Aktuální info: Fildíček je už úplně v pořádku. Nakonec nožička srostla tak, že není poznat, že prodělat tak těžkou zlomeninu a operaci.  Očička má sice poškozená, ale úplně slepý není. Co mu po týrání zůstalo je, že se krčí před lidskou rukou. Potřebuje moc hodné a laskavé páníčky, jejichž ruce by byly pro Fíldíčka pouze k příjemným pocitům jako je hlazení. Fildíček může bydlet pouze v bytě.

Bílorezavý kocourek, kterého jsme přijali zhruba dvouměsíčního a jeho život už byl od začátku jen jedno veliké trápení. Měl už týden starou zlomeninu stehenní kosti a hodně nemocná očička. Jedno očičko už bylo vyteklé díky neléčeným virům a bakteriím. Zachránila ho paní, která šla okolo romských děti, kteří si s kotětem hrály – kopaly do něho a házely si s ním, dospělí přihlíželi. S incidentem jim ho prostě sebrala.

Operace nožičky proběhla hladce, operoval ho velmi šikovný chirung. Z důvodu maličkého průměru kosti, se nožička musela sešroubovat od patičky a Filda ji nebude mít moc hybnou, bude trochu kulhat. Horší je však pravé očičko, kde to vypadalo, že se zachrání, dělá se tam i přes léčbu vřed. Levé očičko je vyteklé. Takže se může stát, že Filda bude slepý. Máme už i výsledky stěrů z očiček, kde se nic zásadního nenašlo. K poškození očiček došlo neléčenou rýmou. Rýma u kočiček není jen tak, je to velice nebezpečná nemoc a je nutné ji ihned léčit!!!!!

Kocourek je veliký mazlík, pohybu ruky se ale ještě hodně bojí a není se čemu divit, po tom, co zažil. Nemůže se stále dojíst. Je velice šikovný, chodí krásně na záchůdek.

  • narození: 1. 5. 2017
  • pohlaví: kocourek
  • handicap: slepý na jedno očičko, druhé se snažíme zachránit, otevřená zlomenina nožičky – operovaná, kocourek bude mít nehybnou patičku, bude kulhat
  • čip: ano
  • kastrace: ne
  • očkování: ano
  • odčervení: ano
  • příjem: 6. 7. 2017
Pokud jste se rozhodli, že chcete kocourkovi Fildíčkovi pomoci, adoptujte si ho na dálku, viz. https://www.kocicidomovslunicko.cz/?page_id=25958, pomůže nám to v jeho záchraně. Děkujeme.
Záchranáři Fildíčka:

Simona Šafandová