JE MI MOC SMUTNO NAD SITUACÍ S PŘEMNOŽENÝMI KOČKAMI V NAŠEM STÁTĚ

Tyhle dvě krásné slečny jsme našli v přepravce a v krabici na chodníku před útulkem. Musely tam být už od pozdního večera, neboť měly pročůranou deku a byly hodně naštvané. Ke kočičkám jsme dostali i průvodní dopis. Obě holčičky jsou nádherné, ve skvělé výživové kondici, jsou dvouleté, kastrované, jsou to sestry. Jejich původní jména neznáme. Důvodem jejich odložení byla silná alergie a astma. Původního majitele vůbec neodsuzuji, k tomuto činu ho dohnalo zoufalství, neboť žádný útulek mu z kapacitních důvodů nepomohl a nový domov pro obyčejné mourovaté kočičky se mu nepodařilo najít.

Mám zlost na to, že jako útulek tak málo můžeme pomoci člověku v nouzi. Pachtíme se lokalitách, kde je spousta bezprizorních koček, naplňujeme jimi útulky, stejně tak vyhozenými koťaty a dospělými kočičkami. Je to díky nezodpovědnosti lidí, kteří nekastrují, je jim jedno, co bude s koťaty od "svých" koček, které pořádně ani neošetřují a nekrmí, ke koťatům se prostě nehlásí. Je to i díky těm, kteří nepohodlnou kočku klidně vyhodí na ulici, z auta na silnici, k domovům důchodců, do obcí, atd. Pro poctivého člověka, který se z nějakého důvodu už o svoji kočičku nemůže starat, který ji nedokáže vyhodit na ulici, místo nemáme, nechá se i lehce odbýt.

Kdyby existoval zákon, aby musela být každá neuchovněná kočka vykastrovaná jako je to v některých zemích, neměli bychom všude kolem nás bezprizorní kočky a tím ani přeplněné útulky, které současnou kočičí situaci v ČR již nemohou zvládnout. Po té bychom pomáhali lidem v nouzi a k tomu by měl útulek převážně sloužit. Dělat osvětu kastrací a čekat na to až lidé začnou být zodpovědní je utopie. Dovoluji si to konstatovat dle svých letitých zkušeností.

Možná se to nebude někomu líbit, ale já se původnímu majiteli kočiček
omlouvám za to, že nemohl najít umísťění pro své kočičky v nouzi, staral se o ně moc hezky. Děkuji za to, že je jen tak nevyhodil, není mu jejich osud lhostejný.


Příspěvek z Facebooku