Zpravodajství od 6. do 14.6.2019

Máme v útulku 102 kočiček z čehož je 36 malých koťátek. Kočičky přijaté z nevhodných podmínek nejsou stále pro adopci volné, případ řeší veterinární správa spolu s životním prostředím. Jedná se o 21 mladých kočiček, z nichž jsou 4 malá koťata. Nemohou být zatím v naší nabídce. Dneska absolvovaly další odčervení a odblešení. Všechny tyto kočičky jsou neuvěřitelně mazlivé, moc hodné a budou krásné. Ještě nevíme, které ve Sluníčku zůstanou, některé budou majitelce vráceny.

S koťátky jsou velké starosti. Malý Toustík dnes zvracel, nepapá, je apatický. Dostal injekčně léky, zatím se však nijak nezlepšil. Jeho sourozenci Tortilka, Bagetka a Topinka se zatím drží. Holky jsou i o hodně větší než Toustík.

Malý, mramorovaný Křišťálek se dneska nepostavil na nožičky, ležel, nejedl. Jeho teplota byla 40,5 st. C. Dostal léky na horečku, vitamíny a antibiotika. Teplota zatím nijak neklesla. Jeho sourozenci Safírek a Granátek řádí dál. Maminka Violetka je už po kastraci. Kluky a maminku tento víkend všechny čekalo druhé očkování, ke kterému alespoň u Křišťálka, nedojde.

Do nového domova odjel mrňavý, černý kocourek Čmoudík, máme od jeho nové rodiny už zprávy a fotky, které jsme před pár dny publikovali. Čmoudík se má báječně.

Přijali jsme zbídačeného kocourka z Hoštky. Není ani tak moc starý, měl však vyteklé očičko, velký průjem a příšernou srst. Už je po kastraci, očičko mu bylo zašito, docela dobře baští, průjem má pořád. Je to hodný a mazlivý kocourek. Dostal jméno Hagrid.

Ve Štětí, na sídlišti, ve vysoké trávě ležela třesoucí se kočička, našla ji paní, která venčila pejska. Ležela tam ještě další půl hodiny a tak paní neváhala a zavolala k nám. Všichni jsme si mysleli, že jde o zraněnou kočičku. Po přijetí k nám jsme žádné zranění nenašli, kočička byla jen otřesena. Doufali jsme, že se o kočičku někdo přihlásí, že třeba spadla z okna nebo se omylem dostala ven z bytu, že jí bude někdo hledat a ono nic. Nálezkyně vylepila po sídlišti letáky, kočička se všemožně sdílela a nikdo se k ní nehlásí. Je moc krásná, tříbarevná, byla již i kastrovaná. Dostala jméno Trikolora.

Kocourek Warriorek má pořád nožičku ošklivou. Snad se mu nikdy nezahojí. Je to už dlouho, nožička ho bolí.

Britka Mili byla přestěhována do horního pokoje, kde se však moc neohřála a sešla si sama dolů, kde zůstala s námi. Koťata, ostatní kočičky a ani pejsci jí nevadí, umí se pěkně ohradit. Mazlit se pořád moc nenechá, nevěří ruce. Léky na epilepsii užívat musí, stále funguje mazací, tavený sýr.

Kocourek Lumpík s rozštěpem skoro celý den věnuje očistě těla. Jak však slintá, má tělíčko věčně celé mokré a zapáchající. Je třeba ho často koupat. Dosud jsme nenašli příčinu, proč se začal takto hodně olizovat. Byl již dvakrát vyšetřen a zdravotně je v pořádku.

Dnes budou vykastrovány kočičky Mona a maminka Bazalka. Obě začaly mrouskat. Moně se po kortikoidech ulevilo, i když masa, kterou má pod jazykem je neřešitelná a hnisavé slintání stále trvá. Je fakt, že se i spravila, ale obavy, že má bolesti tlamičky tady jsou veliké.

Hodně nás děsí koťátko Nikotýnka. Těsně před odchodem do nového domova jsme udělali testy na FI a Felv. Nikotýnce vyšel dvakrát pozitivní test na FIV. U zdravého kotěte je to zvláštní, ale dle některých studií mohou koťata do šesti měsíců vykazovat protilátky od pozitivní matky aniž by nemoc skutečně měly. Údajně jsou koťata na FIV málo vnímavá. Takže jsme přistoupili k vyšetření krve Nikotýnky metodou PCR, která by měla odhalit skutečnost.

Děkujeme Vám všem za přízeň a pomoc. Míla


Příspěvek z Facebooku