyt u nás v tomto množství záhy odnesou virovou infekcí. Jsme rádi, že se nám povedlo s některými nálezci i nemocných kočiček, že si je nechali prozatím u sebe, léčí je a my je přijmeme hned, jak se sníží stav a vyčistí se ovzduší od viróz. Máme už celkem dlouhý pořadník na přijetí dalších kočičích bezdomovců. V příštím týdnu budeme vysvěcovat přímou germicidní lampou všechny prostory, bude to náročně, neboť se zářením nesmí přijít kočičky do styku.

V zadní, malé místnosti opět začíná mít ošklivě zhnisaná očička Syčík, Matonka a Šmíráček. Jsou to stále plachá koťata, léčba jejich očiček bude těžká. Budou muset do klece. Mrzí mě, že se tam zase infekce vrací, už ji tahle koťata měla za sebou. Ve Sluníčku jsou od třech měsíců života, jsou stále více plachá, při pokusu o kontakt koušou. Vůbec nevím, co s takovými kočičkami budeme dělat.

V sobotu jsme absolvovali umísťovací výstavu v Praze v Řepích. Byla zde bezvadná atmosféra, děkujeme organizátorům za pozvání. Ze Sluníčka se zúčastnilo devět kočiček a z toho pět našlo nový domov. Budeme všem držet palce, ať získají bezpečný a láskyplný domov. Do nového domova odjely kočičky: Kolja spolu s Vajem, Čerťa, Uršulka a Aluška, která byla v útulku již dva roky. Čerťa měla dokonce tři zájemce, z toho dva velice vážné. Aby to bylo spravedlivé, odvezl si ji první zájemce, byla to maminko s holčičkou, se kterou si byly s Čertinkou velice sympatičtí. Hned tentýž den jsme dostali první zprávu z nového domova a ta je moc hezká.
Bohužel Aluška umístěná na výstavě se bude vracet do Sluníčka. Aluška se v novém domově chová nečekaně kontaktně, téměř se nebojí, za to původní kočička Alušku nemůže vystát a velice se zlobí na své páníčky, kteří psychicky nevydrželi. To ale nevadí, chápu, že se špatně dívá, jak milovaná kočička zažívá zradu od svým páníčků.

Kocourek Dráček je na tom velice špatně. Přestal už jíst, má veliké bříško, je vidět, že není šťastný, je bolavý, zítra navštívíme veterinu…….jeho trápení musíme ukončit. Je to moc smutné, byl tak šťastné kotě, narodil se u nás císařským řezem kočičce Perle. Je to opravdu neštěstí.

Kotě Alička u Marušky v depozitu má též vodu v bříšku, trvá to už dva týdny, je stále veselá, hravá a má chut k jídlu. Uvidíme, jak se nemoc u ní bude dál projevovat.

Kotě Zvonilka také u Marušky v depozitu má velikou rýmu, zánět v očičkách. Užívá léky a mastičky do oka.
Alička, Zvonilka a Gréta jsou plachá koŤátka, která šla do depozita k Marušce, kde mají nadstandartní péči ohledně povinného mazlení. Díky Fip je Alička přítulná, Zvonilka je lepší a Grétička nejvíce odolává.

Děkuji všem, kteří se podíleli na sobotní umísťovací výstavě za pomoc za hezký, pohodový den.

MílaPříspěvek z Facebooku