ZPRAVODAJSTVÍ ZA POSLEDNÍ TÝDEN‼️

🔶Máme tu hned dvě nejsmutnější zprávy:

🖤Nádherná kočička Ťapinka nás navždy opustila. Věděli jsme, že to přijde, měla nádor v krčku. Přišlo to najednou, Ťapinka přestala chodit a začala se dusit. Bylo moc těžké pro Marušku, která se o Ťapinku ve svém depozitu starala.
🖤Kocourek Maner, nalezený zbídačený u silnice sice maličko pookřál po hospitalizaci na klinice. Byl vyhublý s nízkou teplotou a obrovským průjmem. Při vyšetření bříška byl diagnostikován velký nádor, který již tlačil na téměř všechny orgány. Kocourkovo trápení bylo ukončeno.

🔶Černobílé kočičce Družince byla zkontrolována krev, hematologická část byla v pořádku, ledvinové hodnoty se o něco zlepšily, úplně v normě však nejsou. Je pravděpodobné, že po tak velkém strádání, kdy byla Družinka uvězněna v díře, jsou její ledviny trvale poškozeny. Ledvinová dieta však Družince přestala chutnat. Osvalení Družinky postupuje pomalu, Družince se nechce moc běhat.

🔶Rezavobílý kocourek Pošťáček se zánětem průdušek byl na kontrolním rentgenu, stav průdušek se zlepšuje, v léčbě pokračujeme. Pošťáčka jsme přijímali velmi zuboženého, s velikou rýmou, mušími larvami po tělíčku a masivně zablešeného.

🔶Kočička Voin stále sama nejí, rýma nechce ustoupit, očička jsou příšerná. Po týdenní léčbě se otevřelo trošku levé očičko. Vůbec se zatím nedá říci, jak velké postižení očiček bude Voin do budoucna mít. Její život stále visí na vlásku. Krmíme stříkačkou, ručně Voin vyprazdňujeme. Na váze 390 gramů se drží stále, nepřibývá nám. S krmením je to trochu boj, ale bojujeme.

🔶Koťátka od maminky Bouřky – Lajka, Doubravka a Silver po léčbě antibiotik už lépe papají a začínají přibírat, i když pomalu. Bojím se, že se zase něco nepříznivého objeví. Jsou taková křehká.

🔶Sedm koťátek od maminky Oktávy, která kulhala, zřejmě se jednalo o calicivirózu, jsou celkem již fit. Pěkně baští konzervu a rošťačí. Jediná šedomourovatá Houslička v růstu zaostává, má pořád průjem. U Housličky léčba trvá.

🔶Malý rezavobílý Andílek, který měl horečku, se již z nemoci vykřesal a byl přidán do skupiny koťátek do horního pokoje. Jsou zde podzimňátka – Lísteček, Šípek, Chládek, Jeřabinka, Větřík a Ostružinka s Jointíkem a Mafinkou. Koťátka se zdála všechny zdravá, proto byla spojena. Všechna si prošla léčbou, ať již kvůli rýmě či nechutenství.

🔶Netěšili jsme se však z jejich zdraví dlouho, maličký, černý Šípek a mourovatý Lísteček začali pajdat na nožičku. V současné době se Šípek nemůže postavit na nožičky vůbec a Listeček je na tom o maličko lépe. Neví se však, co to zapříčinilo, zda se jedná o nějaký vir, který postihl nervovou soustavu. Koťátka baští, ale k jídlu se musí dávat. Tak se vůbec neví, co se z toho vyklube a s jakými následky.
S koťátky je všeobecně největší trápení.

🔶Kotě Skleněnka dostala trochu rýmu. Je to také zvláštní kotě, pořád se krčí v koutě, špatně přibývá na váze a zvláštně zaklání hlavičku. Jinak je moc krásná a hodně vykulená.

🔶Malinký kocourek Václav dostal průjem a má horečku. Takže nasazena léčba. Tohle mrně přišlo minulý týden s váhou 260 gramů.

🔶Byla přijata želvovinová holčička Hermínka, která v kleci hodně pláče a krčí se v koutě. Údajně byla nalezena v převázané krabici od piva u krajnice vozovky. Je to takové neštěstíčko. Zatím vypadá zdravě.

🔶Abychom toho neměli málo, jako každý podzim máme opět plíseň. Byla vyléčena Bochánka s Konstancií a nyní se léčí Busík s Jindřiškou.
🔶Jindřiška je stará kočička, která prodělala léčbu antibiotiky, sice dobře baští, ale není už v dobré kondici.

🔶Je podzim a k plísni přibývá rýma. Velká rýma postihla Goudu, která se léčí již dva týdny, je to plachá kočička a moc špatně snáší pobyt v kleci.
Dalším uprskancem je Želvinka. Můžeme jen doufat, že rýma nepostihne další kočičky v hlavní místnosti.

❤️V současné době se staráme o 48 koťat.Příspěvek z Facebooku