Pokračuje odchyt kočiček z obce Dušníky. V neděli byl odchycen další černý kocourek – spíše megakocour, ale pěkně naštvaný. Dostal jméno Homer. V pondělí byl na kastraci spolu s kocourkem Jantárkem. Všichni kocouři z Dušník jsou černí a ohromní, mají určitě šest kilo. Lord má nádherné oranžové oči, Tramp, Jantárek a Homer mají světle zelené. Bohužel se všichni bojí. Nejhůře je na tom kocourek Lord, který je u nás už více než týden, skoro nejí a nelze se k němu moc blízko přiblížit, hned zaútočí drápy a zuby, je strašně nešťastný. Kocourek Homer je úplně zoufalý z pobytu ve Sluníčku. Jantárka a Trampa i přes syčení jsem dneska pohladila. Jantárek dokonce snědl odemne maso. Trampík a Lordík jsou už ve sklepní místnosti navolno, jsou však schovaní.

Černá kočička, která byla odchycena úplně první si tu ani za deset dní nezvykla. Sice dobře baští, ale jen při doteku dvířek klece, hned na ruku útočí.

Chlupatá Simonka se zdála být neagresivní, čím je tu však déle, tak už nejen, že syčí, ale začala i sekat a kousat.

Výsledek je tedy ten, že všem bude nejlépe zase zpátky v jejich lokalitě. Jak to jen udělat s jejich krmením, bude se muset změnit krmné místo, aby jim lidé ze sousedství neublížili. Pokud by se tak stalo, vědělo by se sice o koho se jedná, ale život to kočce nevrátí a dokazování je složité.

Koťata z Dušník se ochočují, Mateo a Jimy jsou u Terezky a Carie je ve Sluníčku, v obýváku s kocourkem Chlapečkem. Ta se vracet nebudou.
Černobílý kocourek Chlapeček konečně dobře baští, stále si však nehraje, hodně pospává, bolení zadní části tělíčka je o něco menší. Snad bude v pořádku.

Kočička Janička z Bohušovic je pořád v kleci, z rýmy není ještě zcela venku a možná ani nikdy nebude. Myslím, že se jedná už o rýmu chronickou, která má výkyvy a bude to pořád dokola. Pobyt v kleci Janičce vůbec nevadí, pořád spí, tady záchůdek používá (volně puštěná chodila do kouta mimo záchod a pod stůl), celkově není v dobrém zdravotním stavu stejně tak jako Jituška z Bohušovic, která je na dlouhodobých antibiotikách.

Toníček měl na pondělí v noci záchvat. Nebyl hezký jako každý epileptický záchvat, trval však kratší dobu než kdy jindy.
Koťata Bubo a Joly pokračují v dlouhodobě nasazené léčbě a čekají na výsledky stěrů. Bubo chrčí pořád a uslzené oči se nelepší. Mají nasazeno vícedenní odčervení.
Černobílá koťata Leontýnka, Bessie a Madonnka s černou Bessie stále roztomile syčí. Nejvíce Madonnka. Když se však hladí, přede na celou místnost. Kdyby bylo na ně více času, už by z nich byly prvotřídní mazlíci a skoro „pejskové“.

Kocourek Neonek je veliký přítula, stejně tak bílá Luna.

Malý Bobíček však nemá chybu. Umí šplhat po nohách na ruku, vůbec ještě nepochopil, že to bolí. Chovat by se mohl třeba celý den. Je rád u každé práce, prostě naprosto nejúžasnější stvoření.