V pátek byla na kastraci černá kočička z Klenče. Vyklubal se z ní nakonec docela mazel. Je hodně umňoukaná, ze sklepa z klece byla přestěhována do klece v hlavní místnosti. Dnes má zakalená očička, zřejmě jde na ní rýma.

Další kolo rýmy, pořád dokola, není to nic těžkého, ale léky byly třeba: Rumburak, Siginka, Stánička, Karolka, opět Joly, Bětuška má rýmu stále a Davi.

Dostali jsme pro kočičky po zemřelém kocourkovi konzervy Gourmet. Sluníčkové kočičky je včera dostaly k večeři, byly nadšené, ale ráno bylo v záchůdkách spousta řídkého kakání. Hold nejsou na tyhle konzervy zvyklé.

Rezavý kocourek Cyril z Hradčan byl nezvykle spavý až apatický, měl v pátek vysokou horečku a vyklubala se z toho veliká rýma, špatně se mu dýchalo. Byly mu změněny antibiotika. Rána na tváři se mu krásně hojí, vlastně už je skoro zacelená. Dnes už je na tom o hodně lépe. Je hodně mazlivý, úžasný.

Mourovatá kočička Ofélie se hodně zlepšila. Dnes už jí byly vysazeny léky. Při přijetí do Sluníčka byla jen kost a kůže, nyní má nacpané bříško a pomalu se i začíná osvalovat. Očičko má pořád špatné.

Rezavobílý kocourek z Vědomic s velikou ránou na tváři je nakonec docela hodný. Rána se mu hezky hojí, antibiotika musí dostávat injekčně.

Máme nové dvě velemazlínky a to je Pomlázka a Manon. Holky by se mazlily od rána do večera.

Ve čtvrtek přijatá mourovatá maminka se čtyřmi koťátky nám dala trošku zabrat. Tím, že je plachá a byla z přesunu hodně vystresovaná, musela se jí poskytnout větší pozornost. Navíc máme dvě maminky v jedné, i když veliké voliéře. Každá má garsonku na opačné straně. Zvolila jsem to proto, že je v této voliéře největší klid a kočička Tulinka s koťátky Valinkou, Bublinkou a Madlenkou je moc hodná. V noci z pátku na sobotu jsme nacházeli koťátka od nové kočičky po voliéře, vypadalo to, že se nějak sami otvorem vykulily ven. Stalo se to třikrát za sebou až jsme museli zasáhnout menší zátarasou. Nyní je kočička vyklidněná a koťátka kojí. Pořád však mi přijde, že málo jí. Kočička dostala jméno Yzinka, její děti – mourovatý kluk Kaštánek, černý kluk Budulínek, černá holčička Natynka a mourovatá holčička Badynka. Badynka je z koťátek největší, váží 141 gramů, ale má hlavičku pořád otočenou na stranu. Jedná se zřejmě o postižení. Má se však k světu.
Oslovila nás paní, která je zaměstnaná v ocelárně v Roudnici n.L. s prosbou, že mají prostorech ocelárny více plachých koček, které se nekontrolovaně množí. Započalo se odchytem a paní během dvou dnů přivezla do Sluníčka ke kastraci čtyři kočičky – tři holky (černá, želvovinová a rezavá) a jednoho rezavého kluka. Ještě chybí myslím odchytit dvě kočičky. Všichni budou po kastraci vráceny zpátky.

Dalším odchyceným kocourkem je mourovatý kocourek z Prahy Říčan od našich velikých příznivců. Po kastraci pojede do svého původního domova, kde má zajištěnu stravu.

V současné době máme zcela naplněnou kapacitu. Všechny klece jsou obsazeny.

Z víkendu máme spoustu fotek, které následují v dalších komentářích.