AKTUALITY ZE SLUNÍČKOVÉHO DEPOZITA

U Marušky

telefon:  606 37 14 14 –  mail: zimmari@seznam.cz

                                   U nás

kotata-1480 kotata-1572

                          

  •   KOČKY AKTUÁLNĚ V DEPOZITU:

                     Mišánek                                          Miranda           

Kotata 798Kotata 793

     Čertinka         

 Kotata 893

 Žítko                              +                    Ovsík    

Kotata 976Kotata 971

 

 

 

 

                                                  

Fazolka                                              

kotata-1613

  Čočka                                               Soja                                         

kotata-1615

 

 

  • KOČKY Z TOHOTO DEPOZITA, KTERÉ NALEZLY DOMOV:

VIKTORKA, AGÁTKA

–  souroz. NIKOLKA,  BENEDIKT

– TONÍČEK, CLEUŠKA, LILINKA

– SAMANTA a mimina VALENTÝN, MICHALKA, VANESKA

– HONZÍČEK

– souroz. STELLA, ELSA, KRISTIAN, ELIS, SUSAN

– sestry BRIKETKA, CAMELIE

– BOJSA

– BOREK

– sourozenci RALFÍK, KELLI, ALFÍK, LINUŠKA  a maminka MOJA

– LVÍČEK

– MÁRYNKA přešla do Sluníčka

– KARLIČKA

– sestry TÁNIČKA a NANYNKA

– kamarádi MEGGI A REGGI

– ČUMÁČEK

– VIOLKA

– POLDÍK zemřel na FIP

– JEČMÍNEK a PŠENIČKA přešli do Sluníčka

– JURÁŠEK

– MILKA

– GEORGE

– FRED

– BOHUNKA

– HRÁŠEK


17.03.17

Koťátka v depozitu nám dospívají, jsou již vykastrovaná. Hrášek odjel v neděli domů. Bude mít nádherný domov. Moc mu držím palce. Jeho 3 sestřičky jsou ještě u nás, ale myslím, že to těm rošťandám nebude trvat dlouho a nějaký krásný domov najdou také.

Starší kočičky, jsou stále plašánci, budou potřebovat moc trpělivou rodinu. Ale dá se to. Už nám odešel plachý Jurka a je z něho největší mazel na světě. Jeho sestra Čertinka zatím to štěstí neměla.

 


30.01.17

Nový rok nám začal uplakaně. Hned 1.ledna zemřela na FIP malá Melinda, druhého ledna Barvička na stejnou nemoc. Holky byly roztomilé a tak úžasné, moc jsem je obrečela. Týden nato odjela do nového domova Bohunka. Má se dobře. Zrovna tak George nyní Zrzeček a Milka nyní Julinka. Fred nový domov také zvládl. Trochu se mi to tu protřídilo. Z jedenácti koťátek jich zbylo pět. Koťátka hezky prospívala, přibývala na váze. Začala jsem mít radost, že snad bude již vše OK. Bohužel začal špatně dýchat malý BOB. Na veterině zjistili, že má na plicích hodně vody. Diagnoza FIP. Takže 19. ledna jsem oplakávala Boba. Zůstali mi poslední 4 zlatíčka.

 


27.12.16

10.12. odjela do nového domova Milka a vzala s sebou mladšího kamaráda George. Budou bydlet v bytě ještě s jednou domácí kočičkou a jejich nová maminka je moc prima. Hned druhý den odjel domů kamarád Georgika, malý Fred. Odjel také do bytu ke kočičce a úžasným rodičům kočkomilům. Poslední zprávy z obou domovů jsou příjemné, domácí kočičky už nově příchozí berou.

Hned na Nový rok se chystá domů Bohunka. Je po kastraci, ještě ji čeká jedno očkování a může se těšit. Pojede k mladým lidem, kteří se na Bohunku byli podívat a moc se na ni těší. Zbytek koťátek zatím marodí. Střídá se tu rýma a špatná očička. Berou antibiotika.

Barvička má pravděpodobně FIP, u Melindy a Čočky to zatím není jisté. Mají v bříšku malinko tekutiny, čekáme, co se vyklube. Vše řešíme s veterinární klinikou. Je mi moc smutno.

 


5.12.16

Tak jsme se trochu rozrostli a někteří trochu vyrostli. Od minule nám přibylo 5 koťátek. Jsou to poslední koťátka z končící farmy. A protože jsou z farmy, dostali jména podle luštěnin. Čočka, Fazolka, Hrášek, Soja a Bob. Všichni přišli s rýmou a hnisavýma očima. Jsou již v pořádku, jen ty očička ještě trochu zlobí.

Starší kočičky, Milka a Bohunka jsou již zamluvené a po druhém očkování půjdou domů. Moc jim to přeji. Kočičí holky jsou již vymazlené a budou mít konečně svůj gauč, svoji telku a hlavně svoji rodinu, kterou budou už moc začít cvičit. Tady jim to už jde.

Na facebooku je video všech mých svěřenců.

kotata-1623

George

kotata-1642 kotata-1626

kotata-1620

Fred

kotata-1632 kotata-1600

kotata-1625

Bohunka

kotata-1634 kotata-1638

kotata-1622

Milka

kotata-1643 kotata-1654

kotata-1647

Melinda

kotata-1617 kotata-1619

kotata-1615

Čočka

kotata-1666 kotata-1614

kotata-1664

Barvička

kotata-1646 kotata-1664

kotata-1613

Fazolka

kotata-1629 kotata-1644

kotata-1656

Hrášek

kotata-1657 kotata-1611

kotata-1662

Soja

kotata-1652 kotata-1660

kotata-1640

Bob

kotata-1658 kotata-1659

 

 

 


02.11.16

Zdravíme z depozita . Všichni jsme již v pořádku, rýma vyléčená jen nás trošičku trápí průjem, ale to se brzy vyřeší. Ještě očkování a budeme moci odejít do svých domovů.

kotata-1595 kotata-1563 kotata-1606 kotata-1602 kotata-1601 kotata-1600

 

 


29.10.2016

Tak jsme zpět v plné parádě a rovnou představujeme nová koťátka. Žítko, Ovsík, Miranda, Čertinka a Mišánek se nám proměnili v krásné urostlé kočičky a kocoury a na svůj domov stále čekají. Jsou všichni bázliví, ale miláčkové. V rodině, kde bude jedna až dvě kočičky nebo kocourkové to určitě dají. Tady jich je moc a oni jsou raději zalezlí. Ale pokud by byli sami, asi by se jim také stýskalo.

A teď k těm našim nejmenším. První jsme tu přivítali Georgeho a Freda. Krásní kluci přišli z Dobříně. Jsou to zlatíčka. Fred je mazliveček, pořád má tolik práce, nestíhá si ani pořádně odpočinout. George je opatrný, jak se někdo objeví, utíká se schovat. Když si ho vylovím, stane se z něho mazlík. Miluje masáž zádíček. Už si chodí hrát s ostatními a i na jídlo už přijde bez obav.  Další jsme přijali 4 holčičky z farmy, která koncem roku končí. Jsou také moc krásné, ale mimo Bohunky mazlivky jsou to ještě netýkavky. Všechny 3 se nechají mazlit, krásně u toho předou, ale všechny si musím nejprve chytit. Jak mne vidí, že se blížím, prchají  Barvínka a Melinda i syčí. Stačí je ale přitisknou a hladit a povolí. Ještě to trochu vypilujeme a budou moc odejít domů.

 

kotata-1482

George, Bohunka, Fred

kotata-1483

Melinda, Barvínka

kotata-1510

Papají Barvínka a George

kotata-1559

Vzadu Barvínka, Bohunka a Fred

kotata-1561

Na židli Melinda, dole Barvínka a Bohunka

kotata-1588

Dámička Milka

 

 

 

 

 


26.7.2016

Tak jsme minulou středu vyměnili maminku Berillii s koťátky za koťátka maminky Milanky. Koťátka od Milanky jsou velcí plašánci a potřebují vymazlit. U Berillie a jejich mrňousků už to není tak nutné. Všichni byli dobří, jen malá Sapča tomu mazlení ještě moc nedala. Ale Milančiny koťátka jsou na tom hůře. Jen se někdo přibližil k voliéře hned syčeli a schovávali se. Zítra to bude týden, co jsou tady a je vidět malé zlepšení. Když vejdu do pokoje, nebo zametám, nebo jen tak kolem nich procházím, zůstanou na místě, neutíkají, ale jak se ohnu, že je pohladím, tak to utečou.

 


GERTIK

Kotata 1340 Kotata 1337 Kotata 1320 Kotata 1319 Kotata 1318 Kotata 1341

 


18.7.16

Ve Sluníčku je plno, tak některá mrňata odjela ke mne. Nově k mamince Berillii s miminama Sazinkou, Sapčou a Sapíkem příbyla další koťátka jsou z dobříňské návsi, Keliška, Karolka a Kyliánek. Bratříček Kajda bohužel zemřel. Další koťátko je cestovatel Gertík. Ten přijel kamionem, nevíme odkud. Jsou to všechno malé prdeličky, které ještě potřebují maminku. A TU TAKÉ NAŠLI. S výchovou, krmením a hygienou mi pomáhá maminka Berillie, která všechny další koťátka přijmula za vlastní. Kojí je, olizuje a chrání. Je to opravdu zlatá kočička. Moc hodná, mazlivá a starostlivá.

Včera odpoledne odjel do nového domova můj zlatý kocourek Jurášek. Je to plašánek, pohyboval se po bytě normálně, vlezl mi i do postele, ale pohladit nechtěl. Odjel do moc úžasné rodiny, která má zkušenosti s takto plachou kočičkou, jelikož už si před třemi lety vzali jednu takovou z depozita u Míši. Držím Juráškovi a nové rodině palce, ať Jurášek brzy pochopí, že mazlení a vlastní rodina je moc fajn. Snad pomůže i domácí kočička, které to také chvíli trvalo.

Mišánek a Mirinka jsou v pohodě. Jsou to taková spokojená, urostlá a zdravá zlatíčka. Všechno snědí, chodí žebrat i naše jídlo. Rádi se přijdou pomazlit.

Čertinka je sestra Jurky, který šel domů. Má stejnou povahu, ale na rozdíl od brášky při mazlení přede. Jenže si ji musím nejdříve chytit. Přijde také až na postel, hraje si s mými prsty, ale jak ruku otočím, že ji pohladím je pryč. Přitom je tak krásná, hezky sílí, a je to taková okatá černá kulička.

Žítko a Ovsík, to jsou případi. Přes den nejsou vidět. Večer vylezou na jídlo, pak se zabydlí na balkoně na celou noc, ráno přijdou na snídani, zalezou a vidíme je zase až večer.

 

 

 


20.6.16

Naše zlatíčka Obilíčka.. Mám je moc ráda, byli a ještě trochu jsou plachá koťata. Pšenička s Ječmínkem to docela dali, ale Ovsík se Žítkem to doma snášejí špatně. Už měsíc se mohou pohybovat po celém bytě. Kamarádí tu se všem kočičkami,  s domácími i Sluníčkama.  Když kolem některé procházejí, potrkají ji nebo se o ni otřou. Ale lidská pozornost a ruka jim nedělá dobře. Ječmínek se chodí sám mazlit a spí v posteli. Přijdou se najíst, Žítko a Pšenička se mi otřou o nohy, ale když se sehnu a chci je pohladit, tak utečou. Žítko spí dokonce metr ode mne, ale jak se převalím nebo natáhnu ruku, je hned v pozoru a chystá se utéct. Pšenička spí na posteli u nohou. Ale ruku také nemusí. Stejně tak je to s Jurkou a Čertinkou. Ovsíček bydlí většinu dne v gauči a navečer se stěhuje na balkon, kde stráví celou noc. Všichni se normálně pohybují po bytě, všichni krásně jedí, ale jen ta ruka a dotyky se jim nelíbí. Jinak jsou opravdu moc krásní a roztomilí. Byla a je s nimi stále práce, proto jsou všichni moje velká srdeční záležitost.

V pátek jsem si přivezla ze Sluníčka maminku Berillii a holčičkama Sazinkou, Sapčou a klučíčkem Sapíkem. Jsou krásná koťátka s krásnou maminkou. Mám je jen tři dny, zatím o nich moc nevím, jsou trochu plaší, ale za ty 3 dny je vidět malinký pokrok. Užívají antibiotika, všichni hezky baští, jak mamča tak děti a ty ještě pijou od maminky.  Níže přidávám pár fotek. Až se trochu rozkoukají napíšu o nich více.

SAPČAKotata 1149

SAPČA

Kotata 1147

SAPÍK

Kotata 1144   SAPÍK Kotata 1143

BERILLIE

Kotata 1135 BERILLIE Kotata 1132

SAZINKA

Kotata 1127

BERILLIE

Kotata 1126

SAZINKA

Kotata 1122

SAZINKA

Kotata 1121

SAPČA

Kotata 1156

 


17.4.2016

Včera večer jsem již otevřela dveře depozita a pustila jsem k mým plachým Obilíčkům ostatní depozitované kočičky. Trochu se očmuchávali, občas někdo zasyčel, ale jinak v pořádku. Dneska si trochu hráli, tak jsem pořídila pár fotek. Žítko a Ovsík se samozřejmě neúčastnili, pozorovali ze skrýše. Jsem zvědavá, až se setmí. To už vylézají a i si hrají.

Kotata 1018 Kotata 1007 Kotata 1008 Kotata 1009 Kotata 1010 Kotata 1011 Kotata 1014 Kotata 1015 Kotata 1017

 

 


12.4.2016

Už jsou to skoro dva měsíce, co jsou u nás v depozitu moje zlatá Obilíčka. Povaha kočičky a kocourků se hodně změnila k lepšímu. Už si hrají, hlavně když jsou v pokoji sami. To slyším jak tam koulejí míčky a zvoní rolničky. Také lítají a dupou jak sloni. Ale jak tam přijdu, je klid. Ke hraní je musím přemlouvat, mazlit se nechtějí. Snad jen Ječmínek a občas přijde Pšenička, ale tak metr ode mne.

Kotata 989 Kotata 949 Kotata 963 Kotata 970 Kotata 976 Kotata 984 Kotata 987 Kotata 988

 

 


28.02.2016

V pátek to bylo 14 dní, co mi Míla přivezla 5 krásných chlupatých zlatíček z Píšťan. Maminka byla vykastrována a vrácena zpět. Zůstali mi tu 4 vystrašení tvorečkové. Mazlíme, mazlíme a mazlíme. Nádherná Pšenička pořád syčí, když si ji beru, ale už na mě neprská a nepere se se mnou. Když ji chovám a hladím, tak leží v klidu. Ovsík je na tom úplně stejně. Žítko to snáší nejhůře. Ten se nechá hladit jen když ho nechám ležet na místě. Buďto na skříni nebo dole za skříní, ale běda jak ho chci podebrat a vzít, to začne tóčo. Promění se v divokou saň, lítá po pokoji a prská. A konečně Ječmínek. Tomu je to všechno nějak jedno, už nezalézá, když přijdu do pokoje, leží v klidu. když se k němu sehnu, tak se trochu přikrčí. Nechá se chovat a pěkně u toho přede.

Nádherný Ječmínek

Kotata 846 Kotata 826 Kotata 845

 

Malinká Pšenička

Kotata 844

Kotata 832 Kotata 829

Kotata 843

Okatý Ovsík

Kotata 837 Kotata 838

 

 

 


18.02.2016

Zítra už to bude týden, co se zlatíčka nastěhovala do depozita. Byli strašně vyplašení, skákali na zeď, na okno a nakonec zalezli do nejtmavšího koutku. Dneska to vypadá tak, že koťata jsou klinější, zvykla si na pokoj ve kterém bydlí, chodí normálně k jídlu, na záchod (to se jim první 3 dny moc nedařilo). Přes den jsou stále zalezlí a v noci, dá se říct, že řádí. Ráno je vše snědeno, pelíšky rozrachané, shozené na zemi, dečky nacupané na zemi, hračky přeházené. Nejlepší je Ječmínek. Ten se jen hodně přikrčí k zemi a nechá se vzít do ruky. Dám ho do pelíšku a mazlím. Zatím tomu teprve přichází na chuť. Mazlím je teprve od úterka. Do té doby jsem je nechala jen rozkoukávat. Ovsík s Žítkem jsou na tom stejně. Syčí a nechtějí vzít do ruky. Ale nakonec je do pelíšku stejně přenesu, hladím je a mluvím na ně. Pak už je klid, ale stejně jsou nedůvěřiví. Nejhorší je nejmenší holčička Pšenička. Ta syčí, prská, dupe, škrábe a kouše. Nějak nechce pochopit, že ji nikdo neublíží, že se mazlení kočičkám moc líbí. Je to taková malinká saň. Je ale strašně rozkošné, jak na mne takové mrně pouští hrůzu. Jejich maminka byla v úterý na kastraci a zítra bude vrácena zpět

Kotata 754 Kotata 757 Kotata 761 Kotata 762 Kotata 764 Kotata 745 Kotata 747 Kotata 751 Kotata 753

 

 


04.02.16

Dneska odjela do nového domova naše zlatíčko Nanynka, sestra Táničky. Určitě se bude mít dobře. Bydlet bude se stejně starou britskou kočičkou a králíčkem. Držíme všem palce a tlapičky. Všechny kamarádi ji odešli v sobotu na výstavě domů a ona se tu nudila. Plachá koťata se ji spíše bála a ona neměla s kým rošťačit. Teď  zůstalo v depozitu 6 kočiček. Mirinka, Mišánek  a Poldík se pomalu můžou chystat domů a Violku, Čertinku a Juráška čeká řádné vymazlování.

 

 


30.01.16

Tak jsme se vrátili z Valentýnské výstavy. Ráno odjelo z depozita 6 kočiček a vrátila se jen Miranda. Je mi jí moc líto, je tak milá, na výstavě byla už 4x a nikdy se neumístila. Tolik bych jí přála milující domov. Její sestry již dávno domov našli. “ Svoje doma“ našli Čumáček, Reggi a Meggi šli opět spolu a Alfík s Linuškou odešli také společně. Přesně tak jsem si to přála. Někteří již poslali první zprávičky ze zabydlování. Zatím je vše jak má být. Nanynce to snad vyjde již příští týden a zbyde nějaký ten čas navíc na plaché kočičky. Nejhorší je Jurášek, Čertinka a Violka. Poldík je v pohodě a Mišánek již také.

 

 


28.01.16

V sobotu jsme byli na výstavě v hotelu Diplomat v Praze. Domov tam našla Tánička. A bude ho mít opravdu milující.  Další, kdo by měl odejít domů je Nanynka, sestra Táničky. V úterý byla na kastraci společně s Čumáčkem a Mišánkem.  Jsme domluveni s novou rodinou, že si ji vyzvednou příští týden, až bude v pořádku. V sobotu nás čeká další výstava, Valentýnská v Toulcově Dvoře. Na výstavu se chystají Čumáček, Miranda a Žížalky Alfík + Linuška. Doufám, že budou v pořádku a budou se moci výstavy zúčastnit. Jsou moc milí a přála bych jim krásný domov.  Z rýmy jsme se snad již vylízali. Všichni tu vypadají v pořádku. Stále vymazlujeme Juráška, Čertinku a Violku. Jde to pomalu, ale nevzdáváme to. Mišánek snad bude v pohodě. Už se mi párkrát stalo, že přišel sám a začal do mne trkat a chtěl mazlit. Pak je třeba 3 dny pokoj a najednou se zase sám objeví. Tam už problém nevidím.

Ostatní jsou v pořádku, přidávám pár aktuálních fotek.

Nanynka chybí, odpočívá po kastraci a balí se domů,  Jurášek a Čertinka nevylezli již pět hodin z úkrytu, proto také chybí.

 

MIŠÁNEK

Kotata 680

 

POLDÍK

Kotata 677

LINA – ŽÍŽALKA

Kotata 651

ALFÍK – ŽÍŽALKA

Kotata 643

MIRINKA

Kotata 693

VIOLKA

Kotata 658

ČUMÁČEK

Kotata 721

MEGGI

Kotata 672

REGGI

Kotata 686

 

 

 


18.01.16

Sluníčková neděle v našem depozitu.

Kotata 593 Kotata 595 Kotata 589

Kotata 594 Kotata 592 Kotata 591 Kotata 587 Kotata 586

 


13.01.16

Zdravíme všechny příznivce a přejeme jen to nejlepší po celý rok 2016.

Depozitum opustila Márynka, která přešla do Sluníčka. Jak už Míla informovala, jsou jí aplikovány kmenové buňky a musí proto být v naprostém pořádku. Další kočičkou, která odjela do Sluníčka, je Karlička. Je to taková zvláštní kočička. Stále leží, chodí jen k jídlu, hraček se bojí a s ostatními koťaty se do hry nezapojí. Míla ji chce nechat vyšetřit.

Mirinka, Čumáček, Tánička a Nanynka pěkně povyrostli. Jsou z nich pěkní kočičí puberťáci. Mirinka je moc hodná a mazlivá kočička. Miluje maso ve všech podobách – syrové, vařené, pečené. Ráda ale ochutná od všeho. Čumáček je takový „páneček“. Prochází se po bytě, hlavičku má zvednutou a občas dá výchovný pohlavek mladším koťatům, která kolem něj prošustí. Je hodně mazlivý. Nemůžu si nikam sednout, to je hned u mě a trká hlavičkou. Ale největší mazel a závisláček je Tánička. Ta se mnou vaří, doprovází mě na WC a do koupelny. Ráno, když se chystám do práce, sedí u dveří a chce jít se mnou. Ví přesně, kdy odcházím. Její sestra Nanynka (černá s bílým melírem) je hravá a také mazlivá, ale na Táničku teda nemá. Je moc milá, ale dokáže být i pořádná rošťanda. Pochází ze stejné tlupy jako bývalá Sluníčka Tony, Clea a Lili. Povahově je Nanynka úplně stejná.

Pak se nám vrátili zpět do depozita z vážných osobních důvodů Reggi a Meggi. Jsou to malá mazlivá zlatíčka, která k sobě prostě patří. Spí spolu, hrají si spolu, navzájem se umývají. Moc si přejeme, aby do nového domova mohli jít spolu. Dotyčný, který si je vezme, určitě nebude litovat.

Také tu máme sourozence Linu a Alfíka. Jsou to taková hubená „nic“, proto jim říkáme „žížalky“. Jedná se o děti naší Moji, která už domov našla. Lina a Alfík jsou mazlivá, nekonfliktní, hyperaktivní koťata, která si vystačí sama. Veškerý čas tráví spolu. Jestli je budeme muset rozdělit, určitě se jim bude moc stýskat.

Poldík, Mišánek, Violka, Čertinka a Jurášek jsou koťata, která k nám do depozita přišla na vymazlení. Mišánek už je veliký mazel. Bohužel ale nepřijde sám, musím si ho odchytit. Většinou uděláme tři kolečka po pokoji a pak už je můj. To se pak mazlí moc rád a neví kdy přestat. Když už chci končit, chňapne po mně pacinkou a táhne mě zpátky. Je to legrační, mám z něho radost. Poldík přišel s Mišánkem, našli se ve Sluníčku. Byli pořád spolu, tak jsem si je vzala oba. Poldíkovo vymazlování trvalo tak 14 dní, potřeboval jen „doladit“. Čertinka přede mnou utíká. Když ji chytnu a položím na postel, drží a mazlení si užívá. Zjistila, že to zase tak špatné není, ale sama také nepřijde. Jurášek (bratr Čertinky) a Violka (dcera Hortenzie ze Sluníčka) jsou velký oříšek. Po celý den jsou schovaní v tom nejtemnějším koutku. Když se pro ně natáhnu, syčí a krčí se. Vylézají teprve když my jdeme spát. To si hrají, ale nesmí si mě všimnout, jinak hned zalezou. Mazlit se nechtějí, jsou úplně v křeči. Když jim rukou přejíždím od hlavičky přes hřbet až k ocásku, mám pocit, jako by je moje ruka pálila. Jsem z toho smutná. Máme před sebou ještě pořádný kus práce. Ale je to pro mě velká výzva a já se nevzdám!

Od silvestra začala „padat“ jedna kočička za druhou. Dostali rýmu, kašel a špatně dýchali. Do 5. ledna omarodili úplně všichni, takže jsme podávali všem antibiotika. K dněšnímu dni je to o moc lepší. Léky ještě někteří dobírají, občas ještě někdo prskne, ale už jsou to jen dozvuky. Horor máme za sebou.

 

Pár aktuálních fotek.

MEGGI

Kotata 516 Kotata 467

REGGI

Kotata 415 Kotata 424

POLDÍK

Kotata 436 Kotata 440

Kotata 547

MIRANDA

Kotata 446

Kotata 475

NANYNKA

Kotata 464 Kotata 462

ALFÍK

Kotata 435

LINUŠKA

Kotata 461

OBĚ ŽÍŽALKY

Kotata 542 Kotata 485 Kotata 486 Kotata 506 Kotata 510 Kotata 541

TÁNIČKA

Kotata 451 Kotata 480 Kotata 493

ČUMÁČEK

Kotata 403 Kotata 406 Kotata 425 Kotata 439

MIŠÁNEK

Kotata 438 Kotata 411 Kotata 437

ČERTINKA

Kotata 444 Kotata 432 Kotata 442 JURÁŠEK

Kotata 456 Kotata 407 Kotata 416

VIOLKA

Kotata 505 Kotata 410 Kotata 413 Kotata 434

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

09.12.15

POLDÍK, roztomilý kocourek.. Je u nás na vymazlení, to se daří, už není tak plachý. Ještě to trochu dopilujeme a může odejít do nového domova. Je hodně hravý, před rukou se ještě trochu přikrčí. Hezky jí u jídla bývá mezi prvními.

 

SAM_2992 SAM_2912 SAM_2913 SAM_2914 SAM_2917 SAM_2920 SAM_2937 SAM_2943 SAM_2990


25.11.15

Od pátku mám v depozitu Míšánka a Poldíčka. Jsou to další plaší kocourkové. Už mám 4. Čertinku, Juráška, Míšánka a Poldíčka. Všechny je musím vymazlit, aby mohli jít brzy domů. Malý pokrok jsme udělali u Juráška a Čertinky. Už jsou tam náznaky, že si začínají hrát. Malý Poldík už běhá mezi ostatními koťaty, ale jak se tam objevím, uteče a zaleze do rohu. A to dělají všichni 4. Nemám zatím žádné fotky, protože jsou pořád zalezlí v boudičkách a když se přiblížím tak jen syčí a krčí se. Hned jak to půjde, nafotím je.

Ostatní koťátka jsou v pohodě. Lvíček, Miranda a Moja jsou po kastraci. Mojinku čeká v sobotu odjezd do nového domova. Tánička, Čumáček a Poldík mají rýmu. Kastrace čeká také Márynku, při zákroku by měli propláchnou rovnou oční kanálky, protože ji pořád teče z očička.

Tak zase se brzy ozveme a doufám, že už budou i nějaké fotky.

 


 16.11.15

Dneska odjela do nového domova malá Kellinka. Přišla už první zprávička.Byla trochu vykulená z cesty, doma se schovala do svého domečku a je v klidu. Tak snad se brzy zabydlí, moc ji to přeji. Od pátku máme v depozitu Juráška a Čertinku. Jsou plaší a pořád jsou zalezlí. Až se trochu vymazlí, fotky přidám.

Teď pár aktuálních fotek koťátek, která u nás čekají stále na SVŮJ domov a už nám trochu povyrostla.

NANYNKA                                                                                                                                                                                                                              Milá, hodná, melírovaná kočička. Sestra Táničky, mazlí se, ale je trochu opatrnější.

SAM_2760 SAM_2746 SAM_2747 SAM_2748 SAM_2749 SAM_2757 SAM_2758

TÁNIČKA

Byla odchycená u holobytů v Roudnici n.L. ve špatném stavu – zhnisané oči, rýma. Již je v pořádku. Umazlila by nás k smrti. Fakt zlatíčko.

 
SAM_2780 SAM_2733 SAM_2762 SAM_2776 SAM_2778

MÁRYNKA                                                                                                                                                                                                                    Naše rošťanda. Je hrozně milá, je jí plný byt, potřebovala by domeček se zahrádkou. Pořád ji zlobí jedno očičko, chvíli je klid a pak ji zněj zase nějakou dobu teče. Léčbu řešíme na klinice.

SAM_2870 SAM_2730 SAM_2809 SAM_2812 SAM_2814 SAM_2815 SAM_2836 SAM_2839 SAM_2866

MIRANDA                                                                                                                                                                                                                  Miranda pochází z Roudnického letiště. Byla velmi plachá a přišla do Sluníčka s maminkou a 3 sourozenci. Již je vymazlená, krásná ale trošičku bázlivá.

SAM_2877 SAM_2729 SAM_2846 SAM_2847 SAM_2850 SAM_2872 SAM_2874

LVÍČEK.                                                                                                                                                                                                                             Byl nalezen ve Štětí, kde pobíhal v deští a hodný mladý pár ho přivezl do Sluníčka. Lvíček je nádherný, milý, hravý, nekonflitkní, mazlivý a něžný kocourek.

SAM_2862 SAM_2830 SAM_2831 SAM_2832 SAM_2833 SAM_2834 SAM_2835 SAM_2854 SAM_2861

ČUMÁČEK
Hezounký, mazlivý kocourek, stále čeká na svůj domov. Byl nalezen hladový a vyhublý u silnice mezi vesnicemi. Už je v pořádku, hezky jí, pěkně přibírá.

SAM_2732 SAM_2753 SAM_2754 SAM_2755 SAM_2761 SAM_2772 SAM_2773 SAM_2774 SAM_2807 SAM_2808 SAM_2818 SAM_2819 SAM_2731


05.11.15

Tak se nám to trochu protřídilo. Domů odešel Ralfík, Meggy a Regi. Byli to ještě mrňátka, ale hezky se v nových domovech zabydleli a mají se úžasně. Ostatní stále čekají na svoje domovy. Jsou to všechno zlatíčka. O víkendu dodám aktuální fotografie s popisky.

 


 

28.10.15

Původně byl přijat do depozita jako Reginka, jenže za pár dnů se z něho vyklubal pěkný kočičí kluk. Je to zlatíčko, hoooodně mazlivý, čistotný, dobře jí. Umí se i pěkně ozvat. Přivezli ho hodní lidé, kteří ho našli u popelnic u jedné zahrádkářské kolonie. Jeho největší kamarádkou je malá Meggie, která mu ale zítra odjede domů.

Kotata 323 SAM_2632 SAM_2661 SAM_2667 SAM_2674 Kotata 315

 


07.10.15

Tak po Čumáčkovi dorazila ještě Moja z  Vědomic. Nová koťátka Kelinka, Linuška, Alfík a Ralfík. V úterý dorazila ještě malá Reginka, která byla ve Sluníčku od pátku. Je jí tu mezi stejně starými mrňátky lépe. Hned zapadla do kolektivu. Nezaznělo ani jedno zasyčení. V „jesličkách“ je prima parta. Rošťačí všichni se všema a je to tam jak v úlu. Ráda bych to natočila, ale bohužel to nejde. Skáčou tam jak blešky, z jednoho konce na druhý.

Úplný nováček REGINKA

SAM_2641 SAM_2624

 

MOJA.

Kotata 278 Kotata 269

ALFÍK

Kotata 272

RALFÍK

Kotata 265

KELINKA

Kotata 227

LINUŠKA

Kotata 274

 


23.9.15

Jako každý pátek jsem byla ve Sluníčku uklízet a večer jsem si přivezla domů Táničku a Nanynku, jsou sestry. Ve Sluníčku bylo potřeba uvolnit místo pro nově příchozí koťátka. A v neděli byl úklid po malování, tak jsem si ještě přivezla Čumáčka. Vy, co stránky sledujete pravidelně, Nanynku s Táničkou znáte a Čumáček je úplný nováček. Přidám foto s popiskami.

Kotata 077

Nanynka vpředu

Kotata 143

Nanynka na marodce, má trochu teplotu a ošklivý kašel.

Kotata 140

Tánička

Kotata 076

Tánička, obě znáte ze Sluníčka, kde jsou již od 2.9.

 

Tady je malý Čumáček, je malinký, hodně přítulný, hezky papá. Má jen 640g. Umí chodit na záchod, no prostě je moc roztomilý a šikovný.

Kotata 141 Kotata 075 Kotata 079 

 

Pak tu máme Mirandu. Je milá, trochu bázlivá. Nejčastěji si hraje s Márynkou a Lvíčkem. Nejsou s ní žádné problémy. Mazlit se přijde jen když chce ona. Hezky jí, je hravá. Camelie, její sestra ji odešla, tak i ona už čeká na svoje doma.

Kotata 129 Kotata 016 Kotata 018 Kotata 020 Kotata 023 Kotata 024 Kotata 119 Kotata 124

 

Teď pár fotek Lvíčka. To je moc hodný kocourek. Už začal pěkně papat. Ze začátku trochu zlobil s jídlem, ale to už se spravilo. Už se mu zakulacuje bříško. Je šikovný a kamarádský hned od chvíle, kdy sem přišel. Miláček.

Kotata 110 Kotata 011 Kotata 027 Kotata 028 Kotata 029 Kotata 030 Kotata 098 Kotata 108

 

No a naše stará známá Márynka. Rošťanda. Ještě ji to nepřešlo a nikdo  z této party na ní nemá. Bojsa, který ji konkuroval odešel domů, mimochodem, má se moc dobře. Márynka k nám přišla s ošklivou rýmou a ošklivýma očičkama. Po delší době se nám to podařilo vyhojit, ale za 14 dní se jí to zase vrátilo, takže s tím pořád bojujeme.

Kotata 102 Kotata 034 Kotata 035 Kotata 090 Kotata 094 Kotata 101

A posledňáček, malý Borek. To je pěkný žrout. Pořád se schovává, ale kdo si ho uloví, tak se mu odmění nádherným předením. Měl štěstí, byl na veterině, kde jsme potkali naši příznivkyni, která už ze Sluníčka jednu kočičku má a hodně o něj stojí. Tak snad to vyjde a Boreček půjde v pátek domů.

Kotata 146 Kotata 144 Kotata 145

  

16.9.15

Na Snu zvířat v Hoffmanově dvoře našla domov naše Camelie. Má se dobře, zprávička z nového domova už přišla. Včera odjel do nového domova Bojsa. Nejlepší kamarád Márynky. Zvykl si hned, přijel domů, najedl se a šel spinkat. Dneska už nová maminka psala, že s ročním domácím Hugem už jsou skoro kamarádi. Jsme všichni moc rádi, že to těm našim zlatíčkům vyšlo. Od 6.9. mám v depozitu nového malého kocourka Borečka. Je malinký, nádherný. Kdo sleduje facebook, tak už viděl video. V pátek 11.9 jsem si přivezla dalšího kocourka Lvíčka. Je moc mazlivý, hned zapadl do party ostatních koček. Když přijel, byl pěkný lumpík, ale nějak to přestalo a začíná být klidnější. Od včera, co odešel Bojsa je to tu vůbec nějaké smutné. Všichni tu chodí a bloumají. Hlavně Marynce je smutno.

 

Kotata 012

Lvíček

Kotata 001

Borek

Kotata 003

Borek

Kotata 011

Lvíček

Kotata 004

Borek 

2.9.2015

Tak, moji broučkové stále čekají na nový domov. Jsou to roztomilá, vymazlená a hodně hravá koťátka. Márynka rošťačí s Bojsou, padli si do oka hned po prvním dnu,co k nám Bojsíček přijel. A sestry Camelie a Miranda zase drží spolu. Moc bych jim přála, aby mohli jít domů po dvojicích, tak, jak jsou u nás zvyklí. Je pak s nima i větší legrace.

BOJSA S MÁRYNKOU

SAM_2588 SAM_2589 SAM_2590

SAM_2575 SAM_2591 SAM_2592 SAM_2543 SAM_2559 SAM_2560 SAM_2561

SAM_2565 SAM_2585 SAM_2547 SAM_2548 SAM_2553 SAM_2554

A JEŠTĚ PÁR FOTEK O MALINKO STARŠÍ CAMELKY A MIRANDY

SAM_2555 SAM_2566 SAM_2579 SAM_2593 SAM_2544 SAM_2550

MIRANDA

SAM_2572 SAM_2580 SAM_2582 SAM_2596 SAM_2558 SAM_2570

A JEŠTĚ SPOLEČNÁ VEČEŘE

SAM_2587 SAM_2586


18.8.2015

Dneska je to 3 týdny, co Míla přivezla Briketku, Camelii a Mirandu. Briketka odešla v sobotu do nového domova. Bude bydlet v domečku se zahrádkou. Camelie s Mirandou zdomácněli, mají za sebou všechna očkování, tak se již můžou kamarádit s domácími kočkami a kocoury. Také toho využívají. Na noc, a když nejsme doma musejí zpět do pokoje, který je určený pro depozitum. To se jim ale vůbec nelíbí. Nejraději by zůstali venku pořád a měli k dispozici celý byt. Jsou to holky krásné, mazlivé. Postavu mají po mamince. A ta byla moc krásná.

Další brouček je Márynka. Tu všichni moc dobře znáte z videí. Je to rošťanda. Pořád ji to nepustilo. A co je horší, přibyl k ní ještě stejný rošťák jako je ona. Jmenuje se Bojsa. Je nádherný. Ale to, co prováděla Márynka, tu mám teď  ve dvojím provedení. Ty dva nejdou natočit, přelítnou kolem mne jako vichřice tam a zase zpět a na konci je z toho jedna řvoucí koule. Ale jsou bezvadní a je s nimi velká legrace. Doufám, že se mi to video přeci jen povede a já je budu moc brzy předvést.

 

CAMELIE

SAM_2513 SAM_2156 SAM_2157 SAM_2161 SAM_2485 SAM_2486 SAM_2500

MIRANDA

SAM_2501 SAM_2159 SAM_2160 SAM_2488 SAM_2489

MÁRYNKA

SAM_2516 SAM_2494 SAM_2498 SAM_2499 SAM_2510 SAM_2515

BOJSA

SAM_2541 SAM_2539 SAM_2540

 

 


26.7.2015

 

Holčičky Miluška a Zdenička jsou stále v nemocnici. Již jsou bez teplot, když je personál ošetřuje nebo dává napapat, tak už předou, nechají se pomazlit, také se už sami myjí, ale nechtějí sami papat. Musí je krmit. Zítra se dozvíme víc.

Máme nový příjem. Je to malinká holčička Márynka. Našel ji mladý pár, původně si ji chtěli nechat, ale bohužel ze zdravotních důvodů mladého pána si kočičku nechat nemůžou. Pár dní ji měli doma, zajistili ji veterinární ošetření, protože měla špatná očička a velkou rýmu. Márynka je již v dobrém stavu a bude nabídnuta k adopci. Je to malá a milá rošťanda.

SAM_2137 SAM_2112 SAM_2114 SAM_2116 SAM_2122 SAM_2123 SAM_2126 SAM_2129 SAM_2133


15.7.2015

Holčičky se pěkně rozkoukaly. Už dokážou rošťačit. Když někoho zaslechnou na chodbě, běží ke dveřím a čekají, již neutíkají. Skočí si sami na postel a nechají se hladit. Zdenička pořád přede, ať k nim někdo vejde nebo jim nesu papáníčko nebo tam jen tak u nich sedím, pořád přede. Je rozkošná. Miluška se drží pořád při ní. Také se nechá pohladit, ale až když přijde Zdenička, k jídlu přijde až začne jíst Zdenička, hrát si jde také až když začne Zdenička. Ale rozkošná je také. Přibívají hezky na váze, už budou mít skoro kilo. Pořád jsou ještě v karanténě. Příští týden již půjdou na očkování.

SAM_2099 SAM_2100 SAM_2101 SAM_2102 SAM_2061 SAM_2063 SAM_2067 SAM_2076

 

 


8.7.2015

Miluška se Zdeničkou se již zabydlely. Začínají si hrát se všemi hračkami a již nejsou tak plaché. Hezky jedí. Když je mazlím, krásně  předou. Chodí do záchodku. Nikde nenadělají. Holky se ještě pořádně neprojevily, tak nemůžu popsat jejich povahy. Zdenička je trochu akčnější, Miluška se drží trochu zpátky. Když tam přijde někdo jiný než já, tak ihned zalezou. Tak příště už snad budu vědět více.

SAM_2054

ZDENIČKA

SAM_2037

MILUŠKA

SAM_2039

ZDENIČKA

SAM_2041

ZDENIČKA

SAM_2044

MILUŠKA

SAM_2053

MILUŠKA

SAM_2042 SAM_2043


 

2.7.2015

Dneska se udály nějaké změny v našem depozitu. Přijali jsme 2 nová koťátka – kočičky. Jedna se jmenuje Zdenička a druhá Miluška. A protože Kristiánek a Elis odcházejí v sobotu do nového domova, odjela Susan do Sluníčka dělat společnost Bobíkovi, který tam zůstal sám, protože mu bráška Bobeš a kamarád Dáreček odjeli do nového domova. Holčičky jsou v jiném pokoji než je Kristianek s Elis a až v sobotu odjedou, přestěhujeme kočičky do pokoje po nich. Valentýnek stále bydlí s domácími kočkami a čeká na nový domov. Přikládám posledni foto Kristiánka a Elis a ještě přidám foto nových kočiček. Susanku budete vídat ve Sluníčku.

 

 

SAM_2034

KRISTIANEK

SAM_2033

ELIS

SAM_2032

ELIS

SAM_2030

SAM_2025

SUSAN

SAM_2029

SAM_2022

SUSAN

SAM_2020

KRISTIANEK

IMG_20150702_212121

ZDENIČKA A MILUŠKA

IMG_20150702_212107

IMG_20150702_212044IMG_20150702_212034IMG_20150702_211955IMG_20150702_212141

IMG_20150702_212012

 

 

 


29.6. 2015

Kristianek, Elis a Susan už mají kolem 1 kg. Jsou nádherní, mazliví a hraví. Čekají stále na své nové domovy. Dneska již byli naočkováni první vakcínou Purevaxu. Stellinka (nyní Iči) a Elsička se mají moc dobře. Nová rodina posílá moc hezké zprávy. Jsme za to ve Sluníčku rádi. Přidám zase pár fotek, myslím, že vám to řekne víc.

SAM_1977

ELIS

SAM_1958

ELIS

SAM_1972

KRISTIANEK

SAM_1961

ELIS

SAM_1973

ELIS A SUSAN

SAM_1976

SUSAN A KRISTIANEK

SAM_1975

ELIS

SAM_1983

SUSAN

SAM_1986

KRISTIANEK

SAM_1988

KRISTIANEK

SAM_1994

KRISTIANEK

SAM_1995

SUSAN

SAM_1999

SUSAN

SAM_2000

SUSAN A KRISTIANEK

SAM_2003

SUSAN

SAM_2004

SUSAN

SAM_1965

 


 

17.06.2015

Tak koťata nám povyrostla. Jsou zdravá, pěkně přibírají na váze. Je jich plný pokoj, už tak často nespinkají, ale pořádně rošťačí. Dneska do nového domova odjela Stellinka s Elsičkou. Budou mít domov v baráčku se zahrádkou a úžasnou rodinu. Moc jim to přeji.Určitě brzy uvidíme fotky z nového domova. Přidávám pár fotek udělaných ještě před odjezdem holek.

SAM_1797

Holky, které dneska odjely.

SAM_1931

Stellinka

SAM_1933

Elsička

SAM_1936

Susan

SAM_1939

Susan

SAM_1948

Susan, Kristianek

SAM_1937

Elis

SAM_1929 SAM_1932 SAM_1934 SAM_1940 SAM_1941 SAM_1942 SAM_1943 SAM_1947 SAM_1789


08.06.2015

Všechna koťata jsou pěkní rošťáci. Kristiánek je největší mazel, léčil se nejdéle, ale snad už to bude v pořádku. Stellinka je hravá, její oblíčejíček působí nafoukaně, ale jako všechny je též mazlivá. Susan je pořád nejmenší, roztomilá a je to takový miláček. Elzička je taková akční, nechybí u žádné lumpárny. A největší živel je Elis. Té je opravdu plný pokoj. Nemůžu zametat, nemůžu se ohnout, hned po mě vyšplhá až za krk. Pár nových fotek přikládám.

A ještě přiložím foto staršího kamaráda ValentýnkaSAM_1826

 

SAM_1823

 

SAM_1798

Susan

 

SAM_1815

Elsa a Elis

SAM_1801

Stella

SAM_1803

Elsa

SAM_1804

Kristian

SAM_1805

Susan

SAM_1806

Elsa

SAM_1809

Kristian

 

 


30.05.2015

Hlásíme se opět z depozita. V pátek se vrátil ze Sluníčka Valentýnek. Je po kastraci a než půjde do adopce, zůstane tady. Jeho sestřička Vanesska by měla odejít příští týden do nového domova. Koťata jsou úžasná, pořád si hrajou nebo spinkají. Očička už mají pěkně zahojená. Malý Kristiánek začal trochu zlobit s jídlem. Nechce papat. Musím u něho sedět a hlídat kolik sní. Ke všemu jen čuchne a odejde. Straní se ostatních. Chce se jen mazlit. Jak k nim někdo přijde, hned si na něj vyleze, přede a kňourá. Nutí si hlazení. Potom se stulí v náručí a spinká. Přikládám pár fotek.

 

20150529_150121

20150529_14514120150529_14512420150529_145117

20150529_14505320150529_145043

20150529_145039

20150529_14503120150528_232008

20150528_231947

20150528_23191420150528_171506

20150528_17150120150528_171110

20150528_171104

20150528_165006

20150528_152416

20150528_150605

20150528_15060120150528_145719

20150528_14570220150527_201731

20150527_200515

20150527_200453

20150527_20041820150527_20035320150527_20024320150529_150311

 

 

 

 


 

6.05.2015

Vanesska s Valentýnkem odjeli v sobotu do Sluníčka, aby uvolnili místo malým koťatům, které přijeli z Přestavlk a jsou bez maminky. Zdravotní stav koťátek je dobrý až na očička. Jsou kontaktní, hned jak se objevím, přiběhnou. Všichni po mně lezou, předou a jsou opravdu hodně mazliví. Jdou špatně vyfotit, pořád jsou v pohybu. Až se pořádne poznáme, napíšu o každém mrňouskovi zvlášť.

3bJDoh-HZiJXq_S1_fR3x_dHtcB-MlgHlGqa7HgheLZv8jk7YqxyD8PWRRhP4tEk6u5dMFQ

SUSAN

aeXjbiiKy9c-OJZ9t_i7k0uTAYwjS7lthvcuM2nUUpmtPEa11vDO2w-ikeSbrh3wFrqp_IA

KRISTIANEK A ELIS

aG0hb3v7447KhqX0SNgkEujSZo0Hdq2IYocSOD6Q-bG3sBnC9bGhWqxjduW474Jx9XuO_eM

ELIS

BSkA1N7oED8SUtAqFEJh-WX1uxa_lIrEHhEU1zTjOaIebrw68B5kQTGEO069kMdaeJxTZuY

KRISTIANEK

LY__nFlejGA5bAwbl6YpwT3N896LqAlo-bAmsH763GgfDMCaOCa9wvlMAxaFWI8iIGQbLq4

STELLA

q9OgNkyhDILft98HVqGDWwPrWXRaeCLFXGqPGjIlEhxWZVYVHjgHaNdqWaxjduW43oJxxEg

ELSA

7gw-acwcFVTNp1J9ysveDC5YrIuze4Lby0IjqfEFVkFOo-cBiyvqn-rZLOP2ZThvM_FE-z0

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

05.04.2015

Přejeme Všem příjemné prožití Velikonočních svátků. Stále vymazlujeme a děláme velké pokroky. Koťata si už se mnou hrají, nebojí se. Už si přijdou pro hračku až ke mně. Jak zvednu ruku abych je pohladila, tak se ještě přikrčí a popoběhnou. Ale hned se zase vrátí. Ono to hrání je hodně láká. Učím je teď, aby se té ruky nebáli. Lehnu si k nim, ruku schovám pod deku a nechám koukat jen prsty. S nimi potom všelijak pohybuji a kmitám a občas je rychle zastrčím pod deku. Oni se dívají, po prstech se natahují tlapičkama a štrachají pod tou dekou. Když prsty zase pomalu vysunuji, zkouším jimi pohladit ty jejich pacičky. Dříve se také báli a utíkali, ale teď už si zvykají a nechají se na nich hladit. Tak doufám, že už to nebude dlouho trvat a budu sem moc napsat, že už mi skáčou na klín sami.

20150403_141830

Můj team.

IMG_20150404_100749a IMG_20150404_100738bIMG_20150404_100725c IMG_20150404_100701d IMG_20150404_100652e IMG_20150404_100610f IMG_20150404_100550g  IMG_20150404_100701d


 

 

30.03.2015

Tak malý Honzíček bydlí už týden s ostatními koťaty. Přes den je většinou sám, ale přes noc řádí s ostatními. Když vezmu hračku a hraji si s nimi, tak je u toho první. U jídla je také první, ale mazlit se moc nechce. Když ho konečně chytnu a pomazlím, tak mi i přede. Nevím, co to je za tvorečka. Ale jinak je slaďounký.

Samanta je zlatá kočička. Je hodně mazlivá a také upovídaná, vždy nás všechny vítá, ke všemu má proslov. Její dětičky jsou už docela velký, ale ona se pořád o ně stará. Ráda bych sem dala fotku, jak je vždycky předníma packama skolí a pořádně je olíže, ale ještě se mi to nepovedlo. Většinou u sebe nemám foťák. Oni se pod ní stulí, drží a předou u toho. Valentýnek a Vanesska už se lepší. Už nejsou tak divocí. Když krmím, tak přijdou až k talířku a čekají až jim nandám. Pak se do toho pustí. Jsou rozkošní. Také si už začínají se mnou hrát. Nejdřív si mě zvědavě prohlížejí, co tam s těmi mašlemi a hračkami dělám a nakonec jim to nedá a připojí se. Jak je chci pomazlit, již neutíkají, jen se přikrčí a zůstamou na místě. Už mi i zahráli. Ale to není pravidlo.

Dneska se tu na ně byl podívat mladý pár. Chtějí kotě. Vypadá to, že Valentýnek najde nový domov. Budeme držet palce.

IMG_20150322_204116

Vanesska

IMG_20150322_204205

Valentýnek

IMG_20150330_170338

Samanta

IMG_20150330_170510

Honzíček

IMG_20150330_170313 IMG_20150330_170428 IMG_20150330_170452 IMG_20150330_170519 IMG_20150330_170540 IMG_20150330_170705


 

 

15.3.2015

Nové zprávy z depozita. Cleuška, Toníček a Lilinka už našli své domovy. Přejeme jim hodně štěstí. Z depozita odjeli již před 3 týdny. Potřebovali jsme místo pro nová koťátka. Odvezla si je Míla do útulku, kde zůstali až do odjezdu do nových domovů. Myslíme na ně a dychtivě čekáme na zprávičky a fotky. MOC jim přejeme, aby byli šťastní.

A teď k novým koťátkům. Mám tu teď maminku Samantu s klučíčkem Valentýnkem a holčičkou Vanesskou. Měli ještě sestříčku Michalku, ale ta již odjela do nového domova minulý týden. Zprávičku jsme ještě žádnou nedostali, trochu mě to mrzí. Jsme napjatí, jak to Michalka zvládá.

Samanta je milá kočka, hoooodně mazlivá, nemůže se mazlení nabažit. Její mrňata jsou trochu nedůvěřivá. Jak mohou, tak někam zalezou. Ale je to již o dost lepší než když přijeli. Už jedí i v mé přítomnosti, což nebylo. Počkali až opustím pokoj a pak se do toho pustili. Když je chci pohladit a pochovat, tak se jen přikrčí, ale před rukou již neutečou. Dokonce si se mnou i hrají, ale musím mít hodně dlouhy provázek, za kterým utíkají a chytají ho do tlapek a do tlamičky. Jak ho ale přitáhnu blíže k sobě, zpozorní a utečou pryč. I tak už je to velký pokrok. Když přijeli, tak jsem je první 3 dny pomalu neviděla. Teď mám dokonce i nějakou fotku.

Honzíček přijel z útulku teprve včera. Věkově tam k sobě nikoho nemá. Až se trochu rozkouká, bude si hrát s Valentýnkem a Vanesskou. Je moc roztomilý a hodňoučký. Zatím mu vyhovuje, že je sám. Prošmejdil pokojíček, hezky se napapal a hodně spinká. Zatím se s mrňaty moc kamarádit nechce. Zkusím to třeba zase za dva dny. Uvidíme. Teď mu vyhovuje, že bydlí v pokojíčku s Maruškou (mladší). Ta ho vymazluje celé odpoledne v posteli a kluk si to náramně užívá.

20150310_171612

Mamča Samanta

20150306_150947

Mamča, Míša Valentýnek.

20150310_171447

Valentýnek

IMG-20150310-WA0003

Vanesska s Michalkou

20150310_171520

Vanesska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

04.02.2015

Po měsíci se zase hlásíme. U nás stále vymazlujeme. Koťátka hezky rostou. Už mě vítají, když přijdu k nim do pokoje. Papají jako mlejni. Hrají si a stále všechno prozkoumávají. Od pondělka, když jsme už doma, otevřeme dveře a necháme je již šmejdit po celém bytě a seznamovat se s domácími kočkami. V pondělí to bylo chvílemi jako v hadím doupěti, ze všech stran syčení. Domácí si je očmuchávali, dali jim najevo, kdo je tu pánem a už si jich nevšímají. Dneska je to už fajn. Sice nejdou moc daleko, ale pomalu prozkoumávají každý růžek, každou poličku a botník. Mám z nich radost. Až se trochu rozkoukají, nafotíme je. Za 14 dní by měli jet na umisťovací výstavu. Tak nám držte palce, ať jsou v pořádku a neonemocní.

 

SAM_1698

Můj team.

 


 

04.01.2015

Tak jsme tu zase s novými zprávičkami. Včera Míla informovala, že do nového domova odjela malá Lilinka. Bohužel, dneska volala slečna, jestli může kočičku vrátit zpátky. Měla k tomu osobní důvody. Samozřejmě jsme ji přijali zpět. Moc ji to mrzelo, za ten jeden den a noc se spolu sblížili. Byla překvapená, jak je Lilinka čistotná, jak krásně chodí na záchůdek, jak se moc mazlí. Ale bohužel to nedopadlo. Slečna spolu s Lilinkou přivezla také veškerou výbavičku (pelíšek, misky, záchůdek), co si pro malou pořídila, nějaké hračky, papání a kočkolit. Za to děkujeme.

Když jsem Lilinku přinesla zpět do pokoje k Tonymu a Cleonce, strašně mne to dojalo. Skočila na postel a upalovala k Toníčkovi do boudičky a hned ho začala celého olizovat na hlavičce. Oba u toho předli. Když se přivítali, nabídla jsem ji něco k snědku, ale ona si všimla ještě Cleušky, přišla k ní a také ji olízala. To mne fakt dostalo. Pak si dali všichni dobrůtku, připravila jsem jim kuřátko a to oni můžou. Tak se pořádně nabaštili, pak se umyli a šli si lehnout. Lilinka byla asi unavená po cestě. Dnešní fotečky přikládám.

Jinak jsou to zlatíčka, mazlení milujou všichny, ale zatím se na ně musí pomalu. Jak je nějaký prudký pohyb, ihned někam zalezou.  Když přijeli, nemohli se dojíst, pořád jen jedli a spali. Teď, po třech nedělích jsou koťata už krásně kulaťoučká, čisťounká, zdravá a  vymazlená. A pěkně přibrala. Už jsem ubrala i porce, protože již nedojídají.

 

SAM_1669

Lili večeří

SAM_1672

Clea večeří

SAM_1675

Toníček večeří před svojí boudičkou

SAM_1677

Z leva: Tony, Lilinka a vzadu Clea

SAM_1686

Clea po večeři usíná

SAM_1689

Lili po večeři usíná v jejím novém pelíšku

SAM_1668

Tony usíná ve své boudičce


 

03.01.2015

qwsdddddddddd – zdraví Viktorka a posílá fotečku

Vikca

2.1. už nebyla na stromku ani jedna ozdoba

Vikca2

Ozdoby jsme nestačili sbírat. Viki se tam zabydlela na celé svátky


 

02.01.2015

Po čtrnácti dnech se opět ozýváme z našeho depozita. Přidám i pár fotek. Naše 3 zlatíčka už jsou na tom lépe. Již pěkně vykrmená, srst už je lesklá a heboučká a přestali se se mnou prát. Ruce od škrábanců už mám zahojené. Když za nimi přijdu, neutíkají se schovat, zůstanou na místě a když se pomalu přiblížím, leží a nechají se pohladit. Toníček mě přestal bít, neprská na mě. Dokonce mi olizuje ruku a hodně nahlas přede. Ale musím přiznat, že to dalo docela dost práce. Byla jsem s nimi celé svátky a hodně se jim věnovala. Také si už hrají s hračkama, těch se ze začátku hodně báli. Jak jsem jim poslala míček, nebo hodila myšku zasyčeli a utekli. Teď jsou rádi, když tam s nimi jsem a hračky jim házím a tahám všelijaké pentličky a oni to s těma jejich hokejkama (pacinkama) pěkně podebírají a koušou. Jsou úžasní a mám z nich velkou radost. Moc bych jim přála hezký domov. Podle toho, jak vypadali, asi nic hezkého neprožili. Je to taková mini tlupa. Ale myslím, že až budou jeden bez druhého, tak budou ještě přítulnější. Takhle se někde něco pohne, jeden na to upozorní a již jsou v trapu všichni. Ale jak si vezmu každé kotě zvlášť, tak to jsou tak strašně přítulná zlatíčka. Nechají se hladit, ještě se u toho natáčejí z jednoho boku na druhý, vystrkují prdelku, abych je škrábala za ocáskem a nahlas předou.

Tak ještě přidám nějaké fotečky, a se všemi se loučíme i s přáním všeho nejlepšího v roce 2015.

Večeře

Večeře

 

mimina1

Večeře

Tony

Tony před 14 dny

Clea

Cleonka před 14 dny

Lili

Lili před 14 dny

Clea a Lili

Clea Lili dnes

Tonicek dnes

Toníček dnes

Lili dnes

Lilinka dnes

Clea 3 dnes

, Cleuška dnes

 


 

14.12.2014

Tak po delší době opět zdravíme. Míla již informovala o tom, že k nám v úterý umístila 3 koťátka. Jsou krásná, plachá a unudlaná. Podáváme antibiotika. Mažeme a kapeme do očiček, která už jsou lepší a bez hnisu. Ráda bych sem přidala foto, ale jak jsou koťata plachá, tak jsou pořád schovaná někde v rohu a nejdou pořádně vyfotit. Vždy je to jen černá kulička, kde nejsou vidět ani očička, ani ouška s čumáčkem.  A když to bleskne, tak zmizí úplně. Skočí do nějakého pelíšku, kam se zavrtají a už nejsou vidět vůbec. Nechtějí si ani hrát, všeho se bojí. Pošlu mezi ně míček a hned se rozprchnou. Bojí se i té chlupaté šišky, která je uvázaná na  tyčce a já s ní zatřepu. Bude s nimi ještě hodně práce, ale přes Vánoce na ně budu mít více času, tak se jim budu naplno věnovat. Věřím, že je trochu vymazlím, aby mohli odejít také do nového domova. Ještě napíšu o každém kotěti zvlášť.

Tony (také mu říkám Toníček) je nejvíce plachý. K tomu se přiblížím na metr a ten syčí a prská a zalézá. Ale já se nedám, pořád na něho mluvím a jdu blíž. Když natáhnu ruku, abych ho pohladila, tak mě seřeže pacičkama. ale já pokračuju a nakonec ho začnu hladit. To potom drží, nechá se pohladit i pod krčkem. Pořád je ale ve střehu. Když jdu krmit, jídlo mu musím donést až do rohu, kde bývá často schovaný, jinak by se vůbec nenajedl, hlavně v mojí přítomnosti. Musím ho ale při jídle hlídat, protože mu jinak antibiotika nemůžu podat, než v tom masíčku, které dostává. Mohly by to místo něho sníst holky. Tak tam pořád pokukuje po mně a když dělám, že si ho nevšímám, tak se do toho pustí.

Clea(Kleonka), malá princeznička, která má na zadních nožičkách přes prstíčky bílé proužky je také plachá, ale ne tolik jako Toník. Uteče přede mnou, hrát si nechce. Na jídlo přijde až když se vzdálím. Když už ji náhodou chytím, tak zasyčí, ale hladit se nechá. Nosím ji na ruce, povídám ji a ona i přede. Ale jakmile ji pustím, ihned se utíká někam schovat. Očička dobré, apetit také.

Lili, to je poklad. Nejmenší ze všech. S tou moc práce nebude. Je to brouček. Stále hladová, ohromné bříško, co ta toho sní. Mazlí se, přede a když od nich odcházím, tak běží podle mě až ke dveřím a pak se na mě tak smutně podívá a mňoukne.  Také si začíná hrát. Teď přes víkend jsme to nacvičili a už to jde. Pleskne sebou na zádíčka s hračkama už zápasí. kouše je, kope do nich zadníma nožičkama a je děsně legrační jak se snaží.

Míla také informovala, že Viktorka našla nový domov u nás. Skamarádila se s našimi staršími domácími kocoury a kočkou a zjistila, že ji tu nic nechybí, tak nám to odsouhlasila. Je u nás od 3 týdnů. Teď už byla 4 měsíce. Musela přenechat svůj pokoj koťatům. Tváří se proto teď moc důležitě, že bydlí s velkými, nechce ani mazlit a kráčí mezi nimi jak královna. Také se pořád cpe do pokoje k mrňatům, ráda by je naučila nějaké rošťárně, ale bohužel k nim nesmí, dokud nebudou v pořádku.

Tak dneska končíme, držíme palce Lukáškovi, Světlance, Mirečkovi a Terince, ať jim vše dobře dopadne.

 

 

 

 


 

23.11.2014

Dneska začneme jednou prima zprávičkou. Nikolka včera odjela do nového domova. Budeme držet palce a těšit se na fotečky. Benedikt zůstal sám, ale i on už má nový domov, kam by se měl přestěhovat v sobotu. Zatím se o něj stará Viktorka. Spíš ho učí samé lumpárny. Viktorku jsme už včera zkusili pustit mezi velké domácí kočičáky. Chtěla by si s nimi hrát, ale oni o to moc nestojí, spíš ji jen tolerují. Tak se zabavila tím, že šmejdila po celém bytě a prozkoumávala každý růžek. Vyjímečně u toho byla hodná. Jinak je jí všude plno. Od devíti ráno do pěti do večera to vydržela. Pak padla v kuchyni na židli a usnula jak dudek. Mezitím prohnala i Benedikta, ale ten je mladší, tak spinká častěji. Níže přikládám fotečky, které jsem minule slíbila.

 

Benedikt

Benedikt

 

Viktorka

Viktorka

Beníček hudebník

Beníček hudebník

 

Nikolka

Nikolka

Nikolka

Nikolka

 

Viktorka s Benediktem rošťačí

Viktorka s Benediktem rošťačí

 

Benedikt

Benedikt

 

Viktorka se seznamuje se staršími kamarády

Viktorka se seznamuje se staršími kamarády

 

________________________________________________________________

20.11.2014

Tak zítra to bude 14 dní, co jsem si přivezla Nikolku s Benediktem. Jsou to úžasné kuličky. Nikolka asi dva dny na to dostala průjem, zajeli jsme na veterinu, paní doktorka naordinovala léky pro oba, protože bylo pravděpodobné, že bráška to chytne také. Ale již je vše v pořádku. Koťata už rošťačí s Viktorkou, která je o něco starší. Ta k nám přijela koncem srpna jako třítýdenní miminko. Teď je to již pěkný ďáblík a z přítomnosti koťat má velkou radost. Bydlí sama v jednom pokoji a koťata v druhém. Pokud to jde, otevřu jim dveře a to je potom pěkný rachot. Okamžitě si pokoje prohodí, všechno prošmejdí a potom se honí. Viktorka, jak už jsem psala, je ďáblík, pěkně mrňata prohání. Přeskakuje je, občas je povalí, zažene, ale malý Beník ji nic nedaruje. Ještě tu mají další 4 kamarády, jsou to také nalezenci od 4 do 9 let. Ty jsou domácí, vykastrovaní. Jenže si s malými moc hrát nechtějí. Mají rádi klid a koťata jsou na ně moc hrrr. Ti  mají k dispozici další dva pokoje a kuchyň. To je zatím na úvod a fotečky dodám co nejdříve.


 

9.10.2014

S velkým zpožděním, ale přeci, zakládáme rubriku depozita „U Marušky“. Depozitum se nachází v Bohušovicích nad Ohří. Jako prvé po dohodě přijalo Viktorku, kterou bylo nutné krmit lahvičkou a později i Agátku, aby měla Vikoušek společnost. Od nynějška Vám se čas od času přibude nějaká informace, jak se kočičky mají a rubriku si bude psát přímo depozitářka tak, jak jste na to zvyklí z jiných depozitních zápisků.