‼ZPRAVODAJSTVÍ KE DNI 22.6.2021‼

Právě se Sluníčko nachází v nejhektičtějším období roku, které bude trvat ještě několik měsíců, příčinou jsou samozřejmě narozená koťata a to, ať už opuštěná, nechtěná nebo koťata již dříve opuštěných kočiček. V letošním roce bylo přijato 140 kočiček, z toho 42 koťat. K dnešnímu dni máme v nabídce 34 koťátek letos narozených.
Máme všechny prostory plné – místnosti, včetně horní místnosti i voliéry. Koťata některá přijdou nemocná, některá byla čerstvě narozená bez maminky, což obnáší umělé kojení zprvu každé dvě hodiny, zdravá koťata většinou onemocní u nás – nepřibývají, dostanou rýmu nebo průjem, případně po očkování kalicivirózu, prostě péče o ně je provázena ustavičných strachem o jejich život.
Nyní máme rezavobílé miminko Pomela, kterého je třeba krmit, mlíčko moc nechce, konzervy zbaští trochu.
Dnes přijatá Kolejnička vyloženě bojuje o život, potřebuje též krmit mlíčkem, kontrolovat, zahřívat, doufejme, že to zvládneme.
V horním pokoji se rozjíždí průjem. Jsou zde koťátka tricolora Balinka, která je na průjem již léčena. Dále je zde Cumlinka, která začala přibývat nějak pomalu, její bratříček Dudlánek, obě koťata jsou u nás od narození, byla krmena uměle. Dalším obyvatelem horního pokoje je Doddy, ten je po dlouhé léčbě rýmy, zatím vypadá dobře. Dohlíží zde na všechny prcky kočička Scarlet-Zara, která má prozatím rozškrábaný krk téměř zahojený. Nevypadá to tedy, že by si soužití s koťaty nějak zvlášť vadilo nebo příčinou jejího škrábání mohla být i bolest zubů, která je již vyřešena.

Ve voliéře u garáže téměř nepřibývá kočička Batulka a Erinka. Bývá zde často nazvracené jídlo, ale bohužel pachatel nebyl dostižen. Další kotě Grepíček se léčí na slabou rýmu a jeho sestřička Limetka na kalicivirózu. V této voliéře je šest koťátek, což je moc, navíc jsou ze třech různých lokalit, což není dobře.

Ve voliéře pod karanténou u maminky Gedžiny jedno z jejích koťat Pierot dostalo ošklivý oční zánět, uvidíme, zda to nepostihne jeho tři sourozence.

Černá maminka Lorain má u sebe na kojení šest koťátek. Bohužel však jsou koťátka na svůj věk malá, hubená a hladová. Bylo nutné je začít dokrmovat lahvičkou. Není to opravdu jednoduché, o práci je u nás postaráno na téměř osmnáct hodin denně.

Do toho všeho čelíme neustálým bitkám a šarvátkám mezi dospělými kočičkami, kterých je ve Sluníčku na kotěcí období více než jiné roky. Hodně kočiček se letos z nových domovů vrátilo, a to po více letech.

Kočička Ines před měsícem ukončila léčbu na FIP. Bohužel však tento pátek začala špatně dýchat, bylo to s ní špatné, její stav se rychle zhoršoval, bylo to úplně stejné jako v době, kdy byla Inesce diagnostikována FIP, kdy špatně dýchala díky tekutině v hrudníku. Byly pouze dvě možnosti a to ukončení jejího trápení – udusila by se, nebo zkusit další léčbu FIP se zvýšeným dávkováním, samozřejmě vyhrála léčba, která do 24 hodin neuvěřitelně zabrala, po třech dnech není na Inesce žádná nemoc znát.
Takže k léčbě FIP Dášenky, relapsu Bonitky zase přibyla i Ineska.

Tak takové a i ještě další starosti máme ve Sluníčku……
Děkujeme všem za přízeň!

Příspěvek z Facebooku