‼️ZTRATILA SE VÁM KOČIČKA A NENAŠLI JSTE JÍ? I TAKTO MOHLA SKONČIT!‼️😢

🔶Už vícekrát jsem se setkala s jednáním lidí, kteří úmyslně odchytí cizí kočičku na své zahradě či pozemku a vyvezou ji pryč, daleko od jejího teritoria, od jejího domova, do jiné obce, do polí, lesů….jen proto, že nechtějí, aby chodila přes jejich pozemek nebo „nedej bože“ se na něm zdržovala. Někdy tito „lovci“ kontaktují útulek a apelují právě těmito argumenty.

🔶Nezajímá je, že kočka bude v cizím prostředí, bez jídla a pití, bude živořit, bude vyděšená? Jednají tak i někteří lidé, kteří neměli nikdy nic dočinění s porušováním zákona, napovrch „slušní“ lidé. Nemají cit, nemají srdce, jejich jednání je pro většinu ostatních nepochopitelné. Každý, kdo máme zahrádku jsme za to rádi, máme u domu kousek vlastní přírody, ale k přírodě přece patří i zvířata, i když nejsou třeba naše, zvířata volně žijící i domácí.

🔶 Nenávist těchto „lovců“ většinou ke kočkám je tak velká, že právě výše uvedeným jednáním porušují zákony.

🔹Kočička totiž může mít majitele, v tomto případě jde z hlediska občanského zákona o „odcizení věci“.

🔹Dalším porušením zákona je zákon proti týrání zvířat, neboť pokud jakákoli osoba zvíře odchytí, stává se automaticky jeho chovatelem (chovatelem je i každá fyzická osoba, která přemísťuje zvíře) a od té chvíle je povinna jednat ve prospěch zvířete v souladu se zákonem proti týrání. Pokud tato osoba zvíře záhy „vyveze“ do vzdáleného místa od jeho obydlí, jedná se o úmyslné opuštění zvířete a nezajištění péče o ně.

🔹Dále zvíře může vystavit riziku zastřelení, pokud bude jeho novým prostředím honitba.

❗️Bohužel i takto mohl skončit kočičí miláček některých z Vás, ač jste sami zodpovědní majitelé, kočičku jste usilovně hledali, trápili se, tohle však nikoho z Vás nenapadlo❗️

😢Je mi z toho moc smutno‼️

Míla

Příspěvek z Facebooku