V neděli odjela do nového domova krásná kočička Olívie. Jela ke Sluníčkové kočičce Karin. Její nová maminka si je vědoma trpělivosti, kterou se budou muset obrnit při péči o Olinku, která seká při každém pokusu o kontakt. Když člověk nepovolí, je z Olívie největší mazel.

Kočička Stánička začala včera večer jíst. Vrhla se z ničeho nic na granule a nemohla se dojíst. Jsem moc ráda, že se nechutenství už prolomilo. Vřídky na jazyku jsou ještě vidět, ale už ji zřejmě tolik netrápí. Sondu ji ještě nějaký den raději necháme.

Rýma ustoupila, hodně kočiček dobralo antibiotika. Kočička Abby začíná léčbu dneska. A pak, že bude někdy klid. Dalších šest kočiček ještě v léčbě pokračuje.

Kotěcí maličké holčičky od maminky Tulinky už pěkně řádí. Jsou tak sladké. Koťátko Valinka je už zamluvené. Jsou to moc šikovné holčičky. Moc rádi se chovají a každé návštěvě už běží naproti.

Koťátka Yzinky se už vybatolují z garsonky ven na vzduch a už si také zkouší hrát. Pozorují větší holčičky od kočičky Tulinky, Valinku, Madlenku a Bublinku. Učí se od nich a zkouší je napodobovat. Maličký Kaštánek je nakonec Kaštánka, ta je chudinečka postižená, jenom se plazí a neudrží hlavičku zvednutou, zadní nožičky má slabé. Už je nám jasné, že se jedná o postižení nervové soustavy. Černá Natynka a černý Budulínek se vyvíjí snad, jak mají. Maličká Badynka má hlavičku pořád na stranu, ale už ji drží a někdy i narovná. Ohledně stavu Kaštánky se půjdeme poradit na veterinu. No, uvidíme.

Toníček mi připadá po posledním záchvatu takový pomalejší a má zapadlá očička. Je to takový šmudlínek. Je mu oporou kočička Keliška, která ho umývá a spinká s Toníčkem v obětí.

Kocourek Cyril z Hradčan je už úplně zdravý, rána je zahojena. Je strašně moc hodný, i když je to pořádný kocour a mohl by si sjednat respekt, raději jde ostatním prudičům z cesty. Spíš je obětí šikany. Bál se jít z voliéry dovnitř i najíst, raději jsem mu jídlo nosila ven. Cyrilek je opravdu zlatý kocourek.

Veliká legrace je s Pollynkou a Irenkou. Holky se honí, lumpačí, lítat vydrží i půl hodiny. Mají podobné povahy. Při pokusu je pochovat, hned hryžou, chtějí si hrát, mazlit se nechtějí. Obě jsou strašně moc roztomilé. Pollynka pojede ve čtvrtek domů. Irenka je pořád takovým „malým“ kotětem, i když se narodila v loni na podzim.