Zpravodajství od 1. do 12.5.2019

Přišli jsme o kočičku Anastázii. Její zdravotní stav je rychle horšil, přišla k nám ošklivou ránou na tvářičce, ale hlavně s hodně špatnými hodnotami ledvin. Během pár dní byla zcela slabá, neudržela se na nožičkách, byla kost a kůže. Žádná léčba akutní selhání ledvin nezastaví. Museli jsme se s ní rozloučit, ale vzpomínat na ní budeme stále. Je to vždycky moc smutné.
Byli jsme upozorněni na další lokalitu bezprizorních kočiček v zahrádkách u sběrného dvora v Roudnici nad Labem. Před pár lety se objevilo na jedné zahrádce kotě, které začal krmit pán, který zahrádku užívá. V současné době z jednoho koťátka je na zahrádce kolonie plachých potomků v počtu cca 13. Starší pán je z toho nešťastný, kočičky nemůže řádně uživit. Začali jsme ihned s jejich odchytem, zatím jsou po kastraci dvě kočičky a dva kocourci. Dnes budeme v odchytu pokračovat. Kočičky jsou naštěstí hladové, nedojedené, tak snad nebude problém v brzké době odchytit všechny. Jsou opravdu hodně plaché, budou vráceny zpět a pánovi pomůžeme s jejich krmením.

V lokalitě pískovna se podařilo odchytit rezavou kočičku, už je též po kastraci. Chybí zde odchytit ještě jednu kočičku. Celkem je už vykastrováno v této lokalitě 22 kočiček. Ty poslední jdou už velmi pomalu, odchytit se je nedaří. Naštěstí nám pomáhají pánové z ostrahy. Je to neustálé ježdění tam a zpět. Kočičky jsou na velikém pozemku a je dobře, že pánové je monitorují a zhruba vědí, kde se která kočička pohybuje. Děkujeme Felitikastruje.cz za finanční pomoc s kastracemi těchto plašanů.

Přijali jsme na kastraci kočičku z Ledčic, která žila v bytovkách, kde však neměl zrovna na růžích ustláno. Některý obyvatelé zde kočičku nechtějí. Kočička je hodně mazlivá a tak jsme se rozhodli, že zůstane ve Sluníčku a budeme jí hledat domov. Dostala už tedy jméno Colettka, nyní je po kastraci.

Dalším novým přírůstkem je černý kocourek z bytovek v Roudnici n.L. na Bezděkově. Kocourek žije ve sklepě bytového domu a hodná slečna ho chodí každé ráno krmit. Kocourek byl samé klíště, nyní je po kastraci, je hodný, mazlivý, nyní zvažujeme, zda bude vrácen. Uvidíme, jak bude snášet útulek, je to přece jen dospělý kocour, který nemusí být šťastný zavřený ve velkém společenství kočiček.

Dalšími novinkami ve Sluníčku jsou tři kocourci z Vědomic, zřejmě po tragicky zemřelé starší paní. Kocourci jsou nádherní, absolvovali kastraci. Jedná se o rezavého, mladého, mazlivého kocourka Zlatana, o asi tříletého, kouřového kocourka Kápo. Kápo není moc svůj mezi ostatními kočičkami, vypadá moc hezky, i když je z bitek potrhaný na hlavičce a na krku, prostě byl to samec, jak má být. Je v dobré výživové kondici a uvidíme, zda si u nás vůbec zvykne. Možná bude vrácen, možná je jeho majitelem někdo úplně jiný. Ve Vědomicích máme již v minulosti několik vykastrovaných bezprizorních koček, které jsou krmeny. S kocourky v produktivním věku je často problém, perou se, nechtějí být zavření, i když jsou již kastrováni.
Právě jsem se dozvěděla, že Kápo má majitele, dnes se vrátí domů, rodina ho sháněla. To jsem moc ráda. Kastrace mu prý byla slibována, tak se to vyřešilo.

Třetím kocourkem z Vědomic je mladý, kouřový kocourek Carlos. Bohužel se nám stalo při přenášení kocourka v přepravce z auta, když byl po kastraci, že se nám přepravka rozpadla a kocourek utekl. Byla to pro nás velká tragédie, kocourka neustále hledáme, roznosili jsme letáky, věděli jsme, že se ukryl někde v okolí. Včera večer ho konečně Michal nachytal u dveří, když jedl z misky. Ještě jsme ho nechtěli stresovat naháněním, od zde zdomácní, na jídlo bude chodit pravidelně a pak se ho snad podaří opět lapit. Kočičky z Vědomic byly odchytávány do sklopce, jsou trošku nedůvěřivý, byly zvyklé žít volně venku, prostě vesnice. Nejsme na tuto situaci zrovna hrdí, ale i to se prostě stane, i když je to moje noční můra. Ještě, že se nehoda stala před útulkem. Musíme zvážit nákup řádných přepravek, které není radno často rozkládat.

Několikrát denně dochází u nás k rvačkám a nesvárům. Například kocourek Váňa není rád, že má kolem sebe spoustu konkurentů a dává jim to řádně najevo. Totéž kocourek Taras, který má sice hlavičku na stranu, ale vůbec mu to při praní nevadí.

Kočička Beky, které bylo zašito očičko, je po kastraci, dává najevo ostatním obyvatelům Sluníčka svojí nadřazenost. Kdejakého kocoura prožene. Je to mazel, v novém domově by měla být jako jedináček.

Bíločerná kočička Konstancie pořád špatně dýchá. Na rentgenu plic byl nalezen menší nález, léčba byla změněna a my doufáme, že zabere. S chronickými rýmami a záněty plic je nyní u nově přijatých kočiček po zimě docela problém.
U černobílého kocourka Šmudly rýmu nemůžeme žádnou léčbou vůbec zvládnout. Pořád prská krvavé hleny, není to zrovna příjemné ani pro něho, ani pro nás.

Kocourkovi Vandráčkovi se nožička nádherně hojí, vypadá to, že během týdne už bude moci být bez obvazu. Trápí nás však jeho nadměrné pití a s tím spojené čůrání. Nyní je jeho moč zaslána na podrobný rozbor, neboť hodnoty ledvin jsou v pořádku a o cukrovku se též nejedná. Tak uvidíme.

Kocourkovi Warriorkovi byla opět nožička operována, neboť při hojení se nožička na tlapičkou stahovala, tlapička natékala, muselo se přistoupit k mokrému hojení ran. Warrior je trpělivý a velký bojovník, prostě bezvadný kocourek.

Přijali jsme krásnou černobílou kočičku se zelenýma očima, která byla na poslední chvíli zachráněna před eutanázií. Byla potřeba amputace přední nožičky, což majitelé odmítli. K situaci se nachomýtla paní, která pomáhá kočičkám a tak kočičku dala operovat, operaci uhradila a poté kočička se jménem Johanka putovala k nám. Johanka je moc hodná, ač absolvovala nelehkou operaci, dobře baští, tak snad bude všechno dobré. Johance nebyla odebrána nožička i s lopatkou, je na tom podobně jako náš Víťánek, doufejme, že si nebudou sužovat Fantomovy bolesti.

Naše nejmejší mimino Zeusek se má k světu, baští za dva, běhá, hraje si s temperamentní Kryšpínkou. Je strašně sladký.

Z miminek z České Lípy už máme jen Adoniska a jeho maminku Astru, čekají až se jejich nová rodina přestěhuje do domečku. Kocourek Apollo a Adenike řádí v novém domově.

DĚKUJEME VÁM ZA VAŠI PŘÍZEŇ A PODPORU. MÍLA

Příspěvek z Facebooku