VYSVĚTLENÍ K PŘÍJMU KOČEK DO SLUNÍČKA

Rozhodně nepřijímáme nalezené kočičky bez rozmyslu, jsme neustále přeplněni a už vůbec je nesbíráme po ulicích. Pokud se dlouhodobě kočička v nějaké lokalitě toulá, nikdy dříve tam nebyla a "žebrá" o jídlo, jsou osloveni lidé z okolních domů, je vyhlášena rozhlasem a poté je teprve přijata do Sluníčka, kde je ihned zveřejněna na našich stránkách. Opravdu nepřijímáme kočičky, pokud to není nutné! Když je naše kapacita naplněná a kočička není nemocná či zraněná, musí se počkat až se místo pro ni uvolní.

Kočičky v současné době přijaté do Sluníčka jsou ze zahrádkářských kolonií, kde probíhají odchyty a jejich kastrace. Jedná se o kočičky přítulné, jsou bez majitele a je potřeba v těchto lokalitách snížit počet koček ke spokojenosti lidí ze sousedních zahrad. Už tak je zde hodně nekontaktních kočiček, která tam budou vráceny. Kočičky jsou v dobré kondici díky krmičům a Sluníčku, které pro ně dodává již nějakou dobu jídlo.

V okolí našeho Sluníčka víme o čtyřech lokalitách, kde se díky nezodpovědností lidí kočky nekontrolovaně namnožily na "úctyhodná" čísla. Jedná se mimo jiné o lokalitu zahrádek v Hoštce, kde přibylo cca 20 nekastrovaných a plachých koček.

V lokalitě v zahrádkářské kolonii ve Štětí, kde se namnožily na podobný počet a to díky pánovi, který na zahrádce kastrace svých koček neřešil, je jich tam také kolem dvaceti, samozřejmě většina koček zůstala plachá, lidé z okolí si stěžují, navíc pán onemocněl, na zahradě již nebydlí a nyní se o kočičky starají dobrovolnice.NA POMOC OHLEDNĚ KASTRACÍ VZNIKL SPOLEK HOŠTECKÉ KOČKY DÍKY VERUNCE SÍČÁKOVÉ, KTERÝ S DOBROVOLNICEMI KOČIČKY ODCHYTÁVÁ A KONEČNĚ BUDOU VYKASTROVANÉ. JSME ZA TO MOC RÁDI, ŘEŠÍ KASTRACE V HOŠTCE A POMÁHAJÍ S LOKALITOU VE ŠTĚTÍ. Takové množství lokalit s bezprizorními kočkami není v silách Sluníčka odchytat. Snažíme se pomoci s pokastrační péčí a s nalezením domova právě pro ty kontaktní kočičky. Do Sluníčka byly z této lokality přijaty kočičky Wisky, Zita (vypadají zdravě), Knírek (nemůže si zvyknout, bude nakonec vrácen), Morris s vypíchnutým očičkem (trochu se bojí, ale díky očičku se snažíme, aby se nevracel), Jazzy, Otýlie (už našla domov) a Taras (s hlavičkou na stranu, rozsáhlý ušní zánět).

Další lokalitou je pískovna Dobříň, kde odchytáváme sami, je zde minimálně 27 kočiček a kontaktní z nich je pouze jedna – Flavie, která jako jediná zůstala ve Sluníčku. Zde již je vykastrováno 16 koček, další nás ještě čekají.

Lokalita Cítov, kde paní krmí 14 koček, které se usadily na její zahradě, bohužel zde lidé neřeší koťata svých koček, jsou hladová, plachá, umírají nebo se dále množí. Nikdo je nehledá, nikdo je nechce. Z této lokality u nás zůstala kočička Pipi s vypíchnutým očičkem, kontaktní Hašiš, Jidášek (už má domov), Inézka (trochu kontaktní), zdevastovaný rezavý kocourek (stará a ošklivá živá rána na noze, zoubky vylezlé z kosti), další rezavý kocour s rýmou (bude vrácen, je v lokalitě zvyklý), černobílý hodně nemocný kocour (ještě nevíme, zda bude vrácen, léčba bude dlouhá s nejistou prognózou). Čtyři kočičky po kastraci byly již do lokality vráceny.Příspěvek z Facebooku